Προς το περιεχόμενο

Φθηνό PC για home cinema


kostasgr25

Προτεινόμενες αναρτήσεις

τακη εβαλες σκληρο δισκο.γιατι? δεν πας A8-5600K?

 

Που το λέει ?

 

 

Ποσό που διαθέτω: ~200€

 

Χρήση υπολογιστή: Μόνο σαν media player.

 

Προγράμματα: για την αναπαραγωγή ταινιών.

 

Ο υπολογιστής θα συνδεθεί κατευθείαν με την τηλεόραση με HDMI.

 

Στη σύνθεση θα χρειαστώ πληκτρολόγιο και ηχεία.

 

Τοποθεσία Αθήνα.

 

Τα κομμάτια μπορούν να είναι απο διαφορετικά καταστήματα.

 

Το σύστημα θα στηθεί απο εμένα.

Χωρίς λειτουργικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

κοιτα για κατι τετοιο

   http://funbazaar.skroutzstore.gr/p.SHUTTLE-ULTRA-SMALL-FF-BB-XS36V.628210.html

1. hdmi παιζει απροβληματιστα τα παντα ολα 1080 .. τον συνδεεις στην tv  κ παιζει απ το πρωι μεχρι το βραδυ ταινιες !

2. εντελως αθορυβη λειτουργεια ,, σαν dvd  ειναι δεν ακουγεται τιποτα !

3. δε καιει τιποτα.. 

αν τον θελεις μονο για home cinema μη κοιτας τιποτε αλλο σε αυτα τα λεφτα !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Atom κιόλας...

το ατομ το εφερα σαν παραδειγμα το βρηκα τυχαια επειδη ειναι πολυ φτηνο ! του ειπα ''κοιτα κατι τετοιο'' εγω εχω αυτο

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.912356

και θα πω το εξης ..αν μου χαλασει θα παω σημερα κι ολας να παρω αλλο ! λοιπον  ,εχει  win 7 , δε καιει απολυτος τιποτα , δε ζεσταινεται μερα νυχτα ανοιχτο , απολυτα αθορυβο, ειναι μια σταλια το εχω κουμπωσει πανω στην

τηλεοραση δε πιανει καθολου χωρο !

το εχω 3 χρονια μονο για ταινιες παιζει τα παντα (1080 avatar20gb) με vlc συνδεση με 42αρα 1080  hdmi εχει ψηφιακη οπτικη ινα για ηχο  , τι αλλο να ζητησεις ??   ο ανθρωπος  ζητησε κατι μονο για  home cinema !  τελεια λυσει ..  απο προσωπικη αποψη και χρηση ..

οχι απο διαβασματα και γκουγκλαρισματα ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το ατομ το εφερα σαν παραδειγμα το βρηκα τυχαια επειδη ειναι πολυ φτηνο ! του ειπα ''κοιτα κατι τετοιο'' εγω εχω αυτο

http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.912356

και θα πω το εξης ..αν μου χαλασει θα παω σημερα κι ολας να παρω αλλο ! λοιπον  ,εχει  win 7 , δε καιει απολυτος τιποτα , δε ζεσταινεται μερα νυχτα ανοιχτο , απολυτα αθορυβο, ειναι μια σταλια το εχω κουμπωσει πανω στην

τηλεοραση δε πιανει καθολου χωρο !

το εχω 3 χρονια μονο για ταινιες παιζει τα παντα (1080 avatar20gb) με vlc συνδεση με 42αρα 1080  hdmi εχει ψηφιακη οπτικη ινα για ηχο  , τι αλλο να ζητησεις ??   ο ανθρωπος  ζητησε κατι μονο για  home cinema !  τελεια λυσει ..  απο προσωπικη αποψη και χρηση ..

οχι απο διαβασματα και γκουγκλαρισματα ..

 

Θες να μου πεις ότι αυτό το μηχάνημα αν συνδέσω εξωτερικό blu-ray με usb η esata θα παίξει ταινία κανονικά??? γιατί σε atom που έχω δουλέψει ούτε τα video του youtube δεν έπαιζε σε 1080p καλά καλά, χίλιες φορές ένα πιο δυνατό και αναβαθμίσιμο μηχάνημα με usb3 sata3 κλπ παρά έτοιμη λύση, αλλιώς να πάει σε έναν καλό media player...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καποια στιγμη θα θελησει να κανει και κατι αλλο ο ανθρωπος.ολο ταινιες θα βλεπει??μην το σκεφτεσαι φιλε μου καθολου.παιρνεις AMD Fm1 η Fm2 και εισαι μια χαρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θες να μου πεις ότι αυτό το μηχάνημα αν συνδέσω εξωτερικό blu-ray με usb η esata θα παίξει ταινία κανονικά??? γιατί σε atom που έχω δουλέψει ούτε τα video του youtube δεν έπαιζε σε 1080p καλά καλά, χίλιες φορές ένα πιο δυνατό και αναβαθμίσιμο μηχάνημα με usb3 sata3 κλπ παρά έτοιμη λύση, αλλιώς να πάει σε έναν καλό media player...

οχι φιλε μου δεν εννοω αυτο ! ουτε το παληκαρι που ενδιαφερεται για pc home cinema εννοει αυτο ! δε χρειαζεται καθολου εξωτερικο blu-ray .

κατεβαζεις ταινιες στην μεγιστη αναλυση

(παρε μια ενδεικτικα http://publichd.se/index.php?page=torrent-details&id=c9963f18ba2603101ca00dcd700c1a7cfbb402f9 και δες οτι ειναι καθαρο blu-ray  40 gb)

και τις παιζει για πλακα ..

 

ps . o media player  που του λες ειναι πεταμενα λεφτα !

 

Στα ίδια χρήματα φτιάχνει κάτι πολύ πιο δυνατό και σύγχρονο και όχι έτοιμο.

με 200 - 250 δε φτιαχνεις  κατι ποιο δυνατο κ συνχρονο

 κουτι - τροφοδοσια -  επεξεργαστη - μητρικη - πληκτρ.ποντικη , μνμημη -   συν το  λειτουργικο ..

αν ειχε το λειτουργικο εστω , οκ τοτε ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χωρις λειτουργικο θα δουλεψει ?  μολις πιο πανω ειπα ''αν εχε το λειτουργικο τοτε οκ ''

δε βγαζει νοημα η συζητηση ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...