Προς το περιεχόμενο

αγορα dell απο dell uk.


bebis4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εξαρτάται για τι χρήση προορίζεται...

οι πιο βαριες εργασιες θα ειναι παιχνιδια pro 13 και starcraft, ιντερνετ με πολλαπλα ανοικτα παραθυρα και ταινιες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με εννδιαφερει και η αυτονομια για αυτο σκεφτομαι και τον u αλλα αμα ειναι καμια τεραστια διαφορα με τον 3210m...

αν το λιγο πιο γρηγορος μιλαμε για 10% δεν την θεωρω και μεγαλη διαφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει παραγγειλει καποιος απο εκει; στελνουν Ελλαδα και με τι μεταφορικα; γιατι εχει καποια με δελεαστικη τιμη και η αντιπροσωπια εδω δεχετε την εγγυηση 2 χρονων;

απο οτι ξερω δεν στελνουν. για την εγγυηση μιλησα με την dell εδω και μου ειπαν οτι μεσω μιας διαδικασιας γινεται μεταφορα της εγγυησης στην εδω αντιπροσωπια και ισχυει κανονικα.

 

http://kroko.gr/index.php?route=product/product&product_id=4073

 

μετα απο ψαξιμο βρηκα και αυτο που μου φαινεται με καλη ποιοτητα κατασκευης, πολυ κατα χαρακτηριστικα και με μια επεκταση εγγυησης αρχιζει να φαινεται καλη περιπτωση.

καθε φορα που ψαχνω αγορα λαπτοπ τα ιδια παθαινω. μπερδευομαι. τουλαχιστον τωρα ειμαι σιγουρος οτι θα παρω 14.1 η 13.3. χμ!

καμια ιδεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο πολυ ψαξιμο κατεληξα σε αυτα τα τρια

 

http://configure.euro.dell.com/dellstore/config.aspx?oc=sbn34642&model_id=vostro-3460&c=uk&l=en&s=bsd&cs=ukbsdt1

 

https://www.skroutz.gr/s/2454379/Dell-Inspiron-14z-5423-i5-3317U-4GB-500GB-32GB-SSD.html

 

http://kroko.gr/index.php?route=product/product&product_id=4073

 

οι πιο βαριες εργασιες θα ειναι παιχνιδια pro 13 και starcraft, ιντερνετ με πολλαπλα ανοικτα παραθυρα και ταινιες.

 

πιο θα προτεινατε με βαση την ποιοτητα κατασκευης, service, και διατηρηση επιδοσεων σε βαθος χρόνου?

 

επιπλεον να ρωτησω κατι αν στο μελλον θελω να το κανω πιο γρηγορο αν προσθεσω εναν ssd αυτο βοηθαει?

επισης επειδη θα βλεπω ταινιες μεσω hdmi και τηλεορασης το γεγονοε οτι ειναι 13.3 ή 14.1 παιζει ρολο?

τελος αν θελω απο win 8 να κανψ downgrate πως ακριβως γινεται και αν πχ παρω το hp μπορω να του βαλω win 7 utimate 64?

τελος υπαρχει επεκταση εγγυησης για το συγκεκριμενο hp?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εξακολουθώ να πιστεύω ότι το 14z με τον msata είναι η πιο ολοκληρωμένη πρόταση από τα μοντέλα που αναφέρεις, για να βάλεις ssd στο αγγλικό θέλεις κανένα 90αρι οπότε δεν νομίζω πως αξίζει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ αυτό πιστεύω...

Το hp έχει πιο γρήγορο επεξεργαστή αλλά καταναλώνει παραπάνω...

Επίσης το hp έχει 1 χρόνο εγγύηση (ναι γίνεται επέκταση) αλλά δεν έχει windows...

Το hp είναι σχεδόν 100 ευρώ πιο φτηνό...

Είχαν βγει κάτι καλά ultrabooks στις προσφορές εδω πιο παλια και ήταν αξιοπρεπές...με i7 αν θυμάμαι καλά και ήταν στα 800 ευρώ...

Αν κάποιος θυμάται ας με διαφωτίσει...

 

Έχεις σκεφτεί να πας σε tablet με αυτά τα λεφτά?

 

Υ.Γ.Οχι δεν θα έχεις πρόβλημα με το hdmi και ο ssd φυσικά και βοηθάει...το dell έχει msata...δεν θα βρεις τον ssd να τον βγάλεις και να τον βάλεις σε άλλο pc...είναι μαζί με τον 500gb...αν κάνω λάθος ας με διορθωσει καποιος...

 

Edit: Αυτός εδώ πρέπει να ήταν...ήταν σε προσφορά αλλά δεν θυμάμαι πόσο έκανε...τώρα φυσικά και δεν είναι σε προσφορά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και εγω το hp δεν το πολυσκεφτομαι μιας και με επεκταση εγγγυησης φτανει γυρω στα 800.για το dell απο ελλαδα το σκεφτομαι σοβαρα το μονο που με προβλιματιζει ειναι η ισχυ και η ταχυτητα του λαπτοπ σε βαθος χρονου.για αυτο σκεφτομαι το vostro απο την αγγλικη αντιπροσωπια της dell αν και εκει με χαλαει τα win 8 αλλα δεν ξερω αν μπορει να γινει down grate σε win 7.

τι εννοεις σε tablet με αυτα τα λεφτα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωπω τώρα μπερδεύτηκα και εγώ :P

Τα vostro πρέπει να έχουν καλύτερη ποιότητα κατασκεύης/οθόνη (χωρίς να είμαι σίγουρος φυσικά...)

Κοίταξε...βλέπω ότι έχει ssd και είναι μεγαλύτερος (128αρις)

Αλλά θα πρέπει να πάρεις άλλον ένα σκληρό για να αποθηκεύεις αρχεια/προγραμματα κτλπ

Απο την άλλη έχει λίγο καλύτερο επεξεργαστή αλλά καταναλώνει παραπάνω και δεν ξέρω πόσο θα διαρκεί η μπαταρία του...

 

Δεν ξέρω... :D δύσκολη επιλογή...

Λογικά θα σου φύγουν και λεφτά για να πάρεις σκληρό οπότε φτάνουμε στον 14z....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...