Προς το περιεχόμενο

[Φήμη] Διέρρευσαν τα τεχνικά χαρακτηριστικά του Samsung Galaxy S IV;


alexandros4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μην το κουράζετε το θέμα, έχει 2GB RAM, 13MPx Camera, 1.8GHz 4 cores, αλλά...

 

Αλλά δεν είναι iPhone.

 

 

Σκέφτομαι κάτι κολλημένα μυαλά εδώ μέσα ή αλλιώς 'Apple funs'... πραγματικά έχω γελάσει τόσο που τώρα δεν μπορώ να γελάσω άλλο, στέγνωσα!!!!

χωρίς κακία ε, δεν βρίζω κανέναν...

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 125
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Που θα πάει αυτό το παιχνίδι με το  διέρρευσαν οι τεχνικές πληροφορίες  μα πόσο έλεος πια;

Υποβιβάζουν τη νοημοσύνη μου τέτοιου στυλ άρθρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην το κουράζετε το θέμα, έχει 2GB RAM, 13MPx Camera, 1.8GHz 4 cores, αλλά...

 

Αλλά δεν είναι iPhone.

 

 

Σκέφτομαι κάτι κολλημένα μυαλά εδώ μέσα ή αλλιώς 'Apple funs'... πραγματικά έχω γελάσει τόσο που τώρα δεν μπορώ να γελάσω άλλο, στέγνωσα!!!!

χωρίς κακία ε, δεν βρίζω κανέναν...

 

 

 

 

 

Heil Troller!!!  :mrgreen: 

 

 

 

Πες τα Χρυσόστομε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην μπερδεύεις τους x86 cpu και arm cpu που φοράνε τα κινητά

8 πύρινος exinos ουτε καν φτανει τον pentium 4 στα 3,2

 

ορίστε και μερικές συγυρίσεις για να καταλάβεις ότι διαφορά στην τεχνολογία αυτόν των δυο είναι κάτι παραπάνω από χαοτική

Pentium 4 3.2 GHz = 2 gflops

i7 2600k @ 4.5 GHz = 102 gflops

AMD Athlon II 640 3.00 ghz = 50 gflops

Intel Atom n270 1.6 ghz = 4 gflops

 

Samsung Galaxy S3 1.4 GHz = 170 mflops

LG Optimus G(Quadcore Krait) 1.5 GHz = 483 mflops

 

στην καλύτερη ο καλύτερος mobile arm based cpu σήμερα (δλδ κάνας qualcom 800) φτάνει κοντά στα 1 gflops .....

 

so........

 

 

Κάνεις το ίδιο λάθος με εμένα,αυτά έλεγα και εγώ.Μπορείς να συγκρίνεις 2 επεξεργαστές,μόνο με ένα τεστ; Μπορεί ένας επεξεργαστής να είναι πολύ καλός στις πράξεις με integers,αλλά με float να το χάνει...

Η σωστή σύγκριση θα γινόταν αν τρέχαν και τα 2,το ίδιο λογισμικό,το ίδιο.

Μια άλλη εικόνα που σε διαψεύδει

image2.png

Επίσης

embed.php?i=1211287-RA-ARMINTEL350&sha=e

embed.php?i=1211287-RA-ARMINTEL350&sha=6

http://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=samsung_exynos5_dual&num=3

καταλαβαίνεις πως τα νούμερα που λες απέχουν πολυυυ απο την πραγματικότητα.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φαινεται εξαιρετικο και τα χαρακτηριστικα οντως ετσι ειναι στο antutu.Μονο μια απορια εχω:πως ακριβως βρηκατε τη χωρητικοτητα της μπαταριας καθως δε φαινεται στο συγκεκριμενο benchmark?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικά 8 πυρήνες έχει?

 

 

 

Αντε στο καλό ρε, θα με πουν ότι trollarw οι κλαψιάρηδες, ομορφιά μου δεν

τρολαρω καθόλου απλά γελάω με τα χάλια μερικών εδώ μέσα.



Απλά μου την σπάει που λέτε μ**ες, βγαίνει ένα κινητό με καλύτερα
χαρακτηριστικά από κάποιο άλλο (μην λέμε μαρκες) και σας βλέπω να επιμένετε ότι
αυτό το άλλο είναι καλύτερο ενώ τα χαρακτηριστικά λένε το αντίθετο και τα
πραγματικά τεχνολογικά φορουμ που μιλάνε γνώστες αυτό λένε, αλλά εκεί εσείς...


 

έλεος δηλαδή, το κάθε φανατικό παιδάκι βγαίνει και πετάει τη κάθε χαζομάρα του
γιατί απλά έχει μάθει να συγκρίνει με το όνομα και όχι με τα χαρακτηριστικά.

 

ΥΓ: Ξέρω ότι στο τελευταίο θα απαντήσετε και θα πείτε ότι «εσύ είσαι..», να
δείτε δηλαδή με τι επιχειρήματα μιλάτε, που το παίζετε έξυπνοι…

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η μπαταρία είναι αν όχι το σημαντικότερο ένα από τα σημαντικότερα χαρακτηριστικά των νέων smartphones.

