Προς το περιεχόμενο

Ασύρματο πανελλαδικό δίκτυο από τον Ο.Τ.Ε μέσα στο 2013


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Όντος θα βοηθήσει πολύ αύτο στην οριστική αποβλάκωση του κόσμου. Είναι τραγικό να κινείσαι στο δρόμο, να είσαι για ένα καφέ, ακόμα και μέσα στο σινεμά και να είσαι κολημένος σε μια οθόνη μερικών ιντσών. Που πάμε ρε παιδιά...

Ξέρεις κανείς δεν είναι υποχρεωμένος να σερφάρει στο κινητό του. Ούτε καν να έχει κινητό. Είναι θέμα μυαλού, παιδείας, και προσωπικού γούστου για τον καθένα πώς θα χρησιμοποιεί την τεχνολογία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 124
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

approved, καταχωρήθηκε στον κύριο με τα 900 μέτρα

Όχι, δεν καταχωρήθηκε, αφού για να πάρεις σωστό VDSL πρέπει να παίρνεις απο το αναβαθμισμένο, με οτική ίνα και dslam, ΚΑΦΑΟ για να παίζεις σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μοιράστε καρκίνο ελεύθερα και με το κιλό. Τα ζώα...

Ναι...η πλειοψηφία των Ελλήνων καπνίζει σαν φουγάρα ξοδεύοντας τουλάχιστον 120 Ευρώ το μήνα για τσιγάρα, φωνάζοντας πάντα για την κρίση, και καταστρέφοντας την υγεία τους (και των διπλανών), αλλά μας πειράζουν τα δίκτυα...

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μοιράστε καρκίνο ελεύθερα και με το κιλό. Τα ζώα...

Ναι γιατι στην Αθηνα ενα τοσο καθαρο περιβαλλον με μηδενικους ρηπους στην ατμοσφαιρα και βλαστηση παντου χωρις κεραιες τηλεφωνιας και ολοι οδηγουν ηλεκτρικα αμαξια ναι θα ειναι η μονη ακτινοβολια που θα πειραζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο οτι διαβασα το συστημα στο εξωτερικο λειτουργει ως εξης...σου δινουν ενα ρουτερ που ενα μερος της συνδεσης σου διατιθεται ως free wifi. κι εσυ με τη σειρα σου εχεις προσβαση αντιστοιχα οταν βρισκεσαι εξω.

 

με μια ομως ΜΕΓΑΛΗ διαφορα...στην αγγλια πχ οταν σου λενε εως 24 γραμμη...αντε να εχεις μεχρι 20-22 και ευχαριστως να εδινα κι ενα ποσοστο. οταν εδω μου λενε εως 24 και κλειδωνω 10-11...να δωσω κι ενα μερος της σαν free και να μεινει σε μενα τι;! ας φροντισουν πρωτα να φτιαξουν τα δικτυα τους να πιανουμε ανθρωπινες ταχυτητες και ας αφησουν τα φρου φρου κι αρωματα!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μικροί μου Mizerus Greekius φίλοι, εξωτερικό κανα ταξιδάκι πάτε; Υπάρχει και το google σε περίπτωση που δεν...

 

Δείτε πως έχει υλοποιηθεί εκεί το πράγμα (Γερμανία,Ισπανία,Αγγλία,Γαλλία) και μετά βουτήξτε λίγο τη γλώσσα στο μυαλό πριν μιλήσετε. Έχω βαρεθεί να διαβάζω από τις 3 σελίδες απαντήσεων, 2 1/2 σελίδες μπούρδες από άτομα που έχουν άποψη για όλα και την ανάγκη να την εκφράσουν.

 

Δεν χρειάζεται τίποτε παραπάνω από ένα απομακρυσμένο firmware update στο router μέσω TR069 (έχουν OTE/Forthnet τέτοια δυνατότητα εδώ και 4 χρόνια), ένα πρόγραμμα επιβράβευσης του κατόχου του, και voila ... έτοιμο το δεύτερο SSID και 2ο VC για να μπει ο φιλοξενούμενος με κάποιο bandwith. (αρκεί να το υποστηρίζει το Router).

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γιατι στην Αθηνα ενα τοσο καθαρο περιβαλλον με μηδενικους ρηπους στην ατμοσφαιρα και βλαστηση παντου χωρις κεραιες τηλεφωνιας και ολοι οδηγουν ηλεκτρικα αμαξια ναι θα ειναι η μονη ακτινοβολια που θα πειραζει.

Ε τότε εντάξει, ας τη φάμε κι αυτήν στη μάπα.

Η ακτινοβολία λόγω τηλεπ/νιών δε συγκρίνεται σε καμία περίπτωση με αυτή που δημιουργείται λόγω ηλεκτρομαγνητικού φαινομένου κατά τη διέλευσης ηλεκτρικού ρεύματος από έναν αγωγό ηλεκτρικού ρεύματος (π.χ. από πυλώνες ΔΕΗ) . Είναι πολύ πιο επιβλαβής και οφείλεται κυρίως στο ότι τα ηλεκτρόνια είναι πιο "αργά" .Βέβαια, δεν είναι κα το ίδιο με τις καιραίες κινητής τηλεφωνίας αλλά όσο να πείς αν γίνουν πράγματι τόσα wifi spots και σε συνδυασμό με το ότι μπορεί αργότερα και οι υπόλοιπες εταιρίες να θελήσουν να κάνουν κάτι αντίστοιχο τότε μιλάμε πραγματικά για καρκίνο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι γιατι στην Αθηνα ενα τοσο καθαρο περιβαλλον με μηδενικους ρηπους στην ατμοσφαιρα και βλαστηση παντου χωρις κεραιες τηλεφωνιας και ολοι οδηγουν ηλεκτρικα αμαξια ναι θα ειναι η μονη ακτινοβολια που θα πειραζει.

