Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οι azzuro lungo του lidl αξίζουν ή δεν έχουν καμία σχέση με τους lungo της nespresso?

προσωπικα δε μαρεσαν αλλα γουστα ειναι αυτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

σημερα δοκιμασα μια καψουλα μιξ γευση κανελα + κατι αλλο που μου δωσανε στα coffee island (ειχα παει για να παρω καφε (τον ακριβοτερο εσπρεσσο που ειχαν σε κοπη 5 χιλιοστων , 2,8κατι ευρω τα 100γρ) για τις επαναγεμιζομενες sealpod που παρελαβα σημερα ,θα σας πω για αυτες οταν τις δοκιμασω)

 

κοστος αν θυμαμαι καλα η δεκαδα 3,20

 

μηχανη εχω μια απλη Krups Nespresso Inissia 

 

 

αν βαθμολογουσα με αριστα το 10 θα εβαζα

 

coffee island καψουλα 9

 

Nestle 8.4

 

Lidl ristretto 6.8

 

αν συνυπολογισει κανεις το κοστος νομιζω φαβορι η καψουλα του coffee island

 

ολα αυτα μεχρι να δω τι καφε βγαζουν οι επαναγεμιζομενες γιατι απο κοστος δεν παιζονται ουτως η αλλως

 

 

ψαχτειτε σε καφεκοπτεια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σημερα δοκιμασα μια καψουλα μιξ γευση κανελα + κατι αλλο που μου δωσανε στα coffee island (ειχα παει για να παρω καφε (τον ακριβοτερο εσπρεσσο που ειχαν σε κοπη 5 χιλιοστων , 2,8κατι ευρω τα 100γρ) για τις επαναγεμιζομενες sealpod που παρελαβα σημερα ,θα σας πω για αυτες οταν τις δοκιμασω)

 

κοστος αν θυμαμαι καλα η δεκαδα 3,20

 

μηχανη εχω μια απλη Krups Nespresso Inissia 

 

 

αν βαθμολογουσα με αριστα το 10 θα εβαζα

 

coffee island καψουλα 9

 

Nestle 8.4

 

Lidl ristretto 6.8

 

αν συνυπολογισει κανεις το κοστος νομιζω φαβορι η καψουλα του coffee island

 

ολα αυτα μεχρι να δω τι καφε βγαζουν οι επαναγεμιζομενες γιατι απο κοστος δεν παιζονται ουτως η αλλως

 

 

ψαχτειτε σε καφεκοπτεια

Ψήνομαι καιρό τώρα για τις μεταλικές  του Sealpod, αυτές έχεις πάριε ή τις πλαστικές?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

αν βαθμολογουσα με αριστα το 10 θα εβαζα

 

coffee island καψουλα 9

 

Nestle 8.4

 

Lidl ristretto 6.8

 

αν συνυπολογισει κανεις το κοστος νομιζω φαβορι η καψουλα του coffee island

 

ολα αυτα μεχρι να δω τι καφε βγαζουν οι επαναγεμιζομενες γιατι απο κοστος δεν παιζονται ουτως η αλλως

 

 

ψαχτειτε σε καφεκοπτεια

 

κοιτα να δεις διαφορα στα γουστα ... ( στη nestle παιζει ρολο και και πια γευση πηρες )

 

εγω σε αυτα θα εβαζα

 

 

Nestle kazaar 8.2

Lidl ristretto 7,9

Lidl classico 7.4

coffee island καψουλα 7,1

 

coffee island DEcafreine 7,5 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακο με τις κάψουλες του coffe island ειναι οτι τα αλουμινοχαρτα ξεκολλανε εύκολα και ενω απο γευση ειναι καλος θα ηθελα παραπανω ενταση.Για την τιμη παντως δεν την λες και φθηνή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη δηλαδή... εσείς που παίρνετε την επαναγεμιζόμενη κάψουλα, θα γεμίζετε την κάψουλα, θα τη βάζετε στη μηχανή, θα κάνετε καφέ και μετά θα πρέπει να την πλένετε για την ξαναγεμίσετε. 

 

Σωστά;

 

Γιατί δεν παίρνετε μια κανονική εσπρεσσιέρα, τότε;;; :-(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να παρεις καφετιερα της προκοπης θες μινιμουμ 200+ ,μεγαλη διαφορα απο τα 50

 

μετα με την νεσπρεσσο μπορεις να επιλεξεις ,ετοιμες η επαναγεμιζομενες

 

μικρη σε μεγεθος (την εχω πανω στο γραφειο μου)

 

γρηγορη παρασκευη καφε κ γενικοτερα ολη η διαδικασια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να παρεις καφετιερα της προκοπης θες μινιμουμ 200+ ,μεγαλη διαφορα απο τα 50

 

μετα με την νεσπρεσσο μπορεις να επιλεξεις ,ετοιμες η επαναγεμιζομενες

 

μικρη σε μεγεθος (την εχω πανω στο γραφειο μου)

 

γρηγορη παρασκευη καφε κ γενικοτερα ολη η διαδικασια

 

Θεωρώ ότι η καφετιέρες των 50 της nespresso (Krups Inissia) είναι αυτής της αξίας και δεν φτάνουν αυτές τον 100++.