Είμαι με sg1 εδώ και κοντά 2 χρόνια κ έφτασε σε σημείο όπου η μπαταρία δεν μου έφτανε ούτε για μισή μέρα... αγόρασα από ebay μια 3500mAh (με το αντίστοιχο νέο παχύτερο καπάκι) και πλέον έχω διάρκεια μπορεί κ 2 ημέρες... οπότε τι να το κάνω αν έχω σούπερ επεξεργαστές κτλ αλλά όταν χρησιμοποιήσω 10 λεπτά πλοήγηση με ανοικτό bluetooth να καταναλώνω 40% της μπαταρίας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ρε παιδιά αν και προτρέχω έχω μια απορία, αν όντως τελικά έχει οχταπύρινο στα 1,8., έχει amoled RGB full hd 5", έχει 2GB ram, 3100mah μπαταρία, 13mp κάμερα, και κάποια στιγμή θα φορέσει και Android 5.0 αν λοιπόν έχει όλα αυτά το galaxy S5 τι θα έχει? και ότι και να έχει άμα έχεις το S4 γιατί να αλλάξεις κινητό για τα επόμενα 3 χρόνια για να μη πω και παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με τη φοβερη  φαντασια που εχουν θα εχει πραγματικο 8πυρηνο , 4κ οθονη 6", 4 GB ram, 16αρα καμερα και 3500 mah μπαταρια

 

αν δε κανει παραγγελια τιποτα καινοτομο η google για κανα nexus (που να συνδυαζεται με καινοτιμιες στο λειτουργικο) θα εχουμε τα ιδια και τα ιδια και τα ιδια.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι μπραβο παιδια γι αυτο μ'αρεσει η κοινοτητα του insomnia. Παντα κοντα στα προβληματα του καταναλωτη  

αυτο χρειαζεσαι φιλε μου ειναι  "παστιλιες για το smartphone του αλλου".....απλα συμπασχω...!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως ρε παιδιά αν και προτρέχω έχω μια απορία, αν όντως τελικά έχει οχταπύρινο στα 1,8., έχει amoled RGB full hd 5", έχει 2GB ram, 3100mah μπαταρία, 13mp κάμερα, και κάποια στιγμή θα φορέσει και Android 5.0 αν λοιπόν έχει όλα αυτά το galaxy S5 τι θα έχει? και ότι και να έχει άμα έχεις το S4 γιατί να αλλάξεις κινητό για τα επόμενα 3 χρόνια για να μη πω και παραπάνω

 

 

Ειναι πολυ απλο εαν θεωρεις τον εαυτο σου ορθολογικο καταναλωτη... Εαν εχεις εναν υψηλοτατο μισθο μπορεις να αλλαζεις τηλεφωνο καθε χρονο, γιατι μπορει να σου αρεσει να εχεις οτι πιο συγχρονο... Εαν παλι δε διαθετεις τα χρηματα, καθεσαι και σκεφτεσαι: "μου χρειαζεται το καινουριο?" "το προηγουμενο ειναι ανεπαρκες? αργο? ξεπερασμενο?"

 

Καμια εταιρεια δε σε υποχρεωνει εμμεσως να αγορασεις το κανουριο της μοντελο. Το γεγονος οτι οταν βγαινει καινουριο μοντελο εσυ νιωθεις οτι πρεπει να αλλαξεις αυτο που εχεις, ειναι νομιζω ψυχολογικο θεμα, aka καταναλωτισμος.

 

Επισης εαν δεις τα δεδομενα, οι παλαιοτερες συσκευες android μονολοτι δεν εχουν υποστηριξη νεου λογισμικου (OS) παρολα αυτα μπορουν να σηκωνουν καινουριες εφαρμογες και να κανουν οτι τα συγχρονα τηλεφωνα. Οποτε αφου οι καινουριες εφαρμογες εχουν προς-τα-πισω συμβατοτητα (εν αντιθεσι με πολλες του iOS) ενας ακομα λογος σου δινεται για να μην αγοραζεις το καθε καινουριο μοντελο.

 

Εαν τωρα εχεις το 3310 αξιζει να αγορασεις οτι τελευταιο, προκειμενου να το κρατησεις σε οριζοντα 4-5ετιας πχ...

 

Νομιζω σχετικα με τα galaxy παντως, οτι ειναι σαφες τι σημαινει αλλαγη-αναβαθμιση. Δηλαδη απο το SG1 πας στο SG3. Απο το SG2 παλι δεν αξιζει... Περιμενεις να πεσει η τιμη του SG4 εαν εχεις το SG2 ωστε η αναβαθμιση που θα βιωσεις να εχει νοημα.... Εαν παλι εχεις επιδοτησεις ή δεν υποαρχει θεμα οικονομικο κανεις οτι θες... Η Samsung τουλαχιστον σεβεται την προηγουμενη  της ναυαρχιδα και δε σε αφηνει στα κρυα του λουτρου με το που βγαλει καινουριο μοντελο... Τωρα εαν σεβοταν και την προ-προηγουμενη θα ηταν το ιδανικο και η Samsung Μ.Κ.Ο. ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...