Προς το περιεχόμενο

αγορα dell απο dell uk.


bebis4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

σκεφτομαι να αγορασω ενα λαπτοπ 14αρι dell απο Αγγλια.

http://configure.euro.dell.com/dellstore/config.aspx?oc=sbn34642&model_id=vostro-3460&c=uk&l=en&s=bsd&cs=ukbsdt1

απο την dell εδω εμαθα οτι με μια διαδικασια θα ισχυει η εγγυηση και εδω.

αυτο που με προβληματιζει ειναι το εξης.

το συγκεκριμενο φοραει απο οτι ειδα ssd.

θα μπορω να τον αλλαξω με καποιον αλλο κανονικο δισκο για μεγαλυτερη χωρητικοτητα?

και αν ναι φανταζομαι οτι θα μπορω να του περασω πανω win 7 ελληνικα?

επισης με την τροφοδοσια τι μορω να κανω γιατι στην αγγλια εχουν κατι περιεργες πριζες?

θα εχω θεμα με την ταση αν το λεω καλα?

 

εχω δει και απο ελλαδα τα εξης 3 αλλα σκεφτομαι λογω χαρακτηριστικων να προτιμησω αυτον

http://www.msystems.gr/index.php?category=1136&product=15106

με προβληματιζει η εγγυηση της sony

 

https://www.skroutz.gr/s/2981841/Asus-U40SD-WX114-i5-2450M-4GB-500GB.html

θα πηγαινα σε αυτο αλλα δεν εχει usb 3 και απο οσο ξερω δεν μπορω να βαλω καποιο ανταπτορα που να βγαζει σε usb 3

 

https://www.skroutz.gr/s/2454379/Dell-Inspiron-14z-5423-i5-3317U-4GB-500GB-32GB-SSD.html

με προβληματιζει ο επεξεργαστης, η καρτα γραφικων και δεν εχει vga για συνδεση με προτζεκτορα για παρουσιασεις που χρειαζομαι.

 

οι πιο βαριες εργασιες θα ειναι παιχνιδια pro 13 και starcraft, ιντερνετ με πολλαπλα ανοικτα παραθυρα και ταινιες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από τα μοντέλα που αναφέρεις θα πήγαινα στο dell είναι πιο ολοκληρωμένη πρόταση και έχει και τον msata όποτε δεν θα έχεις πρόβλημα με ταχύτητα αν το συγκρίνεις με το sony που έχει τον δίσκο στις 5400..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

από τα μοντέλα που αναφέρεις θα πήγαινα στο dell είναι πιο ολοκληρωμένη πρόταση και έχει και τον msata όποτε δεν θα έχεις πρόβλημα με ταχύτητα αν το συγκρίνεις με το sony που έχει τον δίσκο στις 5400..

μιλας για το dell απο ελλαδα. ο επεξεργαστης του και η καρτα θα ειναι γρηγορος για τις εργασιες που θελω?

 

Τον SSD δεν αξιζει να τον βγαλεις, καλυτερα παρε εναν εξωτερικο. Με την πριζα δεν θα εχεις προβλημα, απλα θελει εναν ανταπτορα.

και ολα τα προγραμμα που θελω να βαλω και games θα τα βαλω στον ssd?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αναφέρομαι στο dell από τα 3 μοντέλα που αναφέρεις , o i5 σε συνδυασμό με τον msata σε υπερκαλύπτει για τις εργασίες σου, επίσης στα θετικά του τα windows 7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο msata γιατι βοηθαει στην ταχυτητα? τι σχεση εχει με την επεξεργαστικη ισχυει? οι εγκαταστασεις των προγραμματων γινονται στον msata? δεν ειναι μικρος σε χωρητικοτητα? αν εγκαθιστω στο αλλο δισκο θα εχω τα πλαεονεκτηματα της ταχυτητας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγο offtopic,

Επειδή θα πάω στο Λονδίνο για δουλειά και σκέφτομαι να αγοράσω ένα laptop,

συμφέρει η αγορά laptop από την Αγγλία ή να το αγοράσω από την Ελλάδα;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

i5 3210M (3M Cache, 2.5-3.10 GHz, 35W TDP)
i5 3337U (3M Cache, 1.8-2.70 GHz, 17W TDP)
μπορει να μου πει καποιος ποση ειναι η διαφορα σε επεξεργαστικη ισχυ και ταχυτητα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει παραγγειλει καποιος απο εκει; στελνουν Ελλαδα και με τι μεταφορικα; γιατι εχει καποια με δελεαστικη τιμη και η αντιπροσωπια εδω δεχετε την εγγυηση 2 χρονων;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

i5 3210M (3M Cache, 2.5-3.10 GHz, 35W TDP)

i5 3337U (3M Cache, 1.8-2.70 GHz, 17W TDP)

μπορει να μου πει καποιος ποση ειναι η διαφορα σε επεξεργαστικη ισχυ και ταχυτητα?

 

Εξαρτάται για τι χρήση προορίζεται...

 

Εχει παραγγειλει καποιος απο εκει; στελνουν Ελλαδα και με τι μεταφορικα; γιατι εχει καποια με δελεαστικη τιμη και η αντιπροσωπια εδω δεχετε την εγγυηση 2 χρονων;

 

 

νομίζω ότι η εγγύηση είναι 1 χρόνος από Αγγλία ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος

 

Η εγγύηση είναι πανευρωπαϊκή...ότι ισχύει εκεί θα ισχύει και εδώ...

Φαντάζομαι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...