Προς το περιεχόμενο

αναβάθμιση (αρχαίου) υπολογιστή


geobla

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτο σκέφτομαι να κανω και εγώ να βάλω τον celeron τώρα και μετά μια κάρτα τον 60 ευρό. το θέμα μου ποιος επεξεργαστής ειναι καλύτερος ο celeron η pentium γιατί στα χαρτιά ειναι καλύτερος ο δεύτερος αλλά στις δοκιμές στο νετ βγάζουν το πρώτο. τα παιχνίδια που θέλω να του βάλω ειναι όπως πχ nfs most wanted1 assassin creed 2 κανα πολεμικό αλλά σε low, midi καταστάσεις.

 

 

 

Αυτα που είπες millennium δεν τα πολύ κατάλαβα με το duall graphics και το hd 6xxx

 

Dual graphics = ο συνδοιασμός apu+ξεχωριστής κάρτας γραφικών για να βελτιώσεις τις επιδόσεις (ως τώρα υποστηρίζονται συγκεκριμένα μικρά μοντέλα).

 

Μη κολλάς με την intel.Για τη περίπτωση σου ένας amd σου ταιριάζει περισσότερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο athlon ειναι πολύ καλύτερος αλλά αρκετά ακριβότερος από τους intel που σκεφτόμουν.

 

 

 

ο apu ειναι καλύτερος λόγικα στα παιχνίδια λόγω ότι συγχρονιζει παραπάνω αλλά δεν θα χρειαστώ

γρηγοροτερες ram . Όσον αφορά τον συνδυασμό με εξωτερική κάρτα γραφικών ο cpu που μου προτείνεις πρέπει υποχρεωτικά να ειναι με amd η γίνεται και με nvidia.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο athlon ειναι πολύ καλύτερος αλλά αρκετά ακριβότερος από τους intel που σκεφτόμουν.

 

 

 

ο apu ειναι καλύτερος λόγικα στα παιχνίδια λόγω ότι συγχρονιζει παραπάνω αλλά δεν θα χρειαστώ

γρηγοροτερες ram . Όσον αφορά τον συνδυασμό με εξωτερική κάρτα γραφικών ο cpu που μου προτείνεις πρέπει υποχρεωτικά να ειναι με amd η γίνεται και με nvidia.

 

Αν ρωτάς για το dual graphics γίνεται μόνο με amd.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...