Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στον Πειραιά όπου και να κοίταξα κανένα lidl δεν έχει ristretto εδώ και 2 μήνες.

Προσωπικά βολεύομαι με έτοιμες κάψουλες (που σου φτιάχνουν κατά παραγγελία) απο το coffee island της γειτονιάς μου (12ρι) που μου κάθονται καλά σαν γεύση και την παλεύουν σαν κόστος αλλά θα ήθελα επιτέλους να δοκιμάσω και αυτόν τον ristretto απ τα lidl να δω τι ψάρια πιάνει. Αν έχει κανείς κανένα συγκεκριμένο κατάστημα lidl σε Νίκαια-Κερατσίνι-Πειραιά να έχει ακόμα ας το πει :)

Στις ίδιες περιοχές μένω εγώ και δεν υπάρχει ούτε μέχρι στο Λιντλ του Ταύρου που πας εύκολα με το 21.

 

Ένα Λιντλ που είναι στη Δραπετσώνα το τσέκαρες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Στον Πειραιά όπου και να κοίταξα κανένα lidl δεν έχει ristretto εδώ και 2 μήνες.

Προσωπικά βολεύομαι με έτοιμες κάψουλες (που σου φτιάχνουν κατά παραγγελία) απο το coffee island της γειτονιάς μου (12ρι) που μου κάθονται καλά σαν γεύση και την παλεύουν σαν κόστος αλλά θα ήθελα επιτέλους να δοκιμάσω και αυτόν τον ristretto απ τα lidl να δω τι ψάρια πιάνει. Αν έχει κανείς κανένα συγκεκριμένο κατάστημα lidl σε Νίκαια-Κερατσίνι-Πειραιά να έχει ακόμα ας το πει :)

Στην Θηβων στο μεγαλο που ειναι στη διασταυρωση με την Θεσσαλονικης, διπλα στο πλυντηριο αυτοκινητων.

Πηρα χτες.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Θηβων στο μεγαλο που ειναι στη διασταυρωση με την Θεσσαλονικης, διπλα στο πλυντηριο αυτοκινητων.

Πηρα χτες.

3-4 φορές που είχα πάει εκεί, μέχρι και την περασμένη βδομάδα, δεν είχα δει ποτέ ριστρέτο. Ευχαριστούμε, θα το τσεκάρω αύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάγκες ποιά εσπρεσσιέρα της nespresso προτείνετε? βλέπω δίνει την inissia de'longhi 59 γιουρο, 99 την krups και 149 την pixie. διαφορές μεταξυ τους δε βλέπω ομως εκτός απ την τιμη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάγκες ποιά εσπρεσσιέρα της nespresso προτείνετε? βλέπω δίνει την inissia de'longhi 59 γιουρο, 99 την krups και 149 την pixie. διαφορές μεταξυ τους δε βλέπω ομως εκτός απ την τιμη...

Παρότι έχω μια Krups Pixie που την είχα τσιμπήσει 69 ευρώ στις χριστουγεννιάτικες προσφορές (και κάνει τώρα 119 στα σκρουτζάδικα)  άμα βλέπω στο site την Inissia στα 59€ με 75€ κατώτερη τιμή στα σκρουτζάδικα τότε τσίμπα αυτήν όσο προλάβεις την προσφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάγκες ποιά εσπρεσσιέρα της nespresso προτείνετε? βλέπω δίνει την inissia de'longhi 59 γιουρο, 99 την krups και 149 την pixie. διαφορές μεταξυ τους δε βλέπω ομως εκτός απ την τιμη...

Θα σου προτεινω οποιαδηποτε αρκει να ειναι "swiss made"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μάγκες ποιά εσπρεσσιέρα της nespresso προτείνετε? βλέπω δίνει την inissia de'longhi 59 γιουρο, 99 την krups και 149 την pixie. διαφορές μεταξυ τους δε βλέπω ομως εκτός απ την τιμη...

 

μην μπλεξεις με nespressiερες

 

παρε μια κανονικη εσπρεσσιερα 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω που ειμαι τελειως ασχετος και ψαχνομαι να παρω μια εσπρεσιερα αποκλειστικα για εσπρεσσο τι προτεινετε να παρω ρε παιδια και γιατι; καψουλες η αυτη που παιρνει αλεσμενο καφε; δε θελω να δωσω πολλα λεφτα οποτε για περιπου 100 ευρω τι ειναι καλυτερα να παρω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρηκες τοπικ και την 80 σελίδα για να το πεις αυτό βρε αδερφέ ; :) μην κάνουμε πάλι την ίδια συζήτηση..

