Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πλάκωσαν όλοι για διαφήμιση εδώ μέσα. Ρε παιδιά κάνετε που κάνετε τζάμπα διαφήμιση, κάντε και μια καλή τιμή στους συμφορουμίτες : :-) και μη μας πεις σαν τον άλλο εδώ μέσα ότι απλά σου αρέσει ο καφές και θές να μας ενημερώσεις γιατί υποβιβάζεις τη νοημοσύνη μας!

κρατήθηκες πάντως μερικές μέρες από την εγγραφή σου (27 Μάι 2015) σε πρόλαβε μάλλον ο άλλος που έκανε διαφήμιση εδώ μέσα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Το να βγεί κάποιος και να πεί αγόρασα καλό καφέ στα μισά λεφτά του nespresso απο το τάδε μαγαζί μονο κακό δεν είναι, ίσα ίσα που είναι και αυτό που ψάχνουμε όλοι μας. Αλλα το να κάνει διαφήμιση με τέτοιο τρόπο όχι μόνο μας τρολλάρει, αλλα υποτιμά και τη νοημοσύνη μας. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να βγεί κάποιος και να πεί αγόρασα καλό καφέ στα μισά λεφτά του nespresso απο το τάδε μαγαζί μονο κακό δεν είναι, ίσα ίσα που είναι και αυτό που ψάχνουμε όλοι μας. Αλλα το να κάνει διαφήμιση με τέτοιο τρόπο όχι μόνο μας τρολλάρει, αλλα υποτιμά και τη νοημοσύνη μας. 

 

 Τα είπες πολύ ωραία και συμφωνώ 100%. Αν κάποιος έχει μαγαζί να μπει να μας κάνει προσφορά και να πάρουμε, δεκτό και θεμιτό! Αλλά όχι 10 τρίπλες, προσπέραση απο δεξιά... για να μας πει το αυτονόητο ..είναι άκρως ενοχλητικό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πότε το συζήτησες εδώ αφού αυτό είναι το μοναδικό μήνυμα που έχεις στείλει στο forum. Μήπως το έκανες αντιγραφή από πουθενά αλλού;

Όχι, λάθος κανεις, είχα ξαναγράψει παλαιότερα και εσβησα το μνμ μου για να γράψω πάλι πιο συγκεκριμένα, αναφεροντας οτι θα επανελθω, προφανώς το έσβησε ο mod.

 

Και για τους υπόλοιπους, ΟΧΙ, δεν έχω καμία απολυτως σχέση με το μαγαζι, σκέφτηκα να γράψω πολλές πληροφορίες, είπα να βάλω και φωτό, μάλλον καλύτερα που δεν το εκανα, λυπάμαι αν παρεξηγήθηκα, αλλά τουλάχιστον μην προσβαλετε εμένα που έγραψα για νέο καφέ. Έπρεπε να είμαι παλαιό μέλος για να γράψω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε καταλαβαίνω γιατί ντε και καλά πρέπει να κάνει διαφήμιση και οκ έστω οτι κάνει διαφήμιση πρέπει να παραδεχτούμε οτι  λεει κάτι διαφορετικό (τουλαχιστον εγω δε το γνώριζα) , και θα ήθελα να το δοκιμάσω είναι μια καινούρια πληροφορία στο νημα και ας είναι και διαφήμιση , απο τη στιγμη που δε σπαμαρει θα διαφωνήσω με τις αντιδράσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Τα είπες πολύ ωραία και συμφωνώ 100%. Αν κάποιος έχει μαγαζί να μπει να μας κάνει προσφορά και να πάρουμε, δεκτό και θεμιτό! Αλλά όχι 10 τρίπλες, προσπέραση απο δεξιά... για να μας πει το αυτονόητο ..είναι άκρως ενοχλητικό!

 

Τώρα που είμαι στο γραφείο μου θα ήθελα να συμπληρώσω:

Το μαγαζί μου ανέφερα (Bio Art) είναι supermarket βιολογικών προϊόντων και απο οτι είδα έχει 3 supermarket στην Αθήνα. Μια επιχείρηση τέτοια, "κοστίζει" και τζιράρει, μερικές εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ. Αν π.χ. είχα το μαγαζί, όπως αναφέρθηκε χωρίς πολύ σκέψη, πιστεύει κανένας οτι θα υπήρχε χρόνος ή όρεξη να κάθομαι να γράφω σε forum?

