Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

http://www.ebay.co.uk/itm/121127290772?ssPageName=STRK:MEWAX:IT&_trksid=p3984.m1423.l2649

 

Αν μπορούσαμε να βρούμε και μόνο τα αυτοκόλλητα!!!! B)

Δές αυτό : http://www.cocap.gr,έχει κάψουλες των 100 σετ με τα καπάκια σε πολύ φθηνότερη τιμή και απο το e-bay

Το κανονικό τρέξιμο του espresso είναι θέμα άλεσης του καφέ , στα coffee island είναι χειροποίητη η κάψουλα και το γέμισμα και η άλεση εξαρτάται κάθε φορά απο τον κατασκευαστή , γι'αυτό διαφέρει κάθε φορά .

Θεωρώ ότι οι επαναγεμιζόμενες κάψουλες για nespresso , πολλών χρήσεων πρέπει να μην είναι πολύ υγιεινές γιατί στους 90 βαθμούς C , το πλαστικό πολυμερίζεται και κάθε φορά βγάζει όλο και πιό τοξικά στοιχεία ,καλύτερο είναι οι άδειες κάψουλες με τα καπάκια μίας χρήσεως αν θέλει να κάνει κανείς οικονομία .

για να δω, θα προλαβει κανεις;

 

10 κάψουλες στο 1,49€

http://www.lidl-hellas.gr/el/oi-prosfores-mas.htm?id=719

Η κανονική τιμή πόσο έχει ? και την έχει δοκιμάσει κανείς ?

Έχετε δει πουθενά κάψουλες με Hausbrandt?

Οχι αλλά εγώ φτιάχνω κάψουλες παραγγελία , για όποια μάρκα καφέ θέλω . Είναι εργαστήριο στην Γλυφάδα http://www.cocap.gr

216 7005122 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελείως promotion ο antonis52 ή μου φαίνεται;

Και να ειναι promo δεν το θεωρω αρνητικο αν δεν το ξανακανει

 

Ενημερωση το βλεπω που ισως μας συμφερει

 

Το σαββατο παω πρωι πρωι να σηκωσω ολο το lidl καλαματας :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως πήρα την Inissia με 50€ από Ηλεκτρονική, όταν την είχε προσφορά. Δε νομίζω ότι αξίζει να δώσεις 100€ σε άλλη μηχανή. Καλύτερα δώστε για το Aeroccino, που κι αυτό πανάκριβο είναι.

Jumbo , γαλατιέρα με 19 ευρώ ,πολύ καλή .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε antonis52 δε μας κάνεις μια καλή προσφορά?

Αφού τελικά το έφερες από εδώ το έφερες από εκεί την έκανες τη διαφημισούλα σου, που μας τη χρωστούσες απο το 2ο σου ποστ στο forum.

Ενδιαφέρουσα περίπτωση η εταιρία σου πάντως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε φίλε antonis52 δε μας κάνεις μια καλή προσφορά?

Αφού τελικά το έφερες από εδώ το έφερες από εκεί την έκανες τη διαφημισούλα σου, που μας τη χρωστούσες απο το 2ο σου ποστ στο forum.

Ενδιαφέρουσα περίπτωση η εταιρία σου πάντως.

Αν είχα τα jumbo ή τον Κωτσόβολο και τα Mediamarkt θα σου έκανα , τώρα για τις κάψουλες έγώ έχω βολευτεί εσύ μείνε με την καχυποψία και συγνώμη για την παραπλάνηση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τέτοιες απαντήσεις δεν κερδίζεις πελάτες. Η διαφήμιση γίνεται δυσφήμιση και ενώ μπορεί πραγματικά να έχεις σωστό προιόν, χαντακώνεις το μαγαζί σου.

Όλοι εδώ μέσα ψάχνουμε καλές και φθηνές κάψουλες, έχεις κάτι να μας προτείνεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όπως έχω ξαναγράψει εδώ, (συγγνώμη αλλά έσβησα το βιαστικό ποστ μου έως ότου κάνω όλες τις απαιτούμενες δοκιμές για όλα τα είδη του εσπρέσο, και έρευνα για την εταιρία που τα παράγει), κλπ, ξαναγράφω:

Ως φανατικός της μηχανής Nespresso (θεωρώ οτι φτιάχνει τον καλύτερο καφέ), ψάχνω και τα βιολογικά προϊόντα. Πριν απο κάποιες ημέρες έφερε ένα Super Market Βιολογικών προϊόντων μια καινούργια κάψουλα μάρκας Meseta συμβατή Nespresso που είναι βιολογικός καφές Organic και Fairtrade και 100% Arabica, την οποία δοκίμασα και είναι εξαιρετική και σε καλή τιμή (3,20) η συσκευασία των 10 τεμ. Στο Bio art στην Τατοίου 122 στην Κηφισιά (έχει καταστήματα και στο Ν. Ηράκλειο και στην Άνοιξη). Δεν έχω ξαναδεί βιολογικό καφέ σε κάψουλα για Nespresso και επίσης είναι πολύ ωραίος καφές. Δεδομένο πια μετά απο τόσες δοκιμές είναι οτι δεν ζορίζει τη μηχανή καθόλου, έχει άνοιγμα - σπάσιμο απο πίσω που είναι καλό και μαλακό (τα έχω δοκιμάσει όλα σχεδόν).

 

Συσκευασία σε σακουλάκι, διαφορετική απο τα κουτιά, διότι η κάψουλα είναι κλειστή και δεν χάνει το άρωμά της όπως άλλες και έτσι προφανώς δεν χρειάζεται ειδική ατομική συσκευασία η κάθε κάψουλα.

Απο την Ιταλική εταιρία είδα οτι το άνοιγμα είναι patented και είναι βιοδιασπώμενο πλαστικό, όπως και σε ερώτησή μου (σχετικά με το προϊόν Organic) είναι και η κάψουλα PBA free. Πολύ μεγάλη Ιταλική εταιρία, πολύ καλή γεύση καφέ και το βασικό, μετά απο τόσες που έχω δοκιμάσει, είναι πλήρης η γεύση, είτε αφήσεις την κάψουλα να τρέξει στη βασική δόση, είτε και παραπάνω, παίρνεις πολύ γευστικό καφέ σε αντίθεση με άλλες που γίνονται νεράκι, βγάζουν νερό, κλπ, και είναι για πέταμα, και βλέπεις οτι τσάμπα τις αγόρασες.

Όπως έχω πολλές φορές συζητήσει και το βλέπω και απο τις Meseta κάψουλες, ο βιολογικός καφές δεν πειράζει (τους πιο ευαίσθητους) στο στομάχι ειδικά πρωί πρωί...

Στα πολλά ++ της κάψουλας αυτής βάζω τον βιολογικό (Organic + Fairtrade) καφέ και τον 100% Arabica...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Όπως έχω πολλές φορές συζητήσει και το βλέπω και απο τις Meseta κάψουλες, ο βιολογικός καφές δεν πειράζει (τους πιο ευαίσθητους) στο στομάχι ειδικά πρωί πρωί...

 

Πότε το συζήτησες εδώ αφού αυτό είναι το μοναδικό μήνυμα που έχεις στείλει στο forum. Μήπως το έκανες αντιγραφή από πουθενά αλλού;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...