Προς το περιεχόμενο

Υδροψυξη σε σκληρους


grwarlock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Keep it cool guys...

 

Τρελε ειχα μπλεξιματα εχθες και προσπαθουσα να λυσω τα δικα μου ολο το απογευμα!

 

Τελικα θα τους χωρισεις τους δισκους;

 

Αποστολή από το GT-I9001 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 112
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατρε μου καλημερα.

 

Το σκεφτομαι σοβαρα.Οχι τοσο για το θεμα του αερα στο κουτι οσο για το μηκος των καλωδιων.

 

 

Απο οτι μου ειπαν ειχες μπλεξει με μια ταινια Led.Δεν σου εχουν πει οτι ακομα και αν καταφερεις να την βαλεις μεσα σε video δεν προκειται να δεις ταινια?? :P



Τα χαπια μου......

 

 

"Το μελος Doc1355 δεν μπορει να λαβει νεο μυνημα".......Ομορφα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>μόνο εγώ έχω απορία τι τους κάνεις τόσους σκληρούς και τόσο αποθηκευτηκό χώρο? :P</p>

Το καναρινι βλεπει πολλες σειρες χαχαχαχα

 

Αποστολή από το GT-I9001 με τη χρήση Insomnia App

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το να απενεργοποιεις 25 δισκους μετα απο καποιο χρονικο διαστημα ειναι περιπου το ιδιο με το shutdown. Σκεψου οτι κουνας το ποντικι και ξαφνικα "ξυπνας" και τους δισκους. Θα πρεπει να περιμενεις καποιο χρονικο διαστημα της ταξης μερικων δευτερολεπτων τουλαχιστον οποτε καθεσαι και περιμενεις. Δεν θεωρησα ποτε καλο να στρεσαρεις ενα μηχανημα χωρις λογο. Θεωρω οτι καλο ειναι να μην σταματανε ποτε οι δισκοι.Κατα την ταπεινη μου αποψη και εμπιρεια οι δισκοι αλλα και γενικα ενα συστημα ζει περισσοτερο ετσι.Για τον θορυβο εχω ενα θεματακι το οποιο ελπιζω να λυθει με την χρηση ηχομονοτικων οπου αυτο ειναι εφικτο. Ναι εχεις δικιο για τον καυτο αερα απο τους δισκους αρκει το κουτι να σχεδιαστει και να υλοποιηθει με τετοιο τροπο ωστε ο καυτος αερας να εχει μια αμεση διοδο διαφυγης. Ευτηχως στις μερες μας υπαρχουν υλικα για να κανεις σχεδον τα παντα. Ελπιζω να σε καλυψα :)

Με το καυτό αέρα που βγαίνει θα μπορείς να ζεστάνεις νερό για να κάνεις μπάνιο , να βράσεις κρέας και να ζεσταθείς  τις κρύες νύχτες του χειμώνα.    Πλακίζω, χωρίς να θέλω να σε θίξω  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποτε είχα σκεφτεί και εγώ να φτιάξω ένα costum κουτί με ξύλο... αλλά μόλις είδα πόσο πάει το μέτρο και οι δυσκολίες που θα συναντούσα στην κατασκευή backplate και άλλων standars για ένα σύγχρονο κουτί απλά το σχέδιο ματαιώθηκε. Η δυσκολία δεν έγγυτε μόνο στον χώρο και την ψύξη των δίσκων... Το υλικό, οι standar διαστάσεις για την mobo και γενικά αλλά πράγματα είναι. Τέσπα εγώ θα σου συνιστούσα το κουτί να το κάνεις πιο πλατύ και το χωρίσεις κάθετα. Στην μία μερια (π.χ. αριστερά να πάνε μητρική cpu κτλπ) και στην άλλη (π.χ. δεξιά) όλοι οι δίσκοι. Να περνάνε μόνο τα καλώδια. Αν και όπως σου είπα και στο άλλο θέμα που έχεις ανοίξει το καλύτερο είναι να μειώσεις το πλήθος των δίσκων. Ανυπομονώ να δω το τελικό σχέδιο σε αριθμούς και με λεπτομέρειες και προφανέστατα το αποτέλεσμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με το καυτό αέρα που βγαίνει θα μπορείς να ζεστάνεις νερό για να κάνεις μπάνιο , να βράσεις κρέας και να ζεσταθείς  τις κρύες νύχτες του χειμώνα.    Πλακίζω, χωρίς να θέλω να σε θίξω  :-D

Μην το γελας καθολου. Το γραφειο μου ειναι το πιο ζεστο μερος του σπιτιου.:)

Τον χειμωνα ειναι καλα.Το καλοκαιρι ομως δεν την βγαζεις χωρις Α/C

 

Για μια ακομα φορα ας επαναλαβω οτι οι 25 δισκοι θα μπουν σταδιακα.Σε πρωτη φαση θα μπουν 10 + 1 ssd.Απλα σχεδιαζω κατι για να μην αναγκαστω καποια στιγμη σχετικα συντομα να αλλαζω κουτι λογω ελλειψης χωρου.Καπως ετσι ειχα παρει πριν απο μερικα χρονια το Armor. Το project καλα να ειμαστε θα ξεκινησει προς το τελος του μηνα.Τις οποιες φωτογραφιες απο την υλοποιησει θα τις αναλαβει ο καλλιτεχνης. Βλεπε γιατρος. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα θα σου ειναι και πιο οικονομικο και πιο αποδοτικο αν βαλεις ενα μεγαλο παρα δυο μικρους , και πιο λιγη καταναλωση

 

Αποστολή από το U20i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάνω στο σκεπτικό του κουτιού αυτού θα είναι αυτό που έχουμε σκεφτεί μέχρι στιγμής και τα σχέδια που έκανα στις προηγούμενες σελίδες είναι με βάση αυτό όπως είχα πει κιόλας!

 

Έχει απίστευτους χώρους,είναι μια εξαιρετική κατασκευή και γενικά σου προσφέρει ΤΑ ΠΑΝΤΑ..τα $800+ που στοιχίζει όμως είναι και αυτά απίστευτα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνω οτι ειναι κουταρα.Αλλα αν αγοραζα ετοιμο κουτι θα προτιμουσα αυτο

http://www.servercase.com/Merchant2/merchant.mvc?Screen=PROD&Product_Code=GHS-2000&Category_Code=

Ειναι και αρκετα πιο φθηνο :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...