Προς το περιεχόμενο

Mετα απο επανεγκατασταση των windows 7 μου βγαζει μαυρο φοντο επιφανειας εργασιας


Sirios8e

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παλαιοτερα οταν εκανα επανεγκατασταση (reinstall) των windows μου εδινε προθεσμια 3 ημερες να δηλωσω τα windows. Tωρα τελευταια μολις τελειωνει η διαδικασια και ενω δινω το serial number μου βγαζει The activation period has expired και μου ζηταει αμεσως να δηλωσω τα windows 7 (home premium). Eνω τα δηλωνω online μετα αντι να με βγαλει στην κανονικη οθονη με το λογοτυπο των windows (οπως γινοτανε παλαιοτερα) με βγαζει σε μαυρο φοντο επιφανειας εργασιας. Στην συνεχεια βλεπω ολη την βιβλιοθηκη κλειδωμενη (screenshots). Δε ξερω αν αυτο τωρα τελευταια συμβαινει και αλλους, μου φαινετε η microsoft μας αντιμετωπιζει σαν πειρατες. Στην συνεχεια τα διορθωνω ολα μονος μου εκτος απο την βιβλιοθηκη που συνεχιζει να δειχνει κλειδωμενη. Μπορει να μου πει καποιος γιατι συμβαινουν τωρα τελευταια αυτα (σε νομιμους κατοχους), εκτος κι αν αλλαξε τακτικη η microsoft.Eυχαριστω.

post-243715-0-39342100-1362496572_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρεπει να τα ενεργοποιησεις, καντο τηλεφωνικα.

Tα ενεργοποιω αμεσως(on line), αλλα μετα με παει σε μαυρο φοντο επιφανειας εργασιας αντι να με παει στο φοντο με το λογοτυπο και η βιβλιοθηκη δειχνει κλειδωμενη (screenshots), αυτα δεν μου τα εκανε παλαιοτερα, τωρα τελευταια τα κανει. Λεω μηπως η microsoft αλλαξε τακτικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mηπως το κλειδί είναι για windows 7 sp1 και εσύ εγκατέστησες τα windows 7 σκέτο ?

Σου έβγαλε κάποιο παράθυρο για τηλεφωνική ενεργοποίηση ?

Έχεις αλλάξει cpu η motherboard ?

Σου βγάζει κάποιο σφάλμα ενεργοποίησης ? αν ναι ρίξε μια ματιά Link.png Site: http://technet.microsoft.com/en-us/library/ff793399.aspx"> εδώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mηπως το κλειδί είναι για windows 7 sp1 και εσύ εγκατέστησες τα windows 7 σκέτο ?

Σου έβγαλε κάποιο παράθυρο για τηλεφωνική ενεργοποίηση ?

Έχεις αλλάξει cpu η motherboard ?

Σου βγάζει κάποιο σφάλμα ενεργοποίησης ? αν ναι ρίξε μια ματιά Link.png Site: http://technet.microsoft.com/en-us/library/ff793399.aspx"> εδώ 

Δεν εχω αλλαξει τιποτα. Ειχα εγκατεστημενα εξ΄αρχης windows 7 home premium με sp1, και ακριβως τα ιδια εκανα repair, αλλα το cd με τα windows ηταν στην αγγλικη γλωσσα και μετα με το vistalizator περασα τα Eλληνικα. Δεν ξερω αν αυτο επαιξε καποιο ρολο. Παντως τα windows ειχαν εγκατεστημενα και την αγγλικη γλωσσα, γι'αυτο δουλεψε  το repair αλλιως δεν γινετε.

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...