Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στον Μισεγγιάννη στο Κολωνάκι , κάψουλα με καφέ δικό του φρεσκοκομμένο Υεμένης , το κάτι άλλο.

πες μας και την τιμή μην τρέχει ο κόσμος τζάμπα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Παιδιά συγγνώμη για το offtopic απλά ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να καθαρίσω την καφετιέρα μου (Krups Nespresso Inissia Pixie); Το να χρησιμοποιήσω ξύδι με νερό και να τη λειτουργήσω 2-3 φορές είναι λύση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορώ να το επιβεβαιώσω και εγώ.κάνει καλή δουλειά. Καθαρίζει και τον σωλήνα που βάζεις νερό από τα άλατα αλλά και το πλαστικό δοχείο που στραγγίζουν οι κάψουλες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον Μισεγγιάννη στο Κολωνάκι , κάψουλα με καφέ δικό του φρεσκοκομμένο Υεμένης , το κάτι άλλο.

 

ειχα παει το καλοκαιρι με πολυ χαρα να δοκιμασω πηρα 40 καψουλες απο ολα τα χαρμανια που ειχε μου βγηκε πολυ νερουλος 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασα και εγω τις καψουλες Bernini απο e-dructer (100 Fortissimo (οχι lungo) , 100 Extremo) στην τιμη των 19 ευρω / 100 καψουλες ενω υπηρχε και σχετική προσφορα με -10% οποτε ακομη φθηνοτερα (καντε μονοι σας τν υπολογισμο ;P) . Αρωματικα και Γευστικα και οι 2 καφεδες ηταν πολλοι καλοι με δοκιμή και σε Espresso και σε Capuccino.Αρχικά λογω οτι ο Extremo ειναι 100% Robusta σκέφτηκα οτι θα ειναι λιγο οξυνος για τα γουστα μου ,τελικά ομως βγηκε παρα πολυ καλα Balancaρισμένος με το μονο κακο (προσωπικη αποψη) η αρκετα εντονη μυρωδιά του. Ο Fortissimo ειναι ξεκαθαρα ενας καλος καφες Arabica με ωραιο αρωμα δεν εχω κατι κακο να προσθεσω σε αυτο . Η ροη στην Krups U που εχω ειναι πολυ καλη στον Fortissimo αλλα αρκετά μετρια στον Extremo ( ισως εχει να κανει το γεγονος οτι ειναι λιγο πιο χοντροκομμενος απο τον Fortissimo ) . Στα θετικά επισης να προσθεσω και το αρωμα φρεσκοκομμενου καφε με το που ανοιγεις το σακουλάκι με τις καψουλες ;) . Τελος σιγουρα θα συνηστουσα τις καψουλες Bernini σε οποιονδηποτε γιατι απλα ειναι υπεροχοι γευστικά και απο αποψη τιμης δεν υπαρχει περιπτωση να βρεθει καλυτερη . 

Αν εχει καποιος αποψη για τον Bernini Espresso θα ηθελα μια γνωμη αν του αρεσε .

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειχα παει το καλοκαιρι με πολυ χαρα να δοκιμασω πηρα 40 καψουλες απο ολα τα χαρμανια που ειχε μου βγηκε πολυ νερουλος 

Στην αρχή (τέλος καλοκαιριού)που ξεκίνησε να φτιάχνει κάψουλες με τους καφέδες του , έχεις δίκιο μερικά χαρμάνια δεν είχαν σώμα και κυρίως αυτά που είχαν άρωμα όπως Αιθιοπίας , Κένυας .Τώρα έχει βελτιωθεί πάρα πολύ και είναι και φθηνός σε σχέση με την ποιότητα .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στην αρχή (τέλος καλοκαιριού)που ξεκίνησε να φτιάχνει κάψουλες με τους καφέδες του , έχεις δίκιο μερικά χαρμάνια δεν είχαν σώμα και κυρίως αυτά που είχαν άρωμα όπως Αιθιοπίας , Κένυας .Τώρα έχει βελτιωθεί πάρα πολύ και είναι και φθηνός σε σχέση με την ποιότητα .

 

ακομα 3 ευρω τις εχει ? Αν ειναι θα παρω ξανα μολις τελιωσουν του lidl γιατι πριν λιγες εβδομαδες ειχε προσφορα και στοκαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα 3 ευρω τις εχει ? Αν ειναι θα παρω ξανα μολις τελιωσουν του lidl γιατι πριν λιγες εβδομαδες ειχε προσφορα και στοκαρα.

 

Ναι ακόμα 3 ευρώ τις έχει, εκτός από τον Blue Mountain και το καινούριο χαρμάνι της Υεμένης που έχει φέρει που τα έχει 6 ευρώ.

