Προς το περιεχόμενο

Το Android 4.x ξεπερνάει για πρώτη φορά το Gingerbread


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

όλες οι custom rom που κυκλοφορούν έτσι γίνονται

ο κωδικας εκεί είναι, το μόνο που έχουν να κάνουν είναι να τον πάρουν και να τον αλλάξουν αν θέλουν για την συσκευή τους, άλλο αν βαριούνται ή δεν ξέρουν η δεν ξέρω κι εγώ τι

απλά βγάζουν συσκευές και τις γράφουν στα @@ τους

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 35
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

οπως τα λεει ο warlock , οποιος γουσταρει παιρνει το android και το κανει ο,τι θελει 

 

και αν πληρει καποιες συγκεκριμενες προυποθεσεις τοτε του επιτρεπει η google να εχει περασμενο το playstore και λοιπες δικες της εφαρμογες , οι οποιες ειναι στην ουσια τα μονα πραγματα που ανηκουν αποκλειστικα στη google και τα κανει εκεινη ο,τι θελει και τα δινει οπου θελει 

 

αλλα το android το παιρνει οποιος θελει και βγαζει τη δικη του εκδοση  , ακομα και τα turbox 

 

η "τελευταια" εκδοση δεν υπαρχει σε ολα τα μοντελα , γιατι οι εταιρειες θα πρεπει να πληρωσουν προγραμματιστες για να κατσουν να κανουν αυτο που στους xda γινεται σχεδον παντα τσαμπα , να φτιαξουν δηλαδη μια ρομ που να δουλευει στη καθε συσκευη ξεχωριστα οσο πιο σωστα γινεται και πολυ απλα ΔΕ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΞΟΔΕΨΟΥΝ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!

πιο πολυ τους συμφερει να φτιαξουν νεες ρομ για νεες συσκευες και να σε πεισουν να τις αγορασεις για να ερθει νεο χρημα στα ταμεια.

για αυτο λοιπον με εξαιρεση καποιες ναυαρχιδες (για να μη ξεφτιλιζονται τελειως και να λενε ολοι "η samsung εχει τη καλυτερη υποστηριξη" που αν εξαιρεσεις μερικες ακριβες συσκευες @@ υποστηριξη εχει)  και τα nexus , οι αναβαθμισεις γινοται με το σταγονομετρο και οσο πιο φθηνη η συσκευη , τοσο πιο πιθανο ειναι να αφεθει στη μοιρα της 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκει που φτανει η τσεπη σου εκει φτανει και η εκδοση σου

ΔΙαθετω 5000 ευρω, μπορεις να μου βρεις 4.2 για evo 3d Πληρως λειτουργικη;

 

η 5άρα πρέπει να προσθέσει καίριες αλλαγές. η Google συνεχίζει το τροπάριο να μην δίνει την τελευταία έκδοση λογισμικού στις εταιρείες (μην πείτε πως είναι θέμα Hardware...)

 

 

τι έγινε ρε συ δεν είπα κάτι άγνωστο ! Ο_Ο

 

ότι η 5άρα (Key Lime) θα πρέπει να δώσει σημαντικές αλλαγές (απ' ότι η JB στην ICS για να το πάω παραπέρα :P)

 

το ότι η Google δεν δίνει (ή δεν πληρώνουν οι εταιρείες να την πάρουν για να μην είμαι απόλυτος) την last edition android κι αυτό είναι γνωστό!

Να ξερεις πριν απο αυτα τα δυο επαιρνα σοβαρα τις απαντησεις σου  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εκει που φτανει η τσεπη σου εκει φτανει και η εκδοση σου

Όχι απαραίτητα. Το Nexus S το πήρα σε προσφορά κάτω απο 250 ευρώ και τώρα έχει την έκδοση 4.1.2 (και τέλος απ' όσο ξέρω), ενώ γνωστοί μου έχουν τηλέφωνα που τα είχαν αγοράσει αρκετά πιο ακριβά και έχουν ακόμα την Gingerbread και εννοείται πως μ' αυτήν θα μείνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...