Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το Bello μου αρεσε για αρκετο καιρο, μεχρι που καποια στιγμη βαρεθηκα τα ροζουλι-μπλε background!

 

Ειναι και ελαφρυ, οτι πρεπει για Android box ας πουμε. Οντως ομως, κανει κατι κουλά στα μενου και καποιες επιλογες που δινει το Confluence δεν τις εχουν περασει στο Bello.

 

Το Bello Fredo το ανακαλυψα προχθες και μου φαινεται καλο.

 

Το περιεργο ειναι οτι περασε μια χαρα στο Android box που τρεχει ακομα XBMC 13.3 αλλα δεν μπορω με τιποτα να το περασω στο notebook που εχει Kodi 16 RC3...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το περιεργο ειναι οτι περασε μια χαρα στο Android box που τρεχει ακομα XBMC 13.3 αλλα δεν μπορω με τιποτα να το περασω στο notebook που εχει Kodi 16 RC3...

Κακο αυτο :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να μην πηδαω με προβληματικα skin και αχρηστα προσθετα το τελεια στημενο kodi μου, γινεται να κανω ενα νεο προφιλ, οπως στον ff, και να κανω εκεινο μπ!@#$%^&? Ξερω πως γινεται ενα νεο προφιλ, απλα δεν ξερω αν ειναι ΕΝΤΕΛΩΣ ανεξαρτητο απο αυτο που εχω τωρα. Αν πχ το κανω και εχει παλι τα ιδια προσθετα εγκατεστημενα, δεν μου κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα σε ολους


Μετα απο την χθεσινη προτροπη του veteranos123 για το post στο σωστο θεμα,θα ηθελα την βοηθεια σας με το KODI!


Προσπαθω να βαλω το http://fusion.xbmchub.com αλλά οταν παω στον φάκελλο start here δεν μπορω να δω τιποτα αλλο (θελω το zip αρχειο να δω) το μονο που κανει ειναι να βλεπω συνεχεια οτι η διεύθυνση αλλάζει σε http://fusion/start-here/start-here............ και παει λέγοντας!!!!


Εχει τυχει σε καποιον αλλο το ιδιο προβλημα


Ευχαριστω


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον

Αποφασισα να ξεκινησω το big bang theory απο 1 season και να δω και τις 9

Τα εχει το kodi ολα κομπλε τα επεισόδια αλλα υποτιτλοι τιποτα. Τι μπορω να κανω;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θεωρώ απίθανο να μην έχει υπότιτλους. Στις τελευταίες έχει σίγουρα γιατί κι εγώ από εκεί το βλέπω..

 

Το πιο πιθανό είναι ανάλογα με το Addon που χρησιμοποιείς να μην τους βρίσκει αυτόματα, επειδή το όνομα του αρχείου δεν είναι αντιπροσωπευτικό. Κάνε manual subtitle search, πχ Big Bang Theory S01E01 στο subtitles addon Subtitles.gr

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι οντως δεν εχει υποτιτλους

Ξεκινησα εχθες season 1 episode 1 και δεν ειχε.

Μπορει βεβαια να φταιει το addon μου για υποτιτλους

Θα κανω manual search οπως μου λες σημερα μολις γυρισω και ελπιζω να βρω.

Ευχαριστώ πολυ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως μόλις τώρα που δοκίμασα, από Genesis στο 1x01 μου έβγαλε κανονικά, χωρίς manual search και στο "subtitles.gr" και στο "OpenSubtitles.org", τα 2 subtitles addons που χρησιμοποιώ...

 

Όπως σου είπα και πριν, το πιο πιθανό είναι να μην φταίει το subtitles addon, αλλά το video addon. Σε κάποια δεν έχει ως filename το όνομα της σειράς με το επεισόδιο (ίσως για να μην τα βρίσκουν τόσο εύκολα και τα κατεβάζουν) αλλά μια τυχαία σειρά χαρακτήρων και γι'αυτό δεν βρίσκει υπότιτλους στο auto search..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα καλη βδομαδα,

 

ειδα το βιντεακι που ειναι στην πρωτο ποστ και ηθελα να ρωτησω αν ειναι ενημερωμενο?

Κατεβασα το kodi σε ανδροιδ βοχ .

Μετα τι βαζεται οι περισσοτεροι?

 

 

Σειρες , live καναλια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο τυπος εχει δικο του repo κια δινει το προσθετο του μεσω του tvaddons? Γιατι? Για να βαζουμε ακομα ενα αχρηστο προσθετο (addon installer) και μεσα απο αυτο το δικο του?

 

Ακυρο, βρηκα το repo που το φιλοξενει. Βαζουμε το repository.exodus-1.0.0.zip με install from zip και τα υπολοιπα κατα τα γνωστα.

 

https://offshoregit.com/exodus/

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα ότι καλύτερο atm το exodus, έχω να δω τόσο καλή ποιότητα μαζί με ταχύτητα μήνες. τώρα να στρώσουν και τα subs που για κάποιο λόγο μία παίζουν μία όχι και θα είμαστε κομπλέ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Για μένα προσωπικά λείπουν πολύ τα favorites, ελπίζω να τα προσθέσουν σύντομα. Ειδικά για όποιον παρακολουθεί σειρές, είναι σημαντικός (και αχρείαστος) μπελάς να κάνεις search κάθε φορά. Στο Genesis τα έχω όλα σε μια λίστα και πάω από την μια σειρά στην άλλη στο φτερό...

 

EDIT: Τελικά αυτό με τα favorites γίνεται με πλάγιο τρόπο μέσω ενός λογαριασμού στο trakt.tv, μπορείς να κάνεις μετά εκεί watchlist και να έχεις πρόσβαση σε αυτήν μέσα από το Exodus.

Επεξ/σία από Sadako
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...