Προς το περιεχόμενο

Vikings


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 971
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ακόμα περιμένω σειρα κ ειδικα εποχης που ο καθένας θα μιλά την γλώσσα που μιλά κανονικά 

The Americans

 

οι αμερικανοι δεν βαζουν υποτιτλους...

...και ειναι τραγικο. Μην ακουσω οτι ειναι θεμα συνηθειας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρομερη σειρα , τρομερος ραγκναρ! 

 

αλλα πολυ χριστιανοταλιμπαν vs βαλχαλοταλιμπαν ρε παιδι μου. παρουσιαζει πολυ ποσο φανατικοι ητανε τοτε..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Aυτό με τους υπότιτλους κι εγώ δεν το έχω καταλάβει, μιλάει ο άλλος κινέζικα, αραβικά, οτιδήποτε κι εμείς δεν καταλαβαίνουμε τίποτα επειδή δε βάζουν υπότιτλους. Και το κάνουν όλοι, λες και είναι άποψη, τι να πει κανείς...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αντιλαμβάνομαι ακριβώς τι εννοείτε με το ότι δεν βάζουν υπότιτλους, ίσως είναι θέμα της βερσιόν που παίρνετε από τους θείους. Εγώ σε 720p - 1080p βερσιόν βλέπω κανονικά επικολλημένους αγγλικούς. Εξάλλου όταν συναντιούνται δυο πολιτισμοί είναι αναγκαία μια μικρή σύμβαση για να μας δείξουν τη διαφορετικότητά τους όσο και το πως ακούγονταν τότε οι γλώσσες τους. Κάτι ανάλογο που συμβαίνει πχ και στο Outlander κάθε φορά για να δείξουν πως μιλιούνται τα γαελικά της εποχής.

 

Πάντως το Βίκινγκς έχει ανέβει θεαματικά σε όλα τα επίπεδα πράγμα που δείχνει πόσο καλή δουλειά κάνει ο έμπειρος Michael Hirst (Tudors). Τα τελευταία επεισόδια μας χάρισαν απανωτά σοκ και περιμένω να δω πως θα κλείσει το φινάλε με όλα τα πολλαπλά μέτωπα που άφησαν ανοιχτά και να πάμε στην 4η σεζόν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι γλώσσες που μιλάνε στην σειρά είναι ίδιες με όπως μιλούσαν τότε?

Θεωρητικά ναι αλλά αυτά βασίζονται σε γλωσσολογικές αναλύσεις για το πως μπορεί να προφέρονταν τότε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω οτι ειναι qualified ως spoiler αλλα για καλο κ για κακο

 

 

Yποθετικα , εχουν δειξει τον θανατο του στη 1η σεζον

 

Κατα τα αλλα υπαρχουν 2 θεωριες για το πως πεθανε ιστορικα ο Ragnar ( αν υπηρξε και ποτε that is )

Αν θες να στις πω lemme know

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

πότε έδειξαν τον θάνατο του στην 1η σεζόν?

Είχα διαβάσει οτι τον έριξαν μέσα σε ένα πηγάδι με φίδια. Η άλλη θεωρεία τι λέει? Πως θα βλέπουμε vikings χωρίς ragnar????

Μια άλλη απορία, τελικά ο harbart ποιος ήταν?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...