 

εχω nespressiera για αυτο το λεω ,τωρα εσυ μπορει να πιστευεις οτι πινεις καλο καφε βεβαια ,νο προμπ :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω που ειμαι τελειως ασχετος και ψαχνομαι να παρω μια εσπρεσιερα αποκλειστικα για εσπρεσσο τι προτεινετε να παρω ρε παιδια και γιατι; καψουλες η αυτη που παιρνει αλεσμενο καφε; δε θελω να δωσω πολλα λεφτα οποτε για περιπου 100 ευρω τι ειναι καλυτερα να παρω;

νομίζω είναι το λάθος thread να το ζητάς εδώ, καθώς εδώ μιλάμε για αυτό που λέει ο τίτλος και δεν είναι versus. Αλλα για να εξυπηρετήσουμε δες την άποψή μου παρακάτω

 

 

να πάρεις μηχανή με αλεσμένο λέω εγώ..

 

Αυτή την εποχή δες αυτή του newsletter για αρχή (arieli km130bs στα 44€). Μυρίζει λίγο πλαστικό ο κάδος νερού βέβαια αλλα αν αλλάζεις το νερό πριν την χρήση είναι οκ. Κάποτε την είχε πιο φτηνά 37€ αλλά ας όψεται τα c.c.). Θα υπάρχουν και καλύτερες μηχανές αλλα είναι μεγάλη κουβέντα.

 

Τα πλεονεκτήματα μηχανής αλεσμένου είναι το κόστος ανα μερίδα (το μισό και κάτω) και η ελευθερία επιλογής καφέ αλλα και η δυνατότητα να φτιάξεις ότι θέλεις (espresso, lungo, ristretto καθώς εσύ ρυθμίζει πόσο θα τρέξει). Τα μείον θέλει καθάρισμα, λίγο διάβασμα και πειραματισμό (ποσότητα που βάζεις, πόσο το αφήνεις να τρέξει κ.α.) αλλά δεν είναι και πυρηνική φυσική..

 

Το lidl έχει δικό του αλεσμένο καφέ εσπρέσσο στα 8€/κιλό (κάθε μερίδα μονού εσπρέσο είναι 7-10gr) και πιο συχνά σε άλλες "επώνυμες" μάρκες είναι 12-15€/κιλό και άμα θέλεις έχει και με 30€/κιλό.. 

 

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην Θηβων στο μεγαλο που ειναι στη διασταυρωση με την Θεσσαλονικης, διπλα στο πλυντηριο αυτοκινητων.

Πηρα χτες.

Σε ευχαριστώ πέρασα εχθές και αγόρασα μια κουτά ειχε άλλες δυο στο ράφι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην μπλεξεις με nespressiερες

 

παρε μια κανονικη εσπρεσσιερα

Ναι γιατί η εσπρεσσιερα των 50-70-100€ θα σου βγάλει καλύτερο καφέ... Το θέμα εξοικονόμηση χρόνου και ευκολία, δεν το αναφέρω καν...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω μια inissia made in hungary είμαι πολύ ευχαριστημένος πινω nespresso livando apreggio indriya και ristreto.

Επίσης ελαφρύς αλλά ωραίος δεν το κοιταω στα λεφτά καμία σχέση είναι του lidl ο classico. Είναι ελαφρύς με ωραίο άρωμα. (Πινω σκέτο καφέ χωρις ζάχαρι)

Φρέντο που είχα φτιάξει με 2 πάντα κάψουλες ήταν καλουτσικος.

Φρέντο φτιάχνω με μια λιβαντο και μια απρετζιο.

Θα δοκιμασω εάν βρω από λιντλ αυτό που διάβασα από έναν φίλο για τον αζουρο (σαν Φρέντο) ότι είναι πολύ καλό.

Εμένα του λιντλ μου αρέσει γιατί είναι ελαφρύς χωρίς να είναι ξέπλυμα με το δικό μου γουστο σε άλλον μπορεί να είναι... :)

 

Επίσης στα έξτρα είναι ότι η μηχανή νεσπρεσσο έχει την ιδιαιτερότητα να κρατας πάντα "φρέσκο" τον καφέ σου. Με την παλιά μηχανή (με κλιστρο) ήταν ότι ο καφές ξεθυμανε.

 

Επίσης του coffee island είχε τόσο κακή γεύση που ήταν λες και επινα εσπρέσσο μαζι με ελληνικό. Πηρα να δοκιμασω και τις δύο γεύσεις. Ήταν "άδειος" από γεύση ένα ξέπλυμα. (Τις πεταξα)

 

Ελπίζω να βγαλει κάποτε η hausbrand κάψουλες για nespresso. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...