Προς το περιεχόμενο

αγορα dell απο dell uk.


bebis4

Προτεινόμενες αναρτήσεις

http://configure.euro.dell.com/dellstore/config.aspx?oc=sbns4647&model_id=vostro-3460&c=uk&l=en&s=bsd&cs=ukbsdt1

τελικα μετα παο πολυ ψαξιμο περιμενω αυριο το παραπανω dell. η τελικη τιμη του με τα μεταφορικα 670 euro 478 λιρες με τους φορους στην αγγλια και 67 μεταφορικα με ασφαλιση για 500 λιρες για να ειμαι καλυμενος. σε reseller που ρωτησα εδω μου το εφερνε με τελικη τιμη 1046 euro.

αν δεν κανω λαθος θα χρειαστω εναν ανταπτορα για ελληνικη πριζα και οχι να παρω αλλο φορτιστη. σωστα τα λεω? τα win 8 δεν τα εχω δουλεψει και αυτο που σκεφτομαι να κανω ειναι να βαλω πρωτα ελληνικη γλωσσα, μπορω να το κανω αυτο? και το δευτερο μπορω να βαλω και σε dual boot τα αντιστοιχα win 7 με το κλειδι απο τα 8αρια που εχει πανω?

εντυπωσεις μολις το παραλαβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα χρειαστείς αντάπτορα για τις πρίζες μας

Ναι μπορείς να βάλεις τα ελληνικά σαν γλώσσα...έρχεται σαν update νομίζω

 

Τι εννοείς?

Να βάλεις τα 7αρια με κωδικό των 8?

Όχι δε γίνεται φυσικά αυτό...

Πρέπει να βρεις κωδικό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι θα χρειαστείς αντάπτορα για τις πρίζες μας

Ναι μπορείς να βάλεις τα ελληνικά σαν γλώσσα...έρχεται σαν update νομίζω

 

Τι εννοείς?

Να βάλεις τα 7αρια με κωδικό των 8?

Όχι δε γίνεται φυσικά αυτό...

Πρέπει να βρεις κωδικό...

αν βρω αυθεντικο κλειδι για win 7 μπορω να κανω μετα dual boot? για τι δεν θελω να κανω clear install προς το παρον και λεω να πρω πρωτα recovery disk με τα win 8 και αφου κανω dual boot να κανω Buck up επαναφορας μετα το dual.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να παρεις απλα ενα καλωδιο για τον φορτιστη.

 

ή αυτο θα χρειαστεις: http://www.e-shop.gr/product?id=PER.751358

 

ή αυτο http://www.e-shop.gr/product?id=PER.751356

 

Αναλογως τι βυσμα θα δεχεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Dual boot ναι θα μπορείς να κάνεις απλά δεν είμαι σίγουρος ότι θα σου εμφανίσει κατευθείαν την επιλογή να διαλέξεις win 8 ή win 7

Δεν είναι πρόβλημα αυτό απλά θα πρέπει να πειράξεις μια ρύθμιση στα windows...δε θυμάμαι τώρα ακριβώς!

Ρώτα εδώ για να σου πουν σίγουρα...

http://www.insomnia.gr/forum/26-windows/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τελικα με την γλωσσα ειμαι οκ μιας και εχει win 8 pro και επιλεγεις στην αρχη. το θεμα ειναι οτι τα win 8 ειναι μεγαλη mal@ki@ θελω πισω την επιφανεια εργσιας οποως στα win 7 γινεται?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή γράψατε πολλά και χάθηκα, για πες μου λίγο... Η Dell.uk στέλνει Ελλάδα; Τα έξοδα αποστολής είναι ίδια για κάθε laptop; Αν ναι, πόσα είναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι δεν στελνει. εμενα το παρειγγειλε φιλη στο ονομα της και μου το εστειλε η ιδια στην ελλαδα απλα τα μεταφορικα ηταν ακριβα γιατι ηθελα την καλυτερη δυνατη ασφαλεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://configure.euro.dell.com/dellstore/config.aspx?oc=sbns4647&model_id=vostro-3460&c=uk&l=en&s=bsd&cs=ukbsdt1

τελικα μετα παο πολυ ψαξιμο περιμενω αυριο το παραπανω dell. η τελικη τιμη του με τα μεταφορικα 670 euro 478 λιρες με τους φορους στην αγγλια και 67 μεταφορικα με ασφαλιση για 500 λιρες για να ειμαι καλυμενος. σε reseller που ρωτησα εδω μου το εφερνε με τελικη τιμη 1046 euro.

αν δεν κανω λαθος θα χρειαστω εναν ανταπτορα για ελληνικη πριζα και οχι να παρω αλλο φορτιστη. σωστα τα λεω? τα win 8 δεν τα εχω δουλεψει και αυτο που σκεφτομαι να κανω ειναι να βαλω πρωτα ελληνικη γλωσσα, μπορω να το κανω αυτο? και το δευτερο μπορω να βαλω και σε dual boot τα αντιστοιχα win 7 με το κλειδι απο τα 8αρια που εχει πανω?

εντυπωσεις μολις το παραλαβω.

μετα απο λιγες ημερες απλης χρησης ειμαι πολυ ευχαριστημενος για την υπομονη μου και την επιλογη μου.πολυ γρηγορο, καλη οθονη και ηχεια διαρκεια μπαταριας 4 ωρες περιπου και φωτιζομενο πληκτρολογιο, 4 usb 3, dvd, vga, hdmi, ηχειο, μικροφωνο

.τωρα οι θερμοκρασιες του με απλη χρηση ειναι 55 ο επεξεργαστης και 44 η καρτα γραφικων και το ανεμιστηρακι δουλευει απο οτι καταλαβαινω.καμια ιδεα για τις θερμοκρασιες?

 

εγγυηση βεβαια 2 on site.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μετα απο λιγες ημερες απλης χρησης ειμαι πολυ ευχαριστημενος για την υπομονη μου και την επιλογη μου.πολυ γρηγορο, καλη οθονη και ηχεια διαρκεια μπαταριας 4 ωρες περιπου και φωτιζομενο πληκτρολογιο, 4 usb 3, dvd, vga, hdmi, ηχειο, μικροφωνο

.τωρα οι θερμοκρασιες του με απλη χρηση ειναι 55 ο επεξεργαστης και 44 η καρτα γραφικων και το ανεμιστηρακι δουλευει απο οτι καταλαβαινω.καμια ιδεα για τις θερμοκρασιες?

 

εγγυηση βεβαια 2 on site.

 

Είναι λίγο τσιμπημένες του επεξεργαστή...

Γιατί εμένα με 20 καρτέλες ανοιχτές είναι στους 48 βαθμούς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με πιο προγραμμα να μετρησω. τωρα μετραω με το spicy.

 

Το ίδιο φαντάζομαι θα σου λένε και τα άλλα

Βάλε το hw monitor

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον ίδιο επεξεργαστή έχουμε περίπου...εγώ έχω τον 3210

 

Εντάξει μην αγχώνεσαι για 5 βαθμούς χαμηλότερα

Εμένα είναι fujitsu εσένα είναι dellara :P

(Όχι ότι τα fujitsu είναι κακά...)

 

Καλοδούλευτο και απροβλημάτιστο!!

Να το χαίρεσαι :)

 

 

 

Καλοτάξιδο :lol: :P

 

 

 

Υ.Γ.Για πες, τι προστασία είχε?Ήρθε καλά από την Αγγλια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...