Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επίσης στα έξτρα είναι ότι η μηχανή νεσπρεσσο έχει την ιδιαιτερότητα να κρατας πάντα "φρέσκο" τον καφέ σου. Με την παλιά μηχανή (με κλιστρο) ήταν ότι ο καφές ξεθυμανε. 

Όταν δεν υπάρχει σημαντική κατανάλωση καφέ η nesspresso ή οι σφραγισμένες μερίδες είναι μονόδρομος.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

ποσο τις παιρνετε απ το coffee island, με τι καφε και για ποιες μηχανες εχει?

 

34 λεπτα η καψουλα εχει, υπαρχουν 3 χαρμανια το κλασικο που χρησιμοποιει και η ιδια η εταιρεια, το ελαφρυ και το δυνατο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα και εγω απο Coffee island νερωνει οντως αρκετα ευκολα και κριμα γιατι η τιμουλα του ειναι αρκετα καλη . Ξερει κανεις αν μπορω να βρω καπου καφε Monsooned Malabar ...απο τοτε που το εβγαλε limited η Nespresso δεν μπορω να ξεκολλησω και το κακο ειναι οτι ηταν πολυ λιγα τα κομματια :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα και εγω απο Coffee island νερωνει οντως αρκετα ευκολα και κριμα γιατι η τιμουλα του ειναι αρκετα καλη . Ξερει κανεις αν μπορω να βρω καπου καφε Monsooned Malabar ...απο τοτε που το εβγαλε limited η Nespresso δεν μπορω να ξεκολλησω και το κακο ειναι οτι ηταν πολυ λιγα τα κομματια :/

 

ήταν εξαιρετικός, έχω κρύψει 1 πακέτο για ειδικές περιστάσεις, μακάρι να τον ξαναβγάλει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ήταν εξαιρετικός, έχω κρύψει 1 πακέτο για ειδικές περιστάσεις, μακάρι να τον ξαναβγάλει.

Ναι απιστευτος καφες . Βλεπω στο skroutz οτι υπαρχει σε συσκευασια κανονικη , λες να αξιζει να παρεις καψουλες και να γεμιζεις? 

http://www.solino.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=38&Itemid=0

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια. Προχτες ενα φιλαρακι μου παρηγγειλε συμβατες καψουλες νεσπρεσσο απο μια νεα εταιρεια την gourmessohellas. Του αρεσαν πολυ κ σε γευση κ η τιμη τους καλη. Εχει δοκιμασει καποιος αλλος ισως τις καψουλες αυτες γιατι απ οτι ειδα εχει πολλες διαφορετικες ποικιλιες εσπρεσσο?

http://www.gourmessohellas.gr/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι απιστευτος καφες . Βλεπω στο skroutz οτι υπαρχει σε συσκευασια κανονικη , λες να αξιζει να παρεις καψουλες και να γεμιζεις? 

http://www.solino.gr/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=38&Itemid=0

δε μπαίνω στη διαδικασία γεμίσματος :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδια. Προχτες ενα φιλαρακι μου παρηγγειλε συμβατες καψουλες νεσπρεσσο απο μια νεα εταιρεια την gourmessohellas. Του αρεσαν πολυ κ σε γευση κ η τιμη τους καλη. Εχει δοκιμασει καποιος αλλος ισως τις καψουλες αυτες γιατι απ οτι ειδα εχει πολλες διαφορετικες ποικιλιες εσπρεσσο?

http://www.gourmessohellas.gr/

Σαν διαφήμιση μου μοιάζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο.. τώρα γύρισα απο διακοπές οπότε άργησα να απαντήσω αλλά ναι είχα κοιτάξει σε όλα (Δραπετσώνα, Θηβών κτλ) και δεν είχαν.

 

σημερα δοκιμασα τελικα καψουλες απο coffee island αλλα δεν ειμαι πολυ ικανοποιημενος, μου βγηκε πολυ νερουλος.