 

 

Ναι...η πλειοψηφία των Ελλήνων καπνίζει σαν φουγάρα ξοδεύοντας τουλάχιστον 120 Ευρώ το μήνα για τσιγάρα, φωνάζοντας πάντα για την κρίση, και καταστρέφοντας την υγεία τους (και των διπλανών), αλλά μας πειράζουν τα δίκτυα...

 

Ναι... κι εγώ μαζί σας είμαι. ΔΕΝ καταλαβαίνω που είναι το κόλλημά σας σε αυτό που έγραψα...

Να σας το πω ίσως πιο απλάεπιδή μάλλον απο το ΠΟΛΥ ασύρματο τα μυαλά σας έχουν καεί και δεν μπορέσατε να το καταλάβαιτε...

ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ "ΦΟΡΤΩΜΕΝΑ" ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ. ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΌ...???? Ε όχι ρε πούστη μου. Και μετά κράζετε και βγαίνετε στους δρόμους όταν κάποιος μ@λάκας βάλει μία κεραία κινητής τηλεφωνίας στην ταράτσα του οτι "δήθεν" σας μοιράζει καρκίνο. Τώρα δηλαδή τί αλλάζει? Ότι θα έχετε κι εσείς ένα προσωπικό "όφελος"? Για αυτό το παίρνετε καλύτερα? Το όλο θέμα είναι πως απο τις κεραίες δεν μπαίνει κ.ατι και στην δική σας τσέπη, έ?

Τώρα το καταλάβατε? Ελπίζω να προσέξατε τα " " που έχω βάλει και εκεί που πρέπει και να μην πάρετε τα λάθος μυνήματα...

Cap®ice?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βαλουνε fon θα είναι πολύ καλή φάση ιδίως σε μεγάλες πόλεις. Το χρησιμοποιώ στο Βέλγιο και όποτε είμαι έξω σπάνια χρησιμοποιώ 3g λόγω αυτού. Αν σκεφτείτε ότι συνδρομητές οτε υπάρχουν παντού θα έχει πολύ καλή κάλυψη. Δε χρειάζεται να γκρινιάζουμε για τα πάντα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν βαλουνε fon θα είναι πολύ καλή φάση ιδίως σε μεγάλες πόλεις. Το χρησιμοποιώ στο Βέλγιο και όποτε είμαι έξω σπάνια χρησιμοποιώ 3g λόγω αυτού. Αν σκεφτείτε ότι συνδρομητές οτε υπάρχουν παντού θα έχει πολύ καλή κάλυψη. Δε χρειάζεται να γκρινιάζουμε για τα πάντα

Τι ακριβώς κερδίζει κάποιος με την παροχή fon σε άλλους???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχην όποιος παρέχει fon θα έχει πρόσβαση σε fon όταν είναι έξω και σε ακτινα του fon. Κοινώς αν δεν έχεις 3g ή αν έχεις μικρό όριο στα data αυτό θα σου κάτσει μια χαρά. Καλές ταχύτητες να κανείς τη δουλειά σου χωρίς να ψάχνεις ανοιχτό δίκτυο. Εμένα με πολύ μικρό data πακέτο το fon μου έκατσε τέλεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι... κι εγώ μαζί σας είμαι. ΔΕΝ καταλαβαίνω που είναι το κόλλημά σας σε αυτό που έγραψα...

Να σας το πω ίσως πιο απλάεπιδή μάλλον απο το ΠΟΛΥ ασύρματο τα μυαλά σας έχουν καεί και δεν μπορέσατε να το καταλάβαιτε...

ΕΧΟΥΜΕ ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ "ΦΟΡΤΩΜΕΝΑ" ΣΤΟ ΚΕΦΑΛΙ ΜΑΣ. ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΑΥΤΌ...???? Ε όχι ρε πούστη μου. Και μετά κράζετε και βγαίνετε στους δρόμους όταν κάποιος μ@λάκας βάλει μία κεραία κινητής τηλεφωνίας στην ταράτσα του οτι "δήθεν" σας μοιράζει καρκίνο. Τώρα δηλαδή τί αλλάζει? Ότι θα έχετε κι εσείς ένα προσωπικό "όφελος"? Για αυτό το παίρνετε καλύτερα? Το όλο θέμα είναι πως απο τις κεραίες δεν μπαίνει κ.ατι και στην δική σας τσέπη, έ?

Τώρα το καταλάβατε? Ελπίζω να προσέξατε τα " " που έχω βάλει και εκεί που πρέπει και να μην πάρετε τα λάθος μυνήματα...

Cap®ice?

Μαλλον εσενα εχει καει γιατι τσιμπας
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...