Προς το περιεχόμενο

Vikings


Kasrith

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 971
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλό το Vikings αλλά δεν έχει το βάθος στους χαρακτήρες, ούτε αρκετούς ενδιαφέροντες χαρακτήρες σε σχέση με το GOT. Επίσης το στοιχείο της φαντασίας είναι μηδαμινό. Λογικό, αφού βασίζεται σε ιστορικά γεγονότα. Επίσης η έλλειψη κάποιου μεγάλου villain, μπορεί να πει κάποιος ότι είναι στα αρνητικά της σειράς.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To GoT έχει καταντήσει τόλμη και γοητεία. Δες Vikings να γουστάρεις αγόρι μου!

 

 Join the Horde

 

Ετσι ακριβώς είναι. Μόνο για βυζιά και κώλους είναι καλό το GoT. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα γενικα να πω πως δεν ειμαι fan της δρασης για την δραση καθεαυτου...θελω να υπαρχει στορυ με χαρακτηρες και backround....

 

anyway ισως δω τα πρωτα επεισοδια και αν μαρεσει θα το συνεχισω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά σοβαρά τώρα? δεν έχουν οι χαρακτήρες βάθος? Διαβάστε λίγο Ιστορία πρώτα.

Γιατι σιγά το βάθος που είχαν οι χαρακτήρες του GoT οταν ξεκίνησε. το Vikings είναι 3η σεζόν και είναι μακράν καλύτερο!

Το να υπάρχει ενας μεγάλος "κακός" είναι αρνητικό και κλισέ (αν και αυτό είναι υποκειμενικό)

Παρόλα αυτά υπάρχει και το μεταφυσικό. Λίγο, αλλα υπάρχει.

 

 

Alastor192 

Δες όλη τη σεζόν, η πρώτη είναι αναγνωριστική.

 

Ετσι ακριβώς είναι. Μόνο για βυζιά και κώλους είναι καλό το GoT. 

Ναί, ο καλύτερος έχει πηδήξει τη μάνα του. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά και την -όποια- παραπάνω δράση που μπορεί να έχει το Vikings σε σχέση με το GoT, δεν την λες και εντυπωσιακή... Δηλαδή αν βλέπεις μια παραλία με 50 άτομα από τη μία και 50 από την άλλη κι αυτό να το λες "εντυπωσιακό" και "μάχη", τότε εντάξει, δε λέω τίποτα. Και μην πει κανείς για την

πολιορκία στο Παρίσι (ok κι εγώ γούσταρα, δε λέω),

γιατί εκεί ο αντίστοιχος GoT fan θα αντιπαρατάξει απλά το Castle Black Battle κι εκεί νομίζω ότι σταματάει κάθε κουβέντα. Άσε που έχουν υπάρξει μέχρι τώρα κι άλλα επεισόδια GoT (χωρίς απαραίτητα τόσο battles κλπ) που σπάσαν καρδιές και μείνανε στο μυαλό πολλών θεατών παραπάνω από ένα επεισόδιο Vikings με δράση.
 
Τέσπα δεν κράζω Vikings, μου αρέσει πολύ η σειρά και θα την παρακολουθώ μέχρι να τελειώσει (όπως έχω κάνει και με οποιοαδήποτε άλλη σειρά, είτε έχει πέσει στην πορεία είτε έχει ανέβει). Αλλά ρε παιδιά είναι άλλα τα "κυβικά" σε σχέση με GoT. Πέρα από το γνωστότερο cast-καλύτερες ηθοποιίες, "βάθος" χαρακτήρων κλπ (τα οποία κάνουν μπαμ και στον πιο "ριχό" θεατή, ντακς), υπάρχει και μια σεβαστή διαφορά στα budgets κι αυτό φαίνεται και στο τελικό αποτέλεσμα, στο μάτι δηλαδή, αρκετές φορές. Γι' αυτούς τους λόγους για μενα είναι άκυρη και άδικη (για το Vikings προφανώς) η σύγκριση που συχνά γίνεται με το GoT.

 

edit: Βασικά τώρα μου 'ρθε deja vu και το κοίταξα... Τα ίδια συζητούσαμε πριν κανα χρόνο στο παρόν topic, εδώ. Κι είχα πει πάνω κάτω τα ίδια. ;)

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν τείθεται θέμα σύγκρισης. και σαφώς μιλάμε για άλλα budget. κρίνοντας όμως το Got, έχει καταντήσει τόλμη και γοητεία, δηλαδή πρέπει να δείς μια σεζόν για να δείς 1 άντε 2 φορές μάχη! Για το budget που έχει θα έπρεπε να είναι πολύ καλύτερο.

 

Το Vikings κρίνοντας απο το budget είναι τέλειο, για αυτό που είναι, απο ότι φαίνεται μεγαλώνει το budget και θα δούμε μεγάλα πράγματα απο εδώ και πέρα!