Να επιβεβαιώσω και γω αυτό που λέει το παιδί πιο πάνω πως έχει βελτιωθεί αρκετά σε σχέση με παλιότερα, πλέον και το θέμα με τη ροή που υπήρχε πολλές φορές, έχει στρώσει (το συναντάς πάντως ακόμα κάποιες φορές).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγορασα και εγω τις καψουλες Bernini απο e-dructer....

 

Συμφωνώ για τον Fortissimo ότι είναι άψογος για μένα (όπως και ο Fortissimo lungo που είναι πάρα πολύ ωραίος). Ο Extremo για τα δικά μου γούστα παραείναι καβουρδισμένος και όπως λες έντονος στην μυρωδιά.. Ο απλός Espresso επίσης είναι καλός (φυσικά για μένα top είναι ο Fortissimo) και τα ίδια ισχύουν και για τον απλό lungo.. αρκετά καλός αλλά και πάλι για μένα top είναι ο fortissimo lungo.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγαπητοί φίλοι πρόσφατα διάβασα σε μια ερευνά που έκαναν ότι ο καφές που είναι σε κάψουλες απελευθερωνει μια ουσία που ίσως να προκαλέσει καρκίνο. Θα προσπαθήσω να βρω που την διάβασα να παραθέσω λινκ. Επειδή όπως είναι γνωστό κάποιοι θα αρχίσουν τα διάφορα σχόλια κάλο θα είναι να το ψάξετε λίγο και μονοί σας,ο δικός μου σκοπός είναι μόνο να μεταφέρω αυτό που διάβασα (δεν πουλάω ούτε καφέδες ούτε μηχανές) και να ενημερώσω όπως θέλω να  πιστεύω ότι θα έκανε ο καθένας μας.

 

http://www.voicenews.gr/index.php/ygeia/60916-min-ksana-pieite-afton-ton-kafe-deite-ti-prokalei.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αγαπητοί φίλοι πρόσφατα διάβασα σε μια ερευνά που έκαναν ότι ο καφές που είναι σε κάψουλες απελευθερωνει μια ουσία που ίσως να προκαλέσει καρκίνο. Θα προσπαθήσω να βρω που την διάβασα να παραθέσω λινκ. Επειδή όπως είναι γνωστό κάποιοι θα αρχίσουν τα διάφορα σχόλια κάλο θα είναι να το ψάξετε λίγο και μονοί σας,ο δικός μου σκοπός είναι μόνο να μεταφέρω αυτό που διάβασα (δεν πουλάω ούτε καφέδες ούτε μηχανές) και να ενημερώσω όπως θέλω να  πιστεύω ότι θα έκανε ο καθένας μας.

 

http://www.voicenews.gr/index.php/ygeia/60916-min-ksana-pieite-afton-ton-kafe-deite-ti-prokalei.html

Έχει ξανα-ειπωθεί και η ποσότητα που χρειάζεται για να βρεθείς εκτός ορίων είναι κάπου στους 25 καφέδες κάθε μερα για καμιά 10αριά χρόνια.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει ξανα-ειπωθεί και η ποσότητα που χρειάζεται για να βρεθείς εκτός ορίων είναι κάπου στους 25 καφέδες κάθε μερα για καμιά 10αριά χρόνια.

Δεν γνώριζα ότι εχει ξανά-ειπωθεί άλλα θεώρησα σωστό να ενημερώσω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ για τον Fortissimo ότι είναι άψογος για μένα (όπως και ο Fortissimo lungo που είναι πάρα πολύ ωραίος). Ο Extremo για τα δικά μου γούστα παραείναι καβουρδισμένος και όπως λες έντονος στην μυρωδιά.. Ο απλός Espresso επίσης είναι καλός (φυσικά για μένα top είναι ο Fortissimo) και τα ίδια ισχύουν και για τον απλό lungo.. αρκετά καλός αλλά και πάλι για μένα top είναι ο fortissimo lungo.

Δεν πηνω γενικά Lungo σαν ποσοτητα καφε , προτιμω το espresso ή ακομη και το ristretto σε freddo δεν εχω δοκιμασει ακομη κανεναν απ τους 2 η αληθεια ειναι αλλα πιστευω θα εχουν καλα αποτελεσματα γιατι εχουν καλο καιμακι . Οταν με το καλο τελειωσουν θα δοκιμασω και τον απλο espresso.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, μόλις ήρθε newsletter από e-dructer για έκπτωση 10% για σήμερα σε όλα τα προϊόντα (άρα και στις κάψουλες) με την χρήση του κωδικού D83WD4. Για να δουλέψει ο κωδικός χρειάζεται πρώτα log in.
 
Εικόνα:

post-147457-0-41565000-1457427504_thumb.jpg

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...