 

Εμένα πάλι μου φαίνεται αρκετά καλός (βέβαια εμένα πχ δεν μου αρέσουν οι καβουρδισμένες γεύσεις οπότε δεν ξέρω τα γούστα σας) ενώ είναι καλύτερος στο σπίτι απ τα ίδια τα coffee island καθώς χρησιμοποιώ τον 12ρι που δίνουν (ενώ αυτοί απ ότι μου είχαν πει τους φτιάχνουν με 10ρι εκεί).

Εσύ τι ζήτησες? 12ρι? (ρωτάω γιατί το 12ρι θέλει κατά παραγγελία.. έτοιμες κάψουλες έχουν χαμηλότερης έντασης συνήθως).. Υπόψιν φυσικά ότι χρειάζεται 2 κάψουλες για έναν freddo (χρησιμοποιώ πλαστικά ποτήρια απ τα coffee island για να καταλάβεις για να μπορώ να τα παίρνω στο αμάξι) και η κάθε κάψουλα στην μεσαία ρύθμιση ποσότητας... νερουλός γίνεται αν βάλεις μια μόνο κάψουλα ή αν τις κάνεις με την ρύθμιση για lungo.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άσχετο.. τώρα γύρισα απο διακοπές οπότε άργησα να απαντήσω αλλά ναι είχα κοιτάξει σε όλα (Δραπετσώνα, Θηβών κτλ) και δεν είχαν.

 

 

Εμένα πάλι μου φαίνεται ίδιος με όταν παραγγέλνω καφέ στην δουλειά (απ την καφετέρια που μας αρέσει) ενώ είναι καλύτερος στο σπίτι απ τα ίδια τα coffee island καθώς χρησιμοποιώ τον 12ρι που δίνουν (ενώ αυτοί απ ότι μου είχαν πει τους φτιάχνουν με 10ρι εκεί).

Εσύ τι ζήτησες? 12ρι? Υπόψιν φυσικά ότι χρειάζεται 2 κάψουλες (χρησιμοποιώ πλαστικά ποτήρια απ τα coffee island για να καταλάβεις για να μπορώ να τα παίρνω στο αμάξι) και η κάθε κάψουλα στην μεσαία ρύθμιση ποσότητας... νερουλός γίνεται αν βάλεις μια μόνο κάψουλα ή αν τις κάνεις με την ρύθμιση για lungo.

 

Με δυο καψουλες την κανω με το δυνατο χαρμανι και βγαινει νερουλος γιατι δεν εχει καλη ροη βγαινει πιο πολυ νερο παρα καφες.

BTW ξαναγυρισα σε καψουλες lidl και μαλιστα τις πηρα απο την θηβων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με δυο καψουλες την κανω με το δυνατο χαρμανι και βγαινει νερουλος γιατι δεν εχει καλη ροη βγαινει πιο πολυ νερο παρα καφες.

BTW ξαναγυρισα σε καψουλες lidl και μαλιστα τις πηρα απο την θηβων.

 

Ίσα ίσα αυτός που φτιάχνω βγαίνει καφές και στην σωστή ποσότητα και όχι νερό (με εξαίρεση 2-3 κάψουλες στις 100 που χω φτιάξει ώς τώρα που όντως έβγαινε περισσότερο νερό για κάποιο λόγο) .. δεν ξέρω αν απλά βάζουν λάθος ποσότητα στο συγκεκριμένο coffee island ή δεν τους φτιάχνουν καλά (ή είναι τόσο διαφορετικά τα γούστα μας που το κανονικό για μένα είναι νερουλό εσένα) εγώ τις παραγγέλνω απο Π.Ράλλη (Νίκαια-Κερατσίνι σύνορα).. σίγουρα εννοείται πως οι καλύτεροι που χω πιει ως τώρα στην μηχανή ήταν τα 10ρια+ δείγματα απο την ίδια την nespresso (kazaar, dharkan.. δεν θυμάμαι ποιος απ τους 2 μου άρεσε περισσότερο) και πως των coffee island είναι απλά κάτι αξιοπρεπές και φτηνό για τα γούστα μου σαν καθημερινή λύση αλλά όχι το τέλειο.