 

Τώρα Κρίνοντας απο τους ηθοποιούς μια χαρά ονόματα έχει και το Vikings, προσωπικά έχω εντυποσιαστεί με Ragnar και Floki καθώς επίσης και απο τον Bjorn που δεν περίμενα να παίξει τόσο καλά.

Το GoT έβαλε το μεγάλο όνομα για να τραβίξει κόσμο και μετά τον στείλανε στο τέλος της 1ης επειδή ήθελε πολλά χρήματα να ανανεώσει το συμβόλαιο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

κρίνοντας όμως το Got, έχει καταντήσει τόλμη και γοητεία, δηλαδή πρέπει να δείς μια σεζόν για να δείς 1 άντε 2 φορές μάχη! Για το budget που έχει θα έπρεπε να είναι πολύ καλύτερο.

Ναι επειδή όλη η αξία της σειράς είναι οι μάχες, αυτές κάνουν την διαφορά...

 

Yeah more battles κι ας μην υπάρχουν στο βιβλίο, ας ξοδέψουμε λεφτά απλά για την σφαγή και για τις μάχες που πράγματι μετράνε/παίζουν ρόλο δεν θα έχει μείνει δολλάριο...

Το GoT έβαλε το μεγάλο όνομα για να τραβίξει κόσμο και μετά τον στείλανε στο τέλος της 1ης επειδή ήθελε πολλά χρήματα να ανανεώσει το συμβόλαιο.

πράγματι τον στείλανε επειδή ζήταγε παραπάνω χρήματα για ανανέωση κι όχι γιατί πέθανε ο χαρακτήρας στο βιβλίο...

  • Like 6
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι επειδή όλη η αξία της σειράς είναι οι μάχες, αυτές κάνουν την διαφορά...

 

Yeah more battles κι ας μην υπάρχουν στο βιβλίο, ας ξοδέψουμε λεφτά απλά για την σφαγή και για τις μάχες που πράγματι μετράνε/παίζουν ρόλο δεν θα έχει μείνει δολλάριο...

 

πράγματι τον στείλανε επειδή ζήταγε παραπάνω χρήματα για ανανέωση κι όχι γιατί πέθανε ο χαρακτήρας στο βιβλίο...

Καλά, το μισό βιβλίο έδειξαν στη 1η, μπαλαμούτι κάνανε

 

Έτσι και αλλιώς η σειρά έχει ξεφύγει απο τα βιβλία εδώ και μια σεζόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Καλά, το μισό βιβλίο έδειξαν στη 1η, μπαλαμούτι κάνανε

 

Έτσι και αλλιώς η σειρά έχει ξεφύγει απο τα βιβλία εδώ και μια σεζόν.

ε ναι, για αυτό κράτα ζωντανό τον 1 από τους 2 των οποίων οι θάνατοι ήταν η αρχή του όλου πουταναριού στο Westeros, δεν παίζει κι ιδιαίτερο ρόλο...

 

trolololol?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έλεος με τις συγκρίσεις πάντως ρε σεις :P

Και οι 2 σειρές είναι σειράρες, για διαφορετικούς λόγους. Θες gore/αίμα/μάχη μόνο? Δες Vikings. Θες story, ανάπτυξη χαρακτήρων, και (σε λιγότερη συχνότητα αλλα μεγαλύτερο budget κτλ) μαχες? Δες GoT.

 

Θες να γουστάρεις τέρμα? Δες και τα 2...

 

0pDADai0Du.png

Επεξ/σία από Kasrith
  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Alastor192

Δες όλη τη σεζόν, η πρώτη είναι αναγνωριστική.

 

 

δηλαδη πρεπει να δω μια ολοκληρη σεζον για να αποφασισω αν μαρεσει η σειρα? 

Δεν τείθεται θέμα σύγκρισης. και σαφώς μιλάμε για άλλα budget. κρίνοντας όμως το Got, έχει καταντήσει τόλμη και γοητεία, δηλαδή πρέπει να δείς μια σεζόν για να δείς 1 άντε 2 φορές μάχη!

 

μα ποιος ειπε οτι επρεπε να βλεπουμε μονο ξυλο στο GoT..και οπως ειπα τις ανουσιες μαχες που προσφερουν στην τηλεοραση και στο σινεμα γιατι ο κοσμος γουσταρει μαχες,εγω προσωπικα δε τις γουσταρω καθολου

Το GoT έβαλε το μεγάλο όνομα για να τραβίξει κόσμο και μετά τον στείλανε στο τέλος της 1ης επειδή ήθελε πολλά χρήματα να ανανεώσει το συμβόλαιο.

 

τωρα αυτην την ραδιο αρβυλα που την ακουσες παλι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...