Επίσης, το θέμα εδώ είναι για προσφορές; Αυτό ενδιαφέρει; το να μας κάνει κάποιος προσφορά; Ή το να συζητήσουμε για νέα προϊόντα και να ενημερώσουμε ο ένας τον άλλον;

Η σιγουράδα με την οποία γράφτηκε παραπάνω οτι πρόκειται περί διαφήμισης, δεν μπορώ να καταλάβω τι σκοπιμότητα έχει, εκτός απο μια μορφή bulling για ένα νέο μέλος.

Ξέρω τις συμβατές κάψουλες για Nespresso μηχανές απ' έξω και ανακατωτά. Σκέψου να έγραφα και περισσότερα, προς ενημέρωσή σας (μας). Θα άκουγα ακόμα περισσότερα; Ειλικρινά δεν μπορώ να το καταλάβω και πραγματικά εντυπωσιάστηκα απο τα σχόλια, πόσο μάλλον που στο πρώτο ποστ που είχα γράψει και όπως ανέφερα το έσβησα με την σημείωση "Θα επανέλθω με περισσότερες πληροφορίες" και μάλλον σβήστηκε, είχα λάβει και 2 "Μου αρέσει" απο μέλη για την ενημέρωση. Με αυτό το σκεπτικό έγραψα πάλι, όταν το έψαξα περισσότερο και είμαι πια απόλυτα σίγουρος γι' αυτά που γράφω. Τα 50 έτη της ηλικίας μου και η επιστήμη μου, με έχουν μάθει να είμαι συνεπής σε αυτά που λέω και ειδικά γράφω και οι νεότεροι θα έλεγα ας προσέξουν λιγάκι να μην παρασύρονται, δεν θεωρώ οτι υπάρχουν εχθροί εδώ μέσα στην κοινότητα, παρά μόνο φίλοι για αλληλοβοήθεια και αλληλοενημέρωση.

Συγγνώμη για το μακροσκελές ποστ μου, αλλά δεν είμαι κανένα παιδάκι να τα παίρνω αψήφιστα, ούτε να πετάω μπηχτές, ούτε να προσβάλλω κανέναν.

Είμαι στη διάθεση οπουδήποτε θέλει για περαιτέρω πληροφορίες ή εδώ ή με ΡΜ για το συγκεκριμένο θέμα, ας μην κουράζουμε το νήμα εδώ, που άλλος είναι ο σκοπός του.

Φιλικά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μείνουμε στο θέμα παρακαλώ και να σταματήσουμε τα μπλα μπλα και τις παρουσιάσεις ηλικίας και πτυχίων. Όποιος θέλει να παρουσιάσει το παλμαρέ του ας το βάλει στο προφίλ του. Ψυχραιμία και υπομονή, ο χρόνος εκθέτει πάντα τους πονηρούς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τώρα που είμαι στο γραφείο μου θα ήθελα να συμπληρώσω:

Το μαγαζί μου ανέφερα (Bio Art) είναι supermarket βιολογικών προϊόντων και απο οτι είδα έχει 3 supermarket στην Αθήνα. Μια επιχείρηση τέτοια, "κοστίζει" και τζιράρει, μερικές εκατοντάδες χιλιάδες ευρώ. Αν π.χ. είχα το μαγαζί, όπως αναφέρθηκε χωρίς πολύ σκέψη, πιστεύει κανένας οτι θα υπήρχε χρόνος ή όρεξη να κάθομαι να γράφω σε forum?

Επίσης, το θέμα εδώ είναι για προσφορές; Αυτό ενδιαφέρει; το να μας κάνει κάποιος προσφορά; Ή το να συζητήσουμε για νέα προϊόντα και να ενημερώσουμε ο ένας τον άλλον;

Η σιγουράδα με την οποία γράφτηκε παραπάνω οτι πρόκειται περί διαφήμισης, δεν μπορώ να καταλάβω τι σκοπιμότητα έχει, εκτός απο μια μορφή bulling για ένα νέο μέλος.

