Προς το περιεχόμενο

αγορά laptop lenovo z580 ή toshiba satellite c855 δεν ξέρω τι να διαλέξω


panseker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπέρα είμαι καινούργιος στο forum και γενικά δεν έχω και πολλύ ιδέα περί τεχνολογίας.Θέλω να αγοράσω ένα  laptop με κύριο σκοπό την ηχογράφιση μουσικών οργάνων με εξωτερική usb κάρτα ήχου αλλά θα ήθελα να έχει και μια καλή κάρτα γραφικών για κάνα παιχνίδι.Εχω καταλήξει σε αυτούς τους δύο :1)

http://www.kotsovolos.gr/site/computing/laptop-tablet-ipad/notebook-macbook-ultrabook/114454-lenovo-ideapad-z580-i5-3210m#prettyPhoto

2)http://www.electroniki.gr/electroniki/el_gr/computing/pc/laptop/toshiba-satellite-c855-1qc-15-6.php

 

Ο λόγος που επέλεξα αυτά τα δύο καταστήματα είναι οτί είναι τα μοναδίκα που μπορείς να πληρώσεις με δόσεις χωρίς την χρήση πιστωτικής κάρτας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το lenovo έχει καλύτερη κάρτα γραφικών. Πάντως, μην περιμένεις να παίζεις τα σύγχρονα παιχνίδια στο full με αυτά τα χρήματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν ευχαρηστώ που μου απάντησες δεν με ενδιαφερουν τοσο πολλύ τα παιχνίδια απλα επειδή δεν έχω  καμία εμπειρία  από τις δύο αυτές εταιρείες θα ήθελα να μάθω ποιά είναι ποιό αξιόπιστη, ποιά έχει το καλύτερο service κτλπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 χρόνια εγγύηση η toshiba + τον πρώτο χρόνο εγγύηση, για ότι κι αν συμβεί.

Αν μένεις εκτός Αθηνών, σε χρεώνει με τα μεταφορικά πήγαινε-έλα 20 ευρώ.

Έχει καλό όνομα για το σέρβις της, αλλά τώρα τελευταία έχω διαβάσει και διάφορα άσχημα, με πιο πρόσφατο Link.png Site: http://www.insomnia.gr/topic/475859-%CF%85%CF%88%CE%B7%CE%BB%CF%8C%CF%82-%CE%B8%CF%8C%CF%81%CF%85%CE%B2%CE%BF%CF%82-%CE%B1%CE%BD%CE%B5%CE%BC%CE%B9%CF%83%CF%84%CE%AE%CF%81%CE%B1-%CF%83%CE%B5-toshiba-satellite/">ΑΥΤΟ

 

1 χρόνος εγγύηση η lenovo, το σέρβις το έχει ιδιωτική εταιρία στην Ελλάδα η CPI. Δωρεάν τα μεταφορικά, αν τους χρειαστείς.

Σε γενικές γραμμές ακούγονται καλά λόγια και για lenovo. Έχει όμως και αυτή αρνητικά σχόλια με πρόσφατο Link.png Site: http://www.insomnia.gr/topic/475124-%CE%BB%CF%8D%CF%83%CE%B7-%CF%83%CE%B5-laptop-%CE%BC%CE%B5-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%B2%CE%BB%CE%AE%CE%BC%CE%B1%CF%84%CE%B1/#entry52153380">ΑΥΤΟ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ευχαρηστώ που μου τα είπες γιατί δεν ξέρω τι μου γίνεται , με βάση τα χαρακτηριστήκα κλεινώ προς το lenovo απλά εχω ακούσει ότι η εγγύηση και το service παιζουν πολλύ σημαντίκο ρολο στα laptop γιαυτό και κολλάω στο να το αγοράσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα λεφτά που θέλω να δώσω είναι γύρω στα 700 ευρώ απλά επειδή θέλω να το πάρω με δόσεις χωρίς την χρήση κάρτας δεσμέυομαι για αγορά από τον κωτσόβολο η την ηλεκτρονική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαντάζομαι γνωρίζεις, ότι με τους τόκους σε αγορά με καταναλωτικό δάνειο ( γιατί δάνειο θα σου βγάλουν ) συνολικά θα σου στοιχίσει πολλά περισσότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου είπαν οτι μέχρι 12 δόσεις είναι άτοκα τώρα δεν ξέρω εάν υπάρχει καποία άλλη παγίδα που πρέπει να προσέξω.Αν θέλεις πες μου και την αποψή και για αυτό  http://www.kotsovolos.gr/site/computing/laptop-tablet-ipad/notebook-macbook-ultrabook/116311-toshiba-satellite-l850-1v5 .Ευχαρηστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Panseker αυτά πήγες από το κατάστημα και σου τα είπαν?

Η ηλεκτρονική έχει παγίδα. Οταν πας στο κατάστημα, θα έχει πολύ ανώτερη τιμή το λαπτοπ, από την τιμή του site. Θα σου βάλουν τους τόκους μέσα στις δόσεις και θα το πληρώσεις σε 12 ισοποσες μηνιαίες δόσεις. Αυτο εκείνοι το ονομάζουν άτοκες δόσεις.

Στο λέω γιατί πήγα να παρω πλυντήριο με τιμή στο site 320 και στο μαγαζί το είχαν 450 με μετρητά ή 12 " άτοκες " δόσεις.

Κάπως έτσι υποψιάζομαι πως θα είναι και στον Κωτσόβολο.

Πήγαινε πάντως να δεις τιμές καταστήματος και να ρωτήσεις πόση θα είναι η μηνιαία δόση χωρίς πιστωτική.

 

Και αυτό το toshiba καλό είναι. Την τσέπη σου κοίτα όμως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον κωτσόβολο που πήγα και ρώτησα μου είπαν πως μέχρι τους δώδεκα μήνες είναι άτοκες μέτα άπο τους δώδεκα υπάρχει τόκος 12 τις  εκατό στην ηλεκτρονική που ρώτησα μου είπαν το ίδιο αλλά και πως είναι πολλύ δύσκολο να μου βγάλει δάνειο κάποια τράπεζα εστω και για ποσό 400-500 ευρω.Οντως οι τίμες στο site σε κάποια μοντέλα ειναι διαφορετίκες απο το μαγαζί αλλα για τα μοντέλα που με ενδιαφέρουν έχουν το ίδιο και στο κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως οι τράπεζες πλέον, πολύ δύσκολα εγκρίνουν δάνεια. Πρόσεξε μη μείνεις με την όρεξη στο τέλος.

Κοίταξε και για εγγυητή , γιατί δεν αποκλείεται να σου ζητήσουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι να σου πω πιστευω πως με το εκκαθαριστικό μου δεν νομίζω να μην μου βγάλουν δάνειο για 500 ευρώ λέω 500 γιατί θα δώσω κάνα διακοσάευρω προκαταβολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...