Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

plugin.video.SportsDevil-2016-01-12.zip

http://www8.zippyshare.com/v/4YacWh3M/file.html

Εάν έχω μία παλαιότερη έκδοση του sportsdevil για να περάσω την καινούργια κάνω πρώτα uninstall την παλιά έκδοση ή βάζω κατευθείαν την νέα και κάνει update?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δοκίμασε να κάνεις απεγκατάσταση και πάλι εγκατάσταση...

 

Εμένα τις τελευταίες μέρες το Pulsar αφου μου βγάλει ότι Daemon started κλπ μου πετάει ένα update failed. Ξέρει κανείς τι παίζει; Όχι ότι το χρησιμοποιώ (μιας και μου πηδάει κομμάτις της ταινίας), αλλά από περιέργεια περισσότερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα .

Ξερει κανεις εαν υπαρχει δυνατοτητα να παιξει στο Popcorn hour A-100 και στο Α-300 ?

Βασικα το θελω για θεαση λιστας απο iptvgate.com .

Ξερει καποιος ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γεια σας παιδια , οπου να ναι περιμενω ενα android box οποτε ειπα να δοκιμασω το kodi που θα του βαλω λογικα.

Αυτο ποου θελω ειναι να προβαλει ταινιες online και να εχει αυτοματα ελληνικους υποτιτλους.

Eγκατεστησα το navi x και εκανα τις απαραιτητες ρυθμισεις για να ψαχνει υποτιτλους απο σαιτ.

ΑΛΛα το προβλημα ειναι οτι οταν παταω ληψη υποτιτλων μου βγαζει υποτιτλους και για ασχετες ταινιες, τι μπορω να κανω ;

ευχαριστω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά στο Hellenic TV μπορείτε να δείτε καμία σειρά σήμερα? Ενώ live radio παίζει κανονικά ελληνικούς σταθμούς σε σειρές δεν παίζει τίποτα. Την είχα κατάβρει βλέποντας παλιές ελληνικές σειρές..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω παντως που δοκιμασα το genesis μου φαινεται μια χαρα

 

αφου δεν βρισκει ροες πλεον κ οσες βρισκει ειναι sd το πολυ πολυ high η medium k αν σου κατσει μετα απο πολλες αποτυχημενες προσπαθειες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το LIBRTMP τι ρολο παιζει;

 

Αλλαζει κατι στην λειτουργια του SportsDevil και μονο, ή επηρεαζει και αλλα streaming plugins;

Η librtmp ειναι η βιβλιοθηκη που χρησιμοποιει το kodi για να παιξει streams τυπου rtmp://. Δεν αφορα μονο το sportsdevil, αφορα ολα τα προσθετα που παιζουν rtmp streams. Αν ειανι "προβληματικη" και δεν παιζει καποιο stream, υπαρχουν πατσαρισμενες εκδοσεις που μπορεις να βαλεις αντικαθιστωντας την "μαμα". Απλα ειναι διαφορετικη για καθε συστημα (αλλη για windows, αλλη για λινουξ, αλλη για android) και αποθηκευεται σε διαφορετικα σημεια οπως λεει και το wiki.

 

http://kodi.wiki/view/HOW-TO:Update_librtmp

 

Καλημερα .

Ξερει κανεις εαν υπαρχει δυνατοτητα να παιξει στο Popcorn hour A-100 και στο Α-300 ?

Βασικα το θελω για θεαση λιστας απο iptvgate.com .

Ξερει καποιος ?

Οχι, γιατι δεν εχει γινει port του kodi για τετοιες συσκευες. 

 

γεια σας παιδια , οπου να ναι περιμενω ενα android box οποτε ειπα να δοκιμασω το kodi που θα του βαλω λογικα.

Αυτο ποου θελω ειναι να προβαλει ταινιες online και να εχει αυτοματα ελληνικους υποτιτλους.

Eγκατεστησα το navi x και εκανα τις απαραιτητες ρυθμισεις για να ψαχνει υποτιτλους απο σαιτ.

ΑΛΛα το προβλημα ειναι οτι οταν παταω ληψη υποτιτλων μου βγαζει υποτιτλους και για ασχετες ταινιες, τι μπορω να κανω ;

ευχαριστω!

Να βαλεις αλλο provider για τους υποτιτλους ή να κανεις χειροκινητη αναζητηση.

 

Ρε παιδιά στο Hellenic TV μπορείτε να δείτε καμία σειρά σήμερα? Ενώ live radio παίζει κανονικά ελληνικούς σταθμούς σε σειρές δεν παίζει τίποτα. Την είχα κατάβρει βλέποντας παλιές ελληνικές σειρές..

Αν εννοεις αυτα που παιζουν απο το networks (πχ mega > κατω παρταλι > επεισοδιο ταδε), παιζουν κανονικα εδω.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η librtmp ειναι η βιβλιοθηκη που χρησιμοποιει το kodi για να παιξει streams τυπου rtmp://. Δεν αφορα μονο το sportsdevil, αφορα ολα τα προσθετα που παιζουν rtmp streams. Αν ειανι "προβληματικη" και δεν παιζει καποιο stream, υπαρχουν πατσαρισμενες εκδοσεις που μπορεις να βαλεις αντικαθιστωντας την "μαμα". Απλα ειναι διαφορετικη για καθε συστημα (αλλη για windows, αλλη για λινουξ, αλλη για android) και αποθηκευεται σε διαφορετικα σημεια οπως λεει και το wiki.

 

http://kodi.wiki/view/HOW-TO:Update_librtmp

 

Οχι, γιατι δεν εχει γινει port του kodi για τετοιες συσκευες.

 

Να βαλεις αλλο provider για τους υποτιτλους ή να κανεις χειροκινητη αναζητηση.

 

Αν εννοεις αυτα που παιζουν απο το networks (πχ mega > κατω παρταλι > επεισοδιο ταδε), παιζουν κανονικα εδω.

Εννοώ σειρές>οι απαράδεκτοι που στην ουσία τα φορτώνει από youtube.. Το ίδιο μου κάνει και στο laptop. Σήμερα δεν το προσπάθησα.. Ελπίζω να ήταν κάτι παροδικό..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδες αντιμετωπιζω το εξης προβλημα

 

σε καποιες εγκαταστασεις kodi 15.2 ειτε σε linux ειτε σε windows ειτε σε openelec 

 

οχι παντα αλλα παρα πολυ συχνα κατα την αναπαραγωγη ταινιας το on screen display του Kodi (η κατω μπαρα με το ονομα της ταινιας και τα κουμπια pause, play κλπ μενει κολλημενο ανοιχτο ενω παιζει η ταινια και δεν κρυβεται με δεξι κλικ ,ενω ταυτοχρονα δεν αποκρινεται κανενα πληκτρο συντομευσης η μενου του kodi ,το ποντικι κουνιεται αλλα δεν μπορεις να κλικαρεις τπτ

 

μερικες φορες μενει για ωρα ανοιχτο μεχρι να κρυφτει μονο του χωρις προφανη λογο

 

στο νετ ειδα οτι ισως το kodi λαμβανει κινησεις απο το mouse αλλα κατι τετοιο δεν μπορει να συμβαινει γιατι πολυ απλα δοκιμασα βγαζοντας τις μπαταριες απο το ασυρματο mouse keyboard

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...