Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

καποιοι ισως δεν το ξερουν.ειναι νομιμο με online streaming extras που απλα παιρνει streaming sites απο το ιντερνετ κ τα προσαρμοζει απλα στο προγραμμα..δεν κανουν δικα τους οποτε δεν ειναι παρανομο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και χρηστης του xbmc εδω και καιρο, ομολογω πως δεν ηξερα το xbmchub, ευχαριστω. Αν και με προβληματιζει το ποσο αξιοπιστα μπορει να ειναι τα repos τριτων, οπως ειναι πχ το greek lamda...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω σε ένα παλιό pc το pclinuxos full monty και έχει επιλογή στην login screen να επιλέξεις να μπεις σε xmbc περιβάλλον ή σε kde ή στο full monty. Πολύ καλή και πλήρης διανομή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

να ρωτήσω κάτι τους πιο έμπειρους.

ας πούμε ότι βλέπω μία σειρά/ταινία στο PC μου μέσω του icefilms plugin, μπορώ να την stream-άρω στην TV μου ταυτόχρονα;

αν ναι, πως;

ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η όλη συγκεκριμένη διαδικασία δεν έχει κάποιο πρόβλημα στο θέμα ασφάλειας έτσι?

υπάρχει κίνδυνος ή ακολουθούμε τα βήματα άφοβα?

τέλος αν κατάλαβα καλά κάνει streaming?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@diplo

Δεν γινεται επειδη το xbmc μπορει να streamαρει μονο οτι εχει περασμενο στη library του και αυτο που θες εσυ streamaretai στο ιδιο το xbmc.

Αν το κατεβασεις και το περασεις στη βιβλιοθηκη, streamαρεται κανονικα μεσω dlna/upnp (που κατι τετοιο θα εχει η τηλεοραση σου)

 

@haris013

Ολα τα προσθετα του xbmc ειναι σκριπτακια (+ αρχεια ρυθμισεων για usernames κλπ + εικονες για τα γραφικα τους) σε python, αρα μπορει ανα πασα στιγμη καποιος να δει τα περιεχομενα τους και να τα ελεγξει.

Αυτο που κανουν βασικα ειναι να παιζουν το εκαστοτε stream στον player του xbmc αντι στον (flash based) player της καθε ιστοσελιδας.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 10 μήνες μετά...
Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...