Προς το περιεχόμενο

διπλωμα για ταξι


alex85

Προτεινόμενες αναρτήσεις

συγνωμη και τι αλλο να σκεφτω?να παρω περιπτερο?με νοικη-τεβε και να εχω κερδος 10 λεπτα απο καθε πακετο τσιγαρα?η κριση ειναι μεγαλη οκοσμος ειναι στριμογμενος.εχει πολλα περιπτερα και μινι μαρκετ που κλεινουν.για καφετερεια?δεν εχω γνωριμιεςθελει πολλα λεφτα .για κιβωτο?εχει πολλες εδω.ενω τα ταξι αν ο αλλος εχει αναγγη θα παει με ταξι.απο χιο ειμαι.ειδικα τα καλοκαιρια η αμερικη εδω ειναι

 

και δεν επιλεγο ταξι επειδη ειμαι τεμπελης.μια ζωη στις μεταφορικες δουλευα αλλα αν εισαι παντρεμενος και ερθει και παιδι στη συνεχεια δε μπορεις να δουλευεις για 650 ευρω το μηνα και να λες στη γυναικα σου ενταξει κανε υπομονη θα σου δωσω να βαψεις τα μαλλια σου σε 3 μηνες κανε υπομονη μωρο μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν πιστευεις οτι ενα ταξι στην Χιο που εισαι θα πιασει τοτε καντο. Αλλα επειδη ειμαι Αθηνα και βλεπω τι γινεται, βλεπω απειρες ουρε στα ταξι και απειρο μισος προς τους οδηγους ταξι -μερικους κουτοπονηρους- και προτιμαει ο κοσμος να παρει λεωφορειο κλπ. Και στην αναγκη θα χρειαστεις 2 αντε 3 φορες. Δε ξερεις αν θα επιλεξει εσενα. 

 

Σκεψου στη Χιο που εισαι αν μπορεις να κανεις κατι σε μαγαζι ισως, καινοτομο και  να τραβηξει κοσμο. Καταλαβαινω οτι ειναι δυσκολα τα πραγματα. Ενδεχομενο να βρεις σε εξωτερικο μια δουλεια κλπ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει αλλαξει ο νομος δεν χρειαζεται να γινει απο ερασιτεχνικο επαγγελματικο.

 

Αν εχεις ερασιτεχνικο διπλωμα Β πας απο γιατρους,πληρωνεις διαφορα παραβολα,βγαζεις φωτογραφες και τελος δινεις γραπτες εξετασεις σε τοπικα,πρωτες βοηθειες,τεχνικα/μηχανολογικα θεματα και αν περασεις μετα απο 20-30 μερες βγαινει η ειδικη αδεια και δεν χρειαζεσαι τιποτε αλλο.

 

Δες το Link. Μπορείς να κάνεις το τεστ για ταξί Online

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.μια αδεια για να μπορεις να οδηγεις ταξι ειναι κανα 200ε αν δεν εχουν αλλαξει τα πραγματα..

2.σε αρκετες περιοχες επαρχιας συνεχιζουν να βγαζουν ΚΑΛΑ λεφτα και δεν εχουν πεσει οι τιμες.

http://www.insomnia.gr/topic/413453-ταξι-απελευθερωση-επαγγέλματος/page-6 και μου κανει εντυπωση που δεν απαντησα στο ποστ καποιου ταξιτζη...

 

3.για τα τσιγαρα σε καθε κουτα βγαζεις ενα πακετο.

4.ποσα ζητανε για το taxibeat?και πως θα φανει σε αυτους ποσα κοστισε η κουρσα?!!?

5.υπαρχουν σε αρκετες μαρκες επαγγελματικα που γλυτωνεις φορους+φπα.αν εσυ θες bmw ή οτιδηποτε αλλο τοτε το πληρωνεις σαν ιδιωτης!οποτε δεν το κανεις!

6.εχουν ανοιξει οι αδειες για λιμος και μινι βαν?

7.στην χιο που εισαι υποθετω οτι θα πρεπει να μπεις στην κλικα τους ή να κανεις κοννε-μιζα με αρκετα ξενοδοχεια-rooms to rent,λιμανι,αεροδρομιο κτλ.(πανω κατω αυτα ισχυουν παντου)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεσω του Taxibeat απο τη στιγμη που σε δεχεται ο οδηγος παρακολουθειτε απο το συστημα. Οποτε οπως ειναι λογικο βλεπουν και τις διαδρομες με την αξια. Για εμενα ειναι οτι πρεπει σα πελατης να καλεσω δωρεαν ταξι να ερθει να με παρει απο εκει που ειμαι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...