Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Όπως σου απάντησαν.. Προτίμησα το openelec σαν πιο ελαφρύ, ενώ από όσα χρειάζομαι δεν του λείπει κάτι (torrent client, ftp server).

 

Επίσης η εγκατάσταση από noobs το osmc έπαιζε με την μια ενώ το openelec με ταλαιπώρησε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και πανω που ειχα αρχισει να ανησυχω...

 

plugin.video.SportsDevil-2015-12-13.zip

http://www19.zippyshare.com/v/VIoxhINS/file.html

Ευτυχώς γιατί σήμερα πολλά links στο sportsdevil δεν λειτουργούσαν.. Ελπίζω με το update να λύθηκε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά να ρωτήσω, το Pulsar το έχετε δουλέψει καθόλου; Σαν ιδέα μου φάνηκε πολύ ωραία, να κάνει streaming τα torrents, αλλά σε 3-4 ταινίες που το δοκίμασα, δεν φαίνεται να δουλεύει καλά. Συγκεκριμένα, ενώ υπέθεσα ότι -με κάποιο τρόπο- θα κατεβάζει, ή έστω θα αναπαράγει, την ταινία σειριακά, αυτό ξεκινάει να παίζει και πηδάει σε σημεία στην ταινία πιο μπροστά στον χρόνο. Μήπως εγώ δεν κάνω κάτι καλά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανω στο ιδιο σκεπτικο (= κατεβασμα απο τορρεντ και ταυτοχρονη αναπαραγωγη), στηριζεται και το kmediatorrent. Δες αν σου κανει

 

https://github.com/jmarth/plugin.video.kmediatorrent/releases

 

Κατεβαζεις το .zip και το βαζεις με install from zip.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Thanks, θα το δοκιμάσω..

 

Εσύ το Pulsar το δοκίμασες καθόλου; Δουλεύει καλά; Ή έχει τα θέματα που αναφέρω; Γιατί όσο το γκούγκλαρα είδα κι άλλους να έχουν το ίδιο θέμα, χωρίς να βρω κάποια λύση (αν υπάρχει)...


Το KMediaTorrent σαν να δουλεύει καλύτερα, δηλαδή σε 2-3 ταινίες που δοκίμασα και άφησα να παίξει κανένα 5λεπτο πήγε μια χαρά.. Αν και το interface είναι κλάσεις κατώτερο από το Pulsar...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, αυτό κάνω. Δεν νομίζω πως είναι αυτό το πρόβλημα.. Βασικά έτσι όπως δουλεύει τώρα, είναι σαν να πήγαινα να αναπαράγω απλά ένα βίντεο που κατεβάζω από utorrent. Ξεκινάει κανονικά, κάνει κάποιο σπάσιμο και πηδάει στο επόμενο σημείο όπου έχει κατεβάσει, μιας και δεν κατεβαίνει το αρχείο σειριακά.

 

Την εγκατάσταση την έκανα με τα βήματα όπως τα έλεγε στο βιντεάκι που έβαλε παραπάνω ο φίλος, με το UNOFFICIAL Pulsar Repo, γιατί έλεγε ότι μόνο έτσι παιρνάς και τους providers. Μήπως παίζει κάτι με αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για το HellenicTV. Και το Zeus έχει, νομίζω τα ίδια με το HellenicTV, λιγότερο οργανωμένα, απλά σε κάποια φάση είχε και τα OteSports, τώρα δεν δουλεύουν από ό,τι είδα. Κάνει κάποια updates βέβαια, μπορεί σε άλλη στιγμή να δουλεύουν πάλι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...