Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το βρηκα απο τις εφαρμογες μεσα απο το installer ad κατι τετοιο εγραψα στην αναζητηση sportsdevil κ το εβγαλε και τ εκανα install απο κει μεσα...απλα δεν δοκιμασα αμα παιζει τα καναλια...εκδοση 2015.11.01.2 και δημιουργοι ειναι οι maxmustermann al101 hubbab3 kai sattekop

Κανει λετε αυτο ή ειναι μουφα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστό είναι, αυτοί είναι οι devs. Σε ποιο repo το βρήκε ο installer? Δες τα repo σου αν υπάρχει κάνα που δεν είχες πριν τότε αυτό θα είναι. Ίσως είναι το iwillfolo που λέει ο φίλος από πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν το εγγραψε απο αυτο το iwillfolo αλλα απο καποιο αλλο που δεν μπορω να το βρω...αλλα ειδα οτι προστεθηκε ενα προσθετο αλλα δεν ξερω πως να το βρω...χχαχαχα

 

βρηκα ενα maxmustermann's add-ons και το εχει μεσα....και ειναι ενεργο και εχει κ ενα αλλο sportsdevil repository και παλι ειναι ενεργο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενδιαφέρον αυτό το Pulsar, αν και η αλήθεια είναι ότι δεν ξέρω πόσο κάνει για εμάς με τις ταχύτητες που έχουμε. Εννοώ, πως αν θέλεις να δεις τίποτα σε 1080p (εκεί είναι πιστεύω που αξίζει, διαφορετικά και τα κανονικά streams από Genesis κλπ νομίζω πως αρκούν στους περισσότερους) η ταχύτητα με την οποία θα κατεβάζει νομίζω δεν αρκεί για να δεις streaming. Αν και προσωπικά είχα την εντύπωση ότι το utorrent πχ δεν κατεβάζει "σειριακά" το αρχείο, αλλά από διάφορα τυχαία σημεία μέσα στο αρχείο ταυτόχρονα...

 

Σχετικοάσχετο, VPN χρησιμοποιείτε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα torrents όντως έτσι λειτουργούν, δηλαδή κατεβάζουν από τυχαία σημεία. Τώρα βέβαια για να γίνεται κατέβασμα και streaming ταυτόχρονα μάλλον θα είναι τροποποιημένοι clients που θα κατεβάζουν από την αρχή προς το τέλος. Το αναρωτιόμουν κι εγώ αυτό αλλά δεν βρίσκω άλλη εξήγηση.

 

VPN αν είσαι Ελλάδα δεν χρειάζεσαι. Αν είσαι έξω.. ανάλογα που είσαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια πηγαινω να μπω στο repo του podgod και δεν εμφανιζει τπτ μεσα...εχω κανει update σε αυτο κ ολα τα βηματα που βρηκα και μου το ανοιγει κενο μεσα...το εκανα install unistall...ανοιγοκλεισα το τβ μποξ ποσες φορες και τπτ δεν λεει να εμφανισει τπτ μεσα...τι επαθε και τι να κανω??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντος τοπικου δικτυου, μπορεις μεσω dlna (system > services > upnp/dlna και τα επιλεγεις ολα). Εκτος τοπικου δικτυου θες λυση που δεν την υλοποιει το kodi, πχ στησιμο http ή ftp σερβερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκατέστησα το kodi και μετά το fusion. Στην συνέχεια έτρεξα το config wizard για περιβάλλον windows. Το πρόσθετο sportsdevil εγκαταστάθηκε κανονικά.

 

Στην συνέχεια βρήκα το τελευταίο update του sportsdevil κατέβασα το zip και επιχείρησα να το εγκαταστήσω χειροκίνητα.

 

Παρόλο που έγραψε ότι το πρόσθετο ενεργοποιήθηκε στις πληροφορίες εξακολουθεί να μου δείχνει την έκδοση 1.8.8.0 που είχα μετά το wizard και όχι 22-11-2015 που είναι αυτή που κατέβασα.

 

Το έβγαλα το έβαλα ξανά τίποτα. Έχει κάποιος καμιά ιδέα τι συμβαίνει? Έχει άραγε και τα δύο ταυτόχρονα εγκατεστημένα? Και αν ναι που είναι το πιο πρόσφατο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το sportdevil δείχνει μόνιμα την έκδοση 1.8.8.0, η οποία είναι η τελευταία επίσημη πριν "απαγορευτεί" λόγω πειρατικού υλικού. Από τότε οι νέες εκδόσεις ανεβαίνουν σε zip στο tvaddons forum αλλά ο αριθμός της έκδοσης του addon παραμένει 1.8.8.0 (αν δεις άλλο αριθμό έκδοσης τότε δεν είναι το αυθεντικό sportsdevil). Εφόσον πέρασες το zip με ημερομηνία 22/11/15 είσαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...