Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πατα m στο πληκρτρολογιο και θα φυγει. Κατι τετοιες αναπηριες με οδηγησαν στο να απενεργοποιησω το ποντικι εντελως στο kodi (settings > system > input > enable mouse and touch support).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν ανταποκρινεται σε κανενα πληκτρο 

 

μονο το ποντικι κουνιεται αλλα δεν μπορει να κλικαρει τπτ ,λες κ το osd δεν υπαρχει απο πισω ,δεν αναβοσβηνει καν οπως κανει συνηθως το play η το pause οταν κουνιεται το mouse

 

κ οπως εχω γραψει δεν εχει να κανει με το λειτουργικο η drivers κλπ γιατι εχω δει το ιδιο πραγμα ακριβως να συμβαινει σε openlec ,linux κ win μονο στο kodi 15.2

 

στο pc εχω αναγκαστει να βαλω helix 14 μονο κ μονο για αυτο κ εννοειται δεν εχω προβλημα

 

το κακο ειναι οτι σε ενα android κουτι που εχω βαλει openlec δεν εχω δυνατοτητα να φλασαρω κατι αλλο απο 15.2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για ταινίες, ρίξτε μια ματιά στο Watch1080p
https://seo-michael.co.uk/tutorial-how-to-install-watch-1080-kodi/

Σήμερα το ανακάλυψα, ό,τι δοκίμασα δούλεψε τουλάχιστον ένα link (και δεν έχει τα άπειρα, σε όσα είδα είχε 2 links, το πρώτο δούλευε πάντα απλά κάποιες φορές σε 720p ενώ το δεύτερο λέει 1080p), ακόμα και το πρώτο link που δίπλα γράφει σκέτο HD σε κάποιες περιπτώσεις έπαιζε 1080p...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδια πως κανουμε backup; τα φωτα σας

κανω backup του kodi απο ενα συστημα και παω να κανω restore σε ενα αλλο που εχω βαλει το kodi για να μην τα ξαναπερναω ολα απο την αρχη και μου βγαζει ενα μυνημα backup error; τι κανω λαθος;

Επεξ/σία από jimmyl
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά τυχαίνει σε εσάς ενώ βλέπετε ταινία στο Genesis ή στο watch1080p που ανέφερε ένας φίλος παραπάνω ή απο οποιαδήποτε αλλη πηγή που δίνει το Kodi να κολλάει,να θέλει να φορτώσει ξανά και ξανά ή να κλείνει ξαφνικά και να χρειάζεται να το ξαναφορτώσετε και να περιμενετε?(πράγμα εκνευριστικό όταν γίνεται συχνά).

Προς θεού έτσι?Μην παρεξηγηθώ,δεν περιμένω να λειτουργούν όλα στην εντέλια σε τέτοιου είδους προγράμματα,αλλα ειναι εκνευριστικό όταν δεν μπορείς να δείς έστω ενα πράγμα χωρίς να κολλήσει.Χρειάζεται να προσθέσω κάτι το οποίο προφανώς δεν γνωρίζω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανείς κανένα addon για τα γερμανικά κανάλια?Εχω δοκιμάσει κάποια ,αλλά αυτα που θέλω δεν δουλεύουν,δηλ.δεν θέλω τα τοπικά της κάθε περιοχής τους ,αλλα τα rtl,sat1,pro7,vox,ard,zdf,ntv κτλ.τα μεγάλα κανάλια δηλαδή.

Υπάρχει μήπως και κανένα addon για Sky Germany?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξερει κανείς κανένα addon για τα γερμανικά κανάλια?Εχω δοκιμάσει κάποια ,αλλά αυτα που θέλω δεν δουλεύουν,δηλ.δεν θέλω τα τοπικά της κάθε περιοχής τους ,αλλα τα rtl,sat1,pro7,vox,ard,zdf,ntv κτλ.τα μεγάλα κανάλια δηλαδή.

Υπάρχει μήπως και κανένα addon για Sky Germany?

Ευχαριστώ.

Καλυτερα να βρεις μια playlist σε m3u με τα καναλια που θες και να στησεις το kodi με το σκεπτικο του iptv player.

https://seo-michael.co.uk/how-to-setup-livetv-pvr-simple-xbmc-kodi/

 

οι υποτιτλοι ειναι σαν κινεζικα τι γινετε???

Settings > videos > subtitles > character set και επιλεγεις ενα απο τα 2 greek που εχει. Αν δεν φαινεται η επιλογη character set, πρεπει να αλλαξεις κατω αριστερα το level σε οτιδηποτε αλλο εκτος του basic.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλυτερα να βρεις μια playlist σε m3u με τα καναλια που θες και να στησεις το kodi με το σκεπτικο του iptv player.

https://seo-michael.co.uk/how-to-setup-livetv-pvr-simple-xbmc-kodi/

 

Settings > videos > subtitles > character set και επιλεγεις ενα απο τα 2 greek που εχει. Αν δεν φαινεται η επιλογη character set, πρεπει να αλλαξεις κατω αριστερα το level σε οτιδηποτε αλλο εκτος του basic.

Φίλε jim_p  καταρχήν ευχαριστώ για την βοήθεια,είσαι ενα πολύ δυνατό κομμάτι αυτού του φόρουμ,βοηθάς γενικά και αποτελεσματικά!

Αν ακολουθήσω αυτα τα βήματα και το κάνω αυτο τελικά,θα παίξουν τα κανάλια που προανέφερα ή οχι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που ειπα παραπανω στηριζεται στο σκεπτικο πως το hellenic tv (το κομματι που δειχνει τι παιζουν τα καναλια ζωντανα) δεν ειναι τιποτε αλλο απο ενα ωραιο interface για iptv. Αν βαλεις τα ιδια urls σε μια m3u και στησεις το kodi για iptv εχεις το ιδιο ακριβως αποτελεσμα.

Εννοειται πως πρεπει να βρεις τα urls για οτι καναλι θες, απλα για δημοφιλη και συνδρομητικα καναλια ειναι πολυ δυσκολο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκανα,αλλα δεν βρήκα τα καναλια sat1,rtl,vox,pro7 κτλ. που προανεφερα.

Πάρε εδώ μια λίστα m3u, έχει όλα τα κανάλια που ανέφερες:

http://www.tvonlinestreams.com/germany-2016-amigoteam-unprotect/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα.Να ρωτήσω έχω ένα tv box που έχει xbmc στην έκδοση 14,3 και στη σελίδα της kodi έχει βγει η 16.Αν περάσω την τελευταία έκδοση από το play store η χειροκίνητα θα θέλει ξανά όλες τις ρυθμίσεις από την αρχή? Και δεύτερον έχει πολλές διαφορές από την έκδοση που έχω εγώ?Ευχαριστώ πολύ παιδιά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...