Προς το περιεχόμενο

Το Android 4.x ξεπερνάει για πρώτη φορά το Gingerbread


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδιά γιατί πάλι υπάρχουν παράπονα για τις αναβαθμίσεις; Δηλαδή θα αγοράζατε καινούργια συσκευή μόνο και μόνο για να έχετε την τελευταία έκδοση του Android;

 

Δηλαδή τι πιστεύετε ότι θα αλλάξει στην συσκευή; Τι δεν κάνετε με την Gingerbread που κάνετε με την ICS; Αυτό τον καημό τον καταλαβαίνω για κάποιον που έχει μια τετραπύρηνη συσκευή.

 

Αλλά σε ένα διπύρηνο μου η μόνη διαφορά που έχω δει είναι η μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

απο 2.1 σε 2.2 και απο 2.2 σε 2.3 οι διαφορες ηταν τεραστιες. Το ιδιο και απο 2.3 σε 4.

Απο 4.0 σε 4.1 και ειδικα απο 4.1 σε 4.2 λιγα πραματα.

αυτο ισχυει σε αρκετα μεγαλο βαθμο  βαθμο γιατι στη 2.1 πχ το λειτουργικο ηταν φοβερα ανωριμο και οποιαδηποτε προσθηκη καλυπτε βασικες ελλειψεις 

 

παρολα αυτα επιμενω οτι απο 2 σε 4(και πρωτα σε 3, αλλα αυτη την ειδαν ελαχιστοι  ) ειναι που αλλαξαν τα πραγματα ουσιαστικα 

ομως και οι 4αρες εχουν αρκετα ουσιαστικες διαφορες μεταξυ τους 

 

οπως εγραψα και πριν στην 5.x.x περιμενω να δω κατι ουσιαστικα διαφορετικο 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν την έβγαλαν για καλό την είδηση αλλά είναι απογοητευτικό το ποσοστό στο 4.+

Ας επιβληθεί επιτέλους η google στις εταιρίες να γίνει κάτι με τις αναβαθμίσεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η 5άρα πρέπει να προσθέσει καίριες αλλαγές. η Google συνεχίζει το τροπάριο να μην δίνει την τελευταία έκδοση λογισμικού στις εταιρείες (μην πείτε πως είναι θέμα Hardware...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν την έβγαλαν για καλό την είδηση αλλά είναι απογοητευτικό το ποσοστό στο 4.+

Ας επιβληθεί επιτέλους η google στις εταιρίες να γίνει κάτι με τις αναβαθμίσεις

Δεν φταίνε μόνο οι εταιρείες. Η google έκανε το 4.x πολύ "βαρύτερο"... Το 2.3 πέταγε σε droids με μνήμη 384-512ΜΒ. Το ICS θέλει 512ΜΒ ελάχιστη μνήμη (το οποίο έγινε και το "standard" για τα droids του 2012).

Απλά κάποια στιγμή έγινε ένα "μπαμ" και το Android άλλαξε αρκετά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν την έβγαλαν για καλό την είδηση αλλά είναι απογοητευτικό το ποσοστό στο 4.+

Ας επιβληθεί επιτέλους η google στις εταιρίες να γίνει κάτι με τις αναβαθμίσεις

Να επιβηληθεί σε τι το android διαδοθηκε λογω αυτης της ελευθεριας και μεταξυ μας δεν υπαρχει και λογος η συντριπτικη πλειοψηφία δεν γνωριζει οχι μονο πως λεγονται αλλα ουτε τι ειναι οι αναβαθμισεις στο android και δεν τους ενδιαφερει κιολας γιατι δεν εχουν ολοι ιδια ενδιαφεροντα και χομπυ. Το μονο θεμα συζητησης είναι αν λειτουργει σωστα το android στην εκαστοτε συσκευη συμφωνα με τις απαιτησεις του καθενα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά γιατί πάλι υπάρχουν παράπονα για τις αναβαθμίσεις; Δηλαδή θα αγοράζατε καινούργια συσκευή μόνο και μόνο για να έχετε την τελευταία έκδοση του Android;

Προσωπικά θα δίσταζα πάρα πολύ ν' αγοράσω ένα κινητό, όταν θα ήξερα ότι στα (χοντρικά) 2 χρόνια χρήσης του, δεν θα έπαιρνε καμία αναβάθμιση λογισμικού. Αυτός ήταν και ο λόγος που τελικά αγόρασα ένα της σειράς Nexus.

Και δεν το έχω μετανιώσει. :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

η 5άρα πρέπει να προσθέσει καίριες αλλαγές. η Google συνεχίζει το τροπάριο να μην δίνει την τελευταία έκδοση λογισμικού στις εταιρείες (μην πείτε πως είναι θέμα Hardware...)

πότε έγινε αυτό που λες;;;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πότε έγινε αυτό που λες;;;;

 

τι έγινε ρε συ δεν είπα κάτι άγνωστο ! Ο_Ο

 

ότι η 5άρα (Key Lime) θα πρέπει να δώσει σημαντικές αλλαγές (απ' ότι η JB στην ICS για να το πάω παραπέρα :P)

 

το ότι η Google δεν δίνει (ή δεν πληρώνουν οι εταιρείες να την πάρουν για να μην είμαι απόλυτος) την last edition android κι αυτό είναι γνωστό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...