Η διαδικασία της επαναγέμισης είναι σίγουρα πιο χρονοβόρα απο αυτή μιας απλής καφετιέρας με porta filter και αμφιβόλου αποτελέσματος.

Μικρή όντως είναι και όντως ανεβάζει γρήγορα θερμοκρασία και πίεση (σε σχέση με άλλες στα ίδια λεφτα).

 

Τα μεγάλα πλεονεκτήματα της Nespresso είναι η πρακτικότητα (ταχύτητα,ευχρηστία), ποιότητα καφέ και το μόνο αρνητικό οι πανάκριβες κάψουλες. Αλλά σίγουρα το επαναγέμισμα είναι μια αποτρεπτική διαδικασία και δεν ταιριάζει στον χαρακτήρα και τον λόγο αγοράς της.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολες οι νεσπρεσσο εχουν την ιδια "μηχανη" κατα βαση ,οι διαφορες τους ειναι σε ευκολιες η εφεδακια χωρις νοημα κατα την γνωμη μου

 

οπως ειπα μπορεις να βαζεις κ ετοιμες κ επαναγεμιζομενες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα τι λές, αλλά η Nespresso μηχανες δεν είναι της "προκοπής" δηλαδή των 200 ευρώ (κατα τη γνώμη μου πάντα).

Άρα είναι αυτό που πουλάνε, ένας καλός καφές με μια πανάκριβη κάψουλα, η επαναγέμιση αναιρεί αμέσως την ευκολία και αυτό που κάνει την Nespresso καλή καφετιέρα.

Συμφωνώ απλά με αυτό που λέει ο Mpiftekis ότι αν πας σε επαναγέμιση τότε μια συμβατική σίγουρα είναι πιο γρήγορη σε χρήση και ίσως με καλύτερο αποτέλεσμα (και λιγότερο κόπο).

Φιλικά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι και τρομερός κόπος να γεμίζεις 10-15 κάψουλες όποτε βρεις χρόνο και σε αυτές να πίνεις πιο γευστικό καφέ με τιμή γύρω στο 1/4 της κάψουλας της Νεσπρέσο.

 

Έχεις και έτοιμες αν τύχει και πέσει κόσμος ή βιάζεσαι ή δεν μπορείς να γεμίσεις εκείνη την ώρα.

 

Ακόμη υπάρχει και η επιλογή να κάνεις με τις οικονομικές καφέδες για κεράσματα και να πίνεις εσύ τον καλό. (ακούγεται βέβαια λίγο γαϊδουριά αλλά εξαρτάται από τους τζαμπατζήδες)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι και τρομερός κόπος να γεμίζεις 10-15 κάψουλες όποτε βρεις χρόνο και σε αυτές να πίνεις πιο γευστικό καφέ με τιμή γύρω στο 1/4 της κάψουλας της Νεσπρέσο.

 

Έχεις και έτοιμες αν τύχει και πέσει κόσμος ή βιάζεσαι ή δεν μπορείς να γεμίσεις εκείνη την ώρα.

 

Ακόμη υπάρχει και η επιλογή να κάνεις με τις οικονομικές καφέδες για κεράσματα και να πίνεις εσύ τον καλό. (ακούγεται βέβαια λίγο γαϊδουριά αλλά εξαρτάται από τους τζαμπατζήδες)

έγραψες! :-D :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα τι λές, αλλά η Nespresso μηχανες δεν είναι της "προκοπής" δηλαδή των 200 ευρώ (κατα τη γνώμη μου πάντα).

Άρα είναι αυτό που πουλάνε, ένας καλός καφές με μια πανάκριβη κάψουλα, η επαναγέμιση αναιρεί αμέσως την ευκολία και αυτό που κάνει την Nespresso καλή καφετιέρα.

Συμφωνώ απλά με αυτό που λέει ο Mpiftekis ότι αν πας σε επαναγέμιση τότε μια συμβατική σίγουρα είναι πιο γρήγορη σε χρήση και ίσως με καλύτερο αποτέλεσμα (και λιγότερο κόπο).

Φιλικά

αλίμονο αν οι φθηνές μηχανες δεν εκαναν τον ιδιο καφε σε ποιότητα και γευση σε σχεση με τις πιο ακριβές!ετσι η ίδια η εταιρεία θα έκαιγε το προιον της!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...