Προς το περιεχόμενο

Απαράδεκτες υπηρεσίες από την CYTA στην Νέα Σμύρνη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλά οι τύποι είναι απαράδεκτοι. Μας ταλαιπωρούν μια βδομάδα, το τηλέφωνο και το internet κόβονται συνέχεια. Ήρθε τεχνικός τα μέτρησε τα έλεγξε είπε ότι το πρόβλημα διορθώθηκε ότι όλα δουλεύουν και πάλι τα ίδια. Κόβετε ξανά και ξανά. Μίλησα με ένα παιδί στο τηλεγωνικό κέντρο και γελαστά μου είπε ναι δεν υπερβάλεται έχει κοπεί κάπου 100 φορές αυτές τις μέρεσ... Οι υπηρεσίες τους είναι οι χειρότερες στην Ελλάδα. Τόσα χρόνια τόσο κόσμο γνωρίζω ποτέ αυτό το χάλι. Θα αναγκαστώ να κάνω καταγγελία στον συνήγορο του καταναλωτή. 

 

Καμία πρόταση για να πάω σε άλλη πιο αξιόπιστη εταιρία; Από Νέα Σμύρνη κανείς;

 

Ευχαριστω.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

N. Σμύρνη (Μοσχονησίων αρχή, δίπλα στο α.τ) μένει ο κολλητός. Εχει hol και είναι απο τις πιο σταθερες συνδέσεις που έχω συναντήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να εφαρμοστει και στην Ελλαδα ο νομος που ψηφιστηκε στη Γερμανια οπου οταν ο ISP σε γραφει στα @@ του (οπως πολλες εταιριες απο τη στιγμη που υπογραφεις ενα συμβολαιο μαζι τους) εχεις το δικαιωμα να τον τρεξεις και να απαιτησεις αποζημιωση για τις ελλειπης υπηρεσιες που προσφερειη οποια μεταφραζεται σε μειωση του παγιου τουλαχιστον. Οταν ψαχνεσαι για ISP ολοι κανουν σαν τρελοι και ταζουν λαγους με πετραχηλια, οταν ομως εισαι ηδη πελατης και εχεις προβλημα χανεσαι σε ατελειωτες συζητησεις με ασχετους οι οποιοι ναι μεν δεν φταινε και κανουν απλα τη δουλεια τους, απ την αλλη ομως δεν μπορουν να βοηθησουν ουσιαστικα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς για οσους δεν ξέρουν η cyta παρέχει στον πελατη ip τηλεφωνία μεσα απο τον ρουτερ έχασες το ιντερνετ έχασες και το τηλέφωνο, εγινε διακοπή δεη τα ίδια. Μεγαλο μειονέκτημα δεν θα πήγαινα ποτε σε μια τετοια υπηρεσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να εφαρμοστει και στην Ελλαδα ο νομος που ψηφιστηκε στη Γερμανια οπου οταν ο ISP σε γραφει στα @@ του (οπως πολλες εταιριες απο τη στιγμη που υπογραφεις ενα συμβολαιο μαζι τους) εχεις το δικαιωμα να τον τρεξεις και να απαιτησεις αποζημιωση για τις ελλειπης υπηρεσιες που προσφερειη οποια μεταφραζεται σε μειωση του παγιου τουλαχιστον. Οταν ψαχνεσαι για ISP ολοι κανουν σαν τρελοι και ταζουν λαγους με πετραχηλια, οταν ομως εισαι ηδη πελατης και εχεις προβλημα χανεσαι σε ατελειωτες συζητησεις με ασχετους οι οποιοι ναι μεν δεν φταινε και κανουν απλα τη δουλεια τους, απ την αλλη ομως δεν μπορουν να βοηθησουν ουσιαστικα.

 

Και σημερα εχεις αυτη την δυνατοτητα να διεκδικησεις αποζημιωση για ελλειπης υπηρεσιες. Αλλα εαν το δοκιμασεις θα δεις οτι 5 χρονια μετα δεν θα εχει γινει απολυτος τιποτα... Δεν ειναι πολιτικα ορθο να συζητησουμε για αρνησιδικια, αλλα πρεπει να το λεμε παντα "ειναι στα ορια της αρνησιδικιας". Επι της ουσιας εαν δεν μπουν ΚΑΛΩΔΙΑ ΝΕΑΣ ΓΕΝΙΑΣ (ΟΠΤΙΚΕΣ ΙΝΕΣ) δεν θα λυθουν καθολικα αυτα τα θεματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

forthnet  φιλε μου ,, δε μου αρεσει να κανω διαφημιση αλλα ειναι αληθεια ! εφυγα απ τον οτε εδω και πααραα πολλα χρονια και ησυχασα ! ουτε αποσυνδεσεις ουτε τιποτα ! και πιο φτηνα και κανενα προβλημα .. περιοχη ηλιουπολη  ..

 

και ταχυτητα ? κολλημενη στα 1.5ΜΒ/ς

 

 

 

και μιας και την καναμε την διαφημηση ας πω και αυτο

24αρη νετ απεριοριστα αστικα - υπεραστικα συν νοβα σπορ1 συν eurosport 1,2  συν 5 ντοκιμαντερ σουπερ

συν πολλα αλλα καναλια , με 29.90 το μηνα σιγουρα ειναι πολυ καλη προσφορα ..

Επεξ/σία από tipestwra
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με HOL εχω απειρα θέματα. Ειμαι μεταξυ 6-8Mbps και 700-800 upload.πολλες αποσυνδεσεις επισης. Δεν το θεωρούν βλαβη. Με Οτε ο διπλανος μου 14..

δοκιμασε και κανενα αλλο ρουτερ η να το βαλεις καρφωτα στη πριζα.

η hol εχει ιστορια με τις αποσυνδεσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω με οτε εδω και 6 χρονια.. ποτε μα ποτε δεν με εχει πεταξει απο το ιντερνετ λογο γραμμης η κατι τετοιο, δεν ειχα κανενα προβλημα..

και επισης ποτε δεν ειχα ουτε ενα προβλημα να σταματησει η γραμμη να μην δουλεβει κατι η οτιδηποτε

πιο σταθερη ποιοτητα απο οτε δεν νομιζω να υπαρχει ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...