Προς το περιεχόμενο

Υλοποίηση 7950


gregpec2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δυστυχώς όπως προείπα, η κάρτα δουλεύει μια χαρά σε άλλο pc. Οποτε μάλλον κάτι τρέχει με την mobo μου και την 7950. (update bios μήπως?)

συγγνώμη δε το πρόσεξα αυτό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ χλωμο το να φταίει το mobo bios για την κάρτα σου... αλλού ψάξε το θέμα.

Σίγουρα συνδέεις τα πάντα απο καλώδια? Τσέκαρε μήπως εχεις κουνήσει κάτι απο το mobo ή έχει φύγει κάτι απο το psu... modular είναι ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολυ χλωμο το να φταίει το mobo bios για την κάρτα σου... αλλού ψάξε το θέμα.

Σίγουρα συνδέεις τα πάντα απο καλώδια? Τσέκαρε μήπως εχεις κουνήσει κάτι απο το mobo ή έχει φύγει κάτι απο το psu... modular είναι ?

 

Το psu είναι Link.png Site: http://www.skroutz.gr/s/322308/Corsair-Enthusiast-Series-TX650-V2-80Plus-Bronze.html">αυτό (Δεν λεει version 2 μόνο)

 

Ναι, κουμπώνω την κάρτα, βάζω τα 2 pci-e επάνω (τα οποια έρχονται κατευθείαν από το psu).

Το pc δεν ξεκινάει καθόλου (δεν κάνει μπιπ η μητρική) ενώ με την 7750 είναι όλα καλά.

 

Άμα χρειάζεται να βάλω και photos :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η 7750 παιρνει καθολου 6pin ή παίρνει ρεύμα μόνο απο το pci ; 

 

πόσα 6pin έχει το τροφοδοτικό σου; έχει περισσότερα απο 2 για να δοκιμάσεις κι άλλα; 

 

έχεις κάνα καλώδιο molex to pcie για να δώσεις από κει ρεύμα στη κάρτα; 

 

σκέφτομαι μήπως τα 6πινα σου δε τη παλεύουν , άρα έχει θέμα το τροφοδοτικό

 

ιδανικό σενάριο θα ήταν να δοκίμαζες άλλο τροφοδοτικό στο μηχάνημα σου για να βεβαιωθείς ότι είναι αυτό το πρόβλημα και να πας να στο αλλάξουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγάλε την κάρτα τελείως... φρόντησε να δείς αν όλα τα άλλα καλώδια ειναι στην θέση τους... μετά βάλε την κάρτα σύνδεσε την με τα 6πινα

 

Έπειτα..πως συνδέεις την κάρτα με το μόνιτορ? για σιγουριά βάλε οτιδήποτε άλλο εκτός HDMI βοοταρε και πες μας τι έγινε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η 7750 παιρνει καθολου 6pin ή παίρνει ρεύμα μόνο απο το pci ; 

 

πόσα 6pin έχει το τροφοδοτικό σου; έχει περισσότερα απο 2 για να δοκιμάσεις κι άλλα; 

 

έχεις κάνα καλώδιο molex to pcie για να δώσεις από κει ρεύμα στη κάρτα; 

 

σκέφτομαι μήπως τα 6πινα σου δε τη παλεύουν , άρα έχει θέμα το τροφοδοτικό

 

ιδανικό σενάριο θα ήταν να δοκίμαζες άλλο τροφοδοτικό στο μηχάνημα σου για να βεβαιωθείς ότι είναι αυτό το πρόβλημα και να πας να στο αλλάξουν

Η 7750 παίρνει ρεύμα από 1 εξάπινο

 

Το psu έχει 2 pcie

 

Έχω 2 molex αντάπτορες και τους δοκίμασα και τους 2. Τζίφος.

 

Άλλο τροφοδοτικό δυστυχώς δεν έχω την δυνατότητα να βρω

 

βγάλε την κάρτα τελείως... φρόντησε να δείς αν όλα τα άλλα καλώδια ειναι στην θέση τους... μετά βάλε την κάρτα σύνδεσε την με τα 6πινα

 

Έπειτα..πως συνδέεις την κάρτα με το μόνιτορ? για σιγουριά βάλε οτιδήποτε άλλο εκτός HDMI βοοταρε και πες μας τι έγινε...

 

Δοκίμασα και με molex και με τα 6 πινα για μια ακόμα φορά , τιποτα, δεν μπουτάρει.

Την καρτα τη συνέω με dvi , τίποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζεις..

Η 6950 μου είχε θέμα με την νέα μητρική..

 

Και αν διάβαζες παλιότερα στα Forums η 6000 είχε θέματα με πολλές μητρικές και πολύ τις πούλαγαν.

με ποια μητρική είχε προβλημα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε αυτά που σου πε ο savakis στη προηγούμενη σελίδα.Το driver sweeper είναι οκ.

 

Τα έκανα (εκτός απο το bios update το οποίο δεν έχω ξανακάνει ), το έγραψα και στο post #42, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν μπορείς βρες ένα άλλο τροφοδοτικό να δοκιμάσεις αν και έχεις καλό και καινούριο ποτέ δε ξέρεις.Ποιά μητρική?

 

 

Προς το παρόν δεν είναι εύκολο να βρω κάποιο τροφοδοτικό δυστυχώς. Μητρική Foxconn H61 MXV

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με ποια μητρική είχε προβλημα;

GA-Z77x UD3H

(Όταν δοκίμαζα την 3870 ή την 4770 που έχουν 2 φίλοι μου, δουλεύαν κανονικά)

Η 6950 μου έβγαζε την Παναγία για να μπουτάρει.

 

Το Driver Sweeper δεν συνιστάται για AMD κάρτες από τον Atiman, διότι σβήνει Registry Entries που δεν πρέπει να σβηστούν.

Ο καλύτερος τρόπος είναι να κατεβάσεις το Atiman Uninstaller και αφού απενεργοποιήσεις το UAC να το χρησιμοποιήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

GA-Z77x UD3H

(Όταν δοκίμαζα την 3870 ή την 4770 που έχουν 2 φίλοι μου, δουλεύαν κανονικά)

Η 6950 μου έβγαζε την Παναγία για να μπουτάρει.

 

Το Driver Sweeper δεν συνιστάται για AMD κάρτες από τον Atiman, διότι σβήνει Registry Entries που δεν πρέπει να σβηστούν.

Ο καλύτερος τρόπος είναι να κατεβάσεις το Atiman Uninstaller και αφού απενεργοποιήσεις το UAC να το χρησιμοποιήσεις.

 

Aπο που τον κατεβασες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μάλιστα.Δεν είναι και από τις καλύτερες μάρκες...(sorry φίλοι της apple).Από που τη πήρες?

 

Το pc ήταν ενός φίλου αγορασμένο ως έτοιμη σύνθεση από το πλαίσιο. Εκείνος, αποφάσισε να πάρει xbox για να παίζει παιχνίδια (ξέρω κουφό) και μου τον έδωσε. Εγώ όμως τα έχω αλλάξει σχεδόν όλα, εκτος της mobo και του cpu.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...