Προς το περιεχόμενο

ΕΤΟΙΜΕΣ καψουλες nespresso απο αλλες εταιρειες


nek4d

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Super Moderators

Παιδιά συγγνώμη για το offtopic απλά ήθελα να ρωτήσω πως μπορώ να καθαρίσω την καφετιέρα μου (Krups Nespresso Inissia Pixie); Το να χρησιμοποιήσω ξύδι με νερό και να τη λειτουργήσω 2-3 φορές είναι λύση;

 

 

Όχι ξύδι σε αυτές τις καφετιέρες. Πάρε το ΚΙΤ αφαλάτωσης που έχει μέσα 2 φακελάκια που θα σε καλύψουν για έναν ολόκληρο χρόνο (1 αφαλάτωση/6μηνο αν κάνεις καφέ καθημερινά).

 

Επίσης μετά από κάθε καφέ, ξαναπάτα το κουμπί για άλλη μια δόση espresso χωρίς να έχεις κάψουλα μέσα για να καθαρίζει απο υπολείμματα. :)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,1k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Όχι ξύδι σε αυτές τις καφετιέρες. Πάρε το ΚΙΤ αφαλάτωσης που έχει μέσα 2 φακελάκια που θα σε καλύψουν για έναν ολόκληρο χρόνο (1 αφαλάτωση/6μηνο αν κάνεις καφέ καθημερινά).

 

Επίσης μετά από κάθε καφέ, ξαναπάτα το κουμπί για άλλη μια δόση espresso χωρίς να έχεις κάψουλα μέσα για να καθαρίζει απο υπολείμματα. :)

 

Ίσως βολεύει το ξύδι μόνο για το καθαρισμό της "κανάτας" του νερού, χωρίς να περάσει το ξύδι οπουδήποτε αλλού. Το κιτ αφαλάτωσης κάνει εξαιρετική δουλειά, αλλά κυρίως στα εντόσθια της καφετιέρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλη η προσφορα απο το dructer. με τον κωδικο που πηρα από εδω βγηκε η καψουλα 1,8ευρω το τεμάχιο.

Εκτος απο nespresso αυτοι που μου αρεσουν ειναι απο D&Ε onyx και bernini fortissimo. περιμενω ευκαιρια για καφετιερα βεβαια να γλιτωσω απο καψουλες... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ειλικρινά, πίνεται καφέ από τις κάψουλες του Lidl ?

 

Αγόρασ 3 συσκευασίες τότε στην προσφορά και δοκίμασα σήμερα τις 2.

Απλά τραγικές!

 

Οκ, η τιμή είναι χώμα, αλλά το ίδιο και η γεύση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει δοκιμασει κανεις τις bernini fortissimo Lungo , να μας πει αν ειναι το ιδιο καλες με τις απλες forissimo?

 

Τις παρέλαβα σήμερα και θα τις δοκιμάσω αύριο, το θέμα είναι ότι δεν έχω δοκιμάσει τις απλές fortissimo, οπότε δεν θα μπορώ να συγκρίνω. Απλώς θα γράψω τις εντυπώσεις μου από τις fortissimo lungo σε σχέση με όσες nespresso έχω δοκιμάσει...

Κάνε λίγο υπομονή...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ειλικρινά, πίνεται καφέ από τις κάψουλες του Lidl ?

 

Αγόρασ 3 συσκευασίες τότε στην προσφορά και δοκίμασα σήμερα τις 2.

Απλά τραγικές!

 

Οκ, η τιμή είναι χώμα, αλλά το ίδιο και η γεύση.

 

Ο Ριστρετο από τα lidl είναι ο καλύτερος που έχω δοκιμάσει από τις εναλλακτικές. Δεν ειναι τόσο γεμάτος οσο ο ριστρετο της Νespresso αλλά πλησιάζει αρκετά και για τα λεφτά του αξίζει με χίλια , Ο lungo και ο κλασικός πράγματι δεν λένε κάτι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ιδιο καλες ειναι πηρα εχτες. Πηρα και τις βιολογικο καφε ωραια αλλα απαλη γευση πινονται ανετα. Τωρα ειναι και θεμα γουστου. Οσο τις εχουν σε αυτη την τιμη και ποιότητα βρηκα αντικαταστατη απο τις nespresso.οταν ριξουν και αυτοι τις τιμες θα με ξαναδουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά ειλικρινά, πίνεται καφέ από τις κάψουλες του Lidl ?

 

Αγόρασ 3 συσκευασίες τότε στην προσφορά και δοκίμασα σήμερα τις 2.

Απλά τραγικές!

 

Οκ, η τιμή είναι χώμα, αλλά το ίδιο και η γεύση.

Ο ristretto είναι μια χαρά καφές για τα λεφτά του . Από όλες τις εναλλακτικές που έχω δοκιμάσει και από επαναγεμιζόμενες με διάφορους άλλους καφέδες είναι ο value for money και όχι μόνο.

Αλλά τελικά γούστα είναι αυτά , περί ορέξεως ....

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα είναι γούστα, αλλά δυστυχώς για μένα δεν έχω βρει κάψουλες άλλες που να έχουν καλή γεύση.

 

Έχω δοκιμάσει και Jacobs και Douwe Egberts και δυστυχώς τίποτε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει δοκιμασει κανεις τις bernini fortissimo Lungo , να μας πει αν ειναι το ιδιο καλες με τις απλες forissimo?

Μόλις τις δοκίμασα... Αρκετά τίμια επιλογή... Λίγο πιο νερουλοί και λίγο πιο ελαφριά γεύση σε σχέση πχ με fortissio lungo της nespresso. Πίνεται άνετα και έχουν καλή ροή και μέτριο καϊμάκι. Αυτό που με ξενέρωσε είναι οι πλαστικές κάψουλες. Δεν ξέρω αν είχε αναφερθεί αλλά τις περίμενα από αλουμίνιο. Δεν ξέρω πόσο επιβλαβές είναι αυτό...

Γενικά σε αυτή την τιμή θα τις προτιμούσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...