Ξέρω τις συμβατές κάψουλες για Nespresso μηχανές απ' έξω και ανακατωτά. Σκέψου να έγραφα και περισσότερα, προς ενημέρωσή σας (μας). Θα άκουγα ακόμα περισσότερα; Ειλικρινά δεν μπορώ να το καταλάβω και πραγματικά εντυπωσιάστηκα απο τα σχόλια, πόσο μάλλον που στο πρώτο ποστ που είχα γράψει και όπως ανέφερα το έσβησα με την σημείωση "Θα επανέλθω με περισσότερες πληροφορίες" και μάλλον σβήστηκε, είχα λάβει και 2 "Μου αρέσει" απο μέλη για την ενημέρωση. Με αυτό το σκεπτικό έγραψα πάλι, όταν το έψαξα περισσότερο και είμαι πια απόλυτα σίγουρος γι' αυτά που γράφω. Τα 50 έτη της ηλικίας μου και η επιστήμη μου, με έχουν μάθει να είμαι συνεπής σε αυτά που λέω και ειδικά γράφω και οι νεότεροι θα έλεγα ας προσέξουν λιγάκι να μην παρασύρονται, δεν θεωρώ οτι υπάρχουν εχθροί εδώ μέσα στην κοινότητα, παρά μόνο φίλοι για αλληλοβοήθεια και αλληλοενημέρωση.

Συγγνώμη για το μακροσκελές ποστ μου, αλλά δεν είμαι κανένα παιδάκι να τα παίρνω αψήφιστα, ούτε να πετάω μπηχτές, ούτε να προσβάλλω κανέναν.

Είμαι στη διάθεση οπουδήποτε θέλει για περαιτέρω πληροφορίες ή εδώ ή με ΡΜ για το συγκεκριμένο θέμα, ας μην κουράζουμε το νήμα εδώ, που άλλος είναι ο σκοπός του.

Φιλικά.

Ωραία και εύστοχα αυτά που έγραψες, αλλά δεν κατάλαβα γιατί με κάνεις Quote (εκτός και αν τυχαία το πάτησες)?

 

Δεν αναφερόμουν σε σένα όταν έγραψα αυτό το Link.png Site: ποστ , μιας και δεν είχες αναφέρει ότι έχεις μαγαζί, παρά μόνο Link.png Site: γενικές χρήσιμες πληροφορίες για την κάψουλα μάρκας Meseta. Σε άλλον συμφορουμίτη αναφερόμουν που είχε ήδη αναφέρει κατάστημα μετά απο πολλές γενικές εισηγήσεις/προσπάθειες και ασάφειες στο λόγο του (της λογικής σας το κρατάω μυστικό...άντε να σας το πω).

 

Μιας λοιπόν που έθεσες την προσφορά σου, είμαι σύμφωνος με αντίστοιχες λογικές που είναι πλήρως χρήσιμες για την κοινότητα και αρεστές και μακάρι να είναι καλές η κάψουλες σου και όπως είπα στο ποστ που με έκανες quote "Αν κάποιος έχει μαγαζί να μπει να μας κάνει προσφορά και να πάρουμε, δεκτό και θεμιτό!". Μπράβο που ξεκαθάρισες τη θέση σου

Επεξ/σία από moredread
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω πληροφορίες για ένα νέο site που το έχει γνωστός μου ότι θα ξεκινήσει να λειτουργεί κανονικά από 22-06-2015 Δευτέρα που θα έχει πρώτη φορά στην Ελλάδα Dolce Gusto συμβατές κάψουλες καφέ καθώς και nespresso από Ιταλικές εταιρίες σε πολύ καλύτερη ποιότητα από άλλες που υπάρχουν στην αγορά και οι τιμές θα είναι λογικές. Δείτε εδώ www.getcoffee.gr.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω πληροφορίες για ένα νέο site που το έχει γνωστός μου ότι θα ξεκινήσει να λειτουργεί κανονικά από 22-06-2015 Δευτέρα που θα έχει πρώτη φορά στην Ελλάδα Dolce Gusto συμβατές κάψουλες καφέ καθώς και nespresso από Ιταλικές εταιρίες σε πολύ καλύτερη ποιότητα από άλλες που υπάρχουν στην αγορά και οι τιμές θα είναι λογικές. Δείτε εδώ www.getcoffee.gr.

