Προς το περιεχόμενο

Καλωδιο Crossfire Αφαντο !!!


KnightRider1996

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια!! Προσφατα αγορασα απο το Πλαισιο μια καρτα γραφικων AMD Shapphire Radeon HD 7770 GHz Edition. Παρατηρισα πως μεσα στο κουτι δεν υπηρχε το καλωδιακι που μπορεις να συνδεσεις δυο καρτες σε διαταξη Crossfire!! Ξερει κανεις που μπορω να βρω ενα τετοιο καλωδιο ?? (μιλαμε παντα για ελληνικα καταστηματα ! )  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα,νομιζω πως το καλωδιο για crossfire ειναι παντα στη συσκευασια της μητρικης και οχι της καρτας γραφικων,Δεν θυμαμαι καμια απο τις καρτες μου να ειχαν τετοιο καλωδιο μεσα.Περαν αυτου κοιτα στις αγγελιες(που και που δινουν τετοια καλωδια) ή περνα μια βολτα απο το πλαισιο και ρωτα στο τμημα επισκευων.Θυμαμαι ειχα παει να ζητησω και μου ειχαν δωσει ενα τσαμπα στο στοκ house του πλασιο αρκετο καιρο πριν 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποια βρήκα στα έστειλα πολύ πρόχειρα με πμ.

Φιλε μου ευχαριστω πολυ για τα Link που μου εστειλες !! το δευτερο και το τριτο ψαχνω που ειναι ακριβως τα ιδια αν δεν κανω λαθος ! Λογικα αν το παραγγιλω στο Internet θα μου το εχουν σε μια περιπου βδομαδα σωστα !?!?! 

 

καλησπερα,νομιζω πως το καλωδιο για crossfire ειναι παντα στη συσκευασια της μητρικης και οχι της καρτας γραφικων,Δεν θυμαμαι καμια απο τις καρτες μου να ειχαν τετοιο καλωδιο μεσα.Περαν αυτου κοιτα στις αγγελιες(που και που δινουν τετοια καλωδια) ή περνα μια βολτα απο το πλαισιο και ρωτα στο τμημα επισκευων.Θυμαμαι ειχα παει να ζητησω και μου ειχαν δωσει ενα τσαμπα στο στοκ house του πλασιο αρκετο καιρο πριν 

Για το Crossfire φιλε μου δεν ξερω ακριβως γιατι αυτη ειναι η πρωτη μου AMD καρτα γραφικων αλλα τουλαχιστον για τις Nvidia ξερω και ειμαι κατα 95% σιγουρος πως τα καλωδια SLI τα δινουνε μαζι με την καρτα ( εγω εχω ενα στο σπιτι και πια μου ειναι αχριστο!! ) Το ειχα παρει μαζι με μια GTS 450 Palit η οποια μου καηκε και μου εμεινε ενθυμιο το καλωδιακι της ! :P

 

και ενας γνωστως μου ψαχνει τετοιο καλωδιο

Θα σου στειλω το Link που μου εστειλε ο trigger happy σε πμ !! ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι δύο τελευταίες μου amd είχαν τη crossfire bridge στη συσκευασία τους .

για μητρικές δε μου έχει τύχει να δω, ίσως παλιότερα sli , αλλά δε θυμάμαι 100%

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα παιδια!! Προσφατα αγορασα απο το Πλαισιο μια καρτα γραφικων AMD Shapphire Radeon HD 7770 GHz Edition. Παρατηρισα πως μεσα στο κουτι δεν υπηρχε το καλωδιακι που μπορεις να συνδεσεις δυο καρτες σε διαταξη Crossfire!! Ξερει κανεις που μπορω να βρω ενα τετοιο καλωδιο ?? (μιλαμε παντα για ελληνικα καταστηματα ! )  

 

η συγκεκριμενη οντως δεν δινει στην συσκευασια crossfire bridge... 

αν δεν βρισκεις ψαξε μηπως και εχει κανενας να σου δανεισει...

εγω το εδωσα σε εναν δικο μου φιλο ο οποιος εκανε cf  με δυο σαν τις δικες σου καρτες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τα LINK που μου εστειλε ο trigger happy ενα crossfire bridge  εχει 10 ευρω οποτε αν το παραγγιλω πιστευω θα μου το εχουνε φερει μεσα σε μια βδομαδα ! Γιατι απο φιλουσ δεν περιμενω και πολλα κανεις τους δεν ασχοληται με υπολογιστες οπως εγω ! :P 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξερω φιλε μου αλλα δεν μπορω να κανω και τιποτα αλλο τωρα εκτως αν βρω κανενα μεταχειρισμενο απο κανενα μαγαζι με ανταλλακτικα υπολογιστων ! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπάρχει ένα κατάστημα στα εξάρχεια που βγάζει πράγμα κυριολεκτικά στο πεζοδρόμια..

ονόματα δεν λέμε διαφήμιση δεν κάνουμε, όποιος κατάλαβε κατάλαβε.

ρωτήστε και εκεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...