 

ps. Η γυναίκα μου επιμένει (μιας και έχω να φτιάξω 2-3 βδομάδες που λείπαμε και έχω παραγγείλει) ότι κάποιες φορές βάζαμε και 3... θεωρώ πως υπερβάλει και δεν θυμάται καλά, απλά το αναφέρω αλλά και καλύτερος να γίνεται έτσι απ την άλλη σίγουρα δε θα συμφέρει καθώς θα περνάει το 1 ευρώ ο καφές. Ίσως θυμάται τις απλές lidloκάψουλες που για να φύγουν τα κουτιά τις φτιάχναμε 3-3 μπας και θυμίσει φρέντο (η αλήθεια είναι πως δεν έχω την σιγουριά στην απάντηση γιατί απλά... αυτή μου τον φτιάχνει τις περισσότερες φορές ;)).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίσα ίσα αυτός που φτιάχνω βγαίνει καφές και στην σωστή ποσότητα και όχι νερό (με εξαίρεση 2-3 κάψουλες στις 100 που χω φτιάξει ώς τώρα που όντως έβγαινε περισσότερο νερό για κάποιο λόγο) .. δεν ξέρω αν απλά βάζουν λάθος ποσότητα στο συγκεκριμένο coffee island ή δεν τους φτιάχνουν καλά (ή είναι τόσο διαφορετικά τα γούστα μας που το κανονικό για μένα είναι νερουλό εσένα) εγώ τις παραγγέλνω απο Π.Ράλλη (Νίκαια-Κερατσίνι σύνορα).. σίγουρα εννοείται πως οι καλύτεροι που χω πιει ως τώρα στην μηχανή ήταν τα 10ρια+ δείγματα απο την ίδια την nespresso (kazaar, dharkan.. δεν θυμάμαι ποιος απ τους 2 μου άρεσε περισσότερο) και πως των coffee island είναι απλά κάτι αξιοπρεπές και φτηνό για τα γούστα μου σαν καθημερινή λύση αλλά όχι το τέλειο.

 

ps. Η γυναίκα μου επιμένει (μιας και έχω να φτιάξω 2-3 βδομάδες που λείπαμε και έχω παραγγείλει) ότι κάποιες φορές βάζαμε και 3... θεωρώ πως υπερβάλει και δεν θυμάται καλά, απλά το αναφέρω αλλά και καλύτερος να γίνεται έτσι απ την άλλη σίγουρα δε θα συμφέρει καθώς θα περνάει το 1 ευρώ ο καφές. Ίσως θυμάται τις απλές lidloκάψουλες που για να φύγουν τα κουτιά τις φτιάχναμε 3-3 μπας και θυμίσει φρέντο (η αλήθεια είναι πως δεν έχω την σιγουριά στην απάντηση γιατί απλά... αυτή μου τον φτιάχνει τις περισσότερες φορές ;)).

 

Ποιο χαρμανι πηρες μηπως το απλο και ειναι αλλιως κομμενο εγω πηρα το "βαρη" , τα αγορασα απο το μαγαζι στην θηβων που ειναι απεναντι απο τα lidl και δεν ξερω για τα γουστα σου αλλα ενα θα σου πω πινω και φρεντο με μια καζααρ οποτε για να σου λεω οτι ειναι νερουλι με 2 καψουλες coffe island καταλαβαινεις τι γινεται.

 

Απο την καψουλες του lidl εχω δοκιμασει μονο την ριστρετο την οποια βρισκω τρελο vfm απλα ηθελα κατι αλλο γιατι δεν πολυγουσταρω να ψωνιζω απο εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...