Οι τιμές στις συμβατές dolce είναι σχεδον ίδιες με τις original (!)

Αν συνυπολογιστούν και τα έξοδα αποστολής - αντικαταβολής είναι ακριβότερες.....

Το ίδιο , με ένα πρόχειρο έλεγχο , συμβαίνει και με κάποιες nespresso ...

 

Επίσης αυτό :'' *Προσοχή! Δεν είναι διαθέσιμη η επιστροφή οποιουδήποτε προϊόντος ή του αντίστοιχου χρηματικού ποσού ύστερα από την ηλεκτρονική χρέωση της παραγγελίας.'' πέρα από το γεγονός οτι δεν είναι νόμιμο , είναι φάουλ για κάποιον που θέλει να κάνει ένα καλό ξεκίνημα στο χώρο ...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα μού εκανε περισσοτερο εντυπωση (εκτος της σχεδον ιδιας τιμης φυσικα) οτι για πρωτη φορα βλεπω συμβατες καψουλες Dolce Gusto. Ως τωρα ηξερα μονο την πατεντα με την επαναγεμιζομενη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγώ είχα ξαναδεί συμβατές dolce gusto. Δεν ξέρω τι καφές είναι , πάντως η τιμή τους δεν είναι παρόμοια των αυθεντικών. Η φωτό δείχνει σακουλάκια των 10 , αλλά η τιμή που δίνει είναι για 2 σακουλάκια. Οπότε 5.22Ε για 20 ταμπλέτες δεν είναι και άσχημα.

http://www.getcoffee.gr/tiziano-bonini-espresso-classico-dolce-gusto-20.html

Αν δοκιμάσει κανείς ας μας πει αν λέει ο καφές που έχουν μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εγώ είχα ξαναδεί συμβατές dolce gusto. Δεν ξέρω τι καφές είναι , πάντως η τιμή τους δεν είναι παρόμοια των αυθεντικών. Η φωτό δείχνει σακουλάκια των 10 , αλλά η τιμή που δίνει είναι για 2 σακουλάκια. Οπότε 5.22Ε για 20 ταμπλέτες δεν είναι και άσχημα.

 

 

 

Η τιμή για τις 20 κάψουλες είναι 5,90 ευρώ με φπα ( 5,22 είναι χωρίς ΦΠΑ)

 

Τα έξοδα αποστολής είναι 2,80 ευρώ

 

Επιπρόσθετη χρέωση για αντικαταβολή 1,85ευρώ

 

 

Με τιμή των original στα μεγάλα Σούπερ Μάρκετ στα 4,88 ευρώ περίπου η αγορά 10 κουτιών Χ 16 κάψουλες = 48,80 ευρώ

 

Με τιμή των original στο επίσημο site στα 5,17 και παράδοση με αντικαταβολή στο σπίτι 10 κουτιών Χ 16 κάψουλες = 51,70 ευρώ

 

Με τιμή των συμβατών στα 5,90 και παράδοση με αντικαταβολή στο σπίτι 8 συσκευασιών Χ 20 κάψουλες = 51,85 ευρώ !

 

(εκτός Αττικής = 52,65 ευρώ! )

 

Το αστείο της υπόθεσης είναι ότι αναγράφεται σαν αρχική τιμή 6,33+ΦΠΑ=7,15 ευρώ !!

 

Σε κατά καιρούς προσφορές των σούπερ μάρκετ με 10%-15% έκπτωση σε καφέδες μπορεί κάποιος να πάρει με τιμή ανα κάψουλα στα ~0,275 ευρώ περίπου.

 

Κατά τη γνώμη μου οι συμβατές θα έπρεπε να έχουν τελική τιμή αγοράς κάτω από 0,27 ευρώ (συμπεριλαμβανομένων και των πρόσθετων χρεώσεων )

 

Με τιμή ίδια ή και ακριβότερη των γνήσιων ποιος λόγος υπάρχει για να προτιμηθούν οι συμβατές;;

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...