Προς το περιεχόμενο

Σφάλμα κατα το firmware update


LOVExVOTKA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

την εταιρεια παιρνεις τηλ και στα λεει αν τα εχεις χασει.

β.ε ναι πολλοι δεν θελουν να τα κανουν μονοι τους ακομα και αν ειναι κατι απλο.



εκτος αν εχεις καποια εταιρεια που δεν εχει στοιχεια.πχ Hol οποτε μπαινεις χυμα στο ιντερνετ.δεν ξερω αν εκει εχουν στοιχεια για αλλο λογο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 164
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

να μπορειςνα τα δεις απο καπου αλλου δεν ξερω.με την wind δεν θυμαμαι τι παιζει με τα στοιχεια.αν φαινοντουσαν αστερακια μεσα στο ρουτερ τοτε με καποια προγραμματα μπορεις να δεις τι κρυβεται απο πισω.αλλιως τους παιρνεις ενα τηλ και λογικα θα βγαλεις ακρη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεε βασικά πάντα απέφευγα το τηλέφωνο σε τέτοιες περιπτώσεις γιατί δεν βγάζεις εύκολα άκρη με αυτούς και ειδικά για θέματα username και pass... Το θεμα είναι ότι εμένα δεν έχει αστεράκια δεν έχει καν στοιχεία για να το κάνα με το πρόγραμμα... στο username γράφει username και στο password γράφει password

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως απλα τοτε ουτε η wind εχει στοιχεια για να μπεις και απλα μπαινεις με οτι να νε.μαλλον αυτο.τα στοιχεια μπορει να τα εχει για αλλο λογο ισως.νομιζω καποιος ειχε πει οτι παιζει και με στοιχεια και χωρις..ας πει καποιος που εχει wind δεν μπορω να θυμηθω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο παλιο ρούτερ που μου το έδωσε η wind θυμάμαι είχε στοιχεία αλλά απ ότι θυμάμαι από την μορφή του username ήταν από την παλιά σύνδεση που είχα την forthnet πχ κάπως έτσι ''[email protected]'' για μετά το παπάκι δεν είμαι και πολύ σίγουρος πως πήγαινε πάντως κάπως έτσι ήταν... Γίνετε αυτό να μεταφερθούν τα στοιχεία από την μια σύνδεση στην άλλη και από ένα ρούτερ στο άλλο? Πάντως για να συνδέεται στο ιντερνετ χωρίς στοιχεία λογικά σαν την χολ παίζει να ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το username Μπορει να εχει 2μορφες.

οταν εισαι σε ιδιοκτητο συνηθως δεν χρειαζεται @forthnet.gr η το @wind.gr @otenet.gr ktl.

οταν δεν εισαι σε ιδιοκτητο επειδη περνας απο μηχανημα του οτε πρωτα για να να ξερει ο οτε ποιανου Provider εισαι θελει να υπαρχει στο Username to @forthnet.gr για παραδειγμα για να σε στειλει στην forthnet αλλιως χανεται η προσπαθεια σου αφου δεν ξερει που να το στειλει.τωρα πχ στην forthnet ειτε βαλεις Poulinos.ath.forthnet.gr@forthnet.gr ειτε βαλεις poulinos.ath.forthnet.gr ειναι το ιδιο οταν μιλαμε για ιδιοκτητο.αντιστοιχα στην Hol οτι και να βαλεις στο Username Οταν εισαι στο ιδιοκτητο θα παιξει.στην wind αν θυμαμαι νομιζω γινεται το ιδιο.ειτε βαλεις το Username σου ειτε καποιο γενικο που δινουν οτι παιζει.τι εννοεις τωρα να περαστουν απο το ενα ρουτερ στο αλλο.οταν πας σε ενα εταιρεια η θα σεταρεις το ρουτερ με τα νεα σου στοιχεια η μπορει σε μερικες εταιρειες γινεται αναλογα τον εξοπλισμο ο εξοπλισμος να σεταριστει μονος του.δηλαδη τον βαζεις πανω παιρνει μια fake ip και μετα τραβαει αυτοματα τα στοιχεια σου.πχ forthnet Και thomson 585v8.Οποτε εκει δενχρειαζεται να κανεις κατι εσυ.αν ομως παρεις ενα ασχετο modem τοτε ναι πρεπει να το σεταρεις εσυ χειροκινητα.εσενα τωρα ειτε το ρουτερ της wind ειχε μεσα τα στοιχεια που ανεφερες και συνδεεται με αυτα οπως κανει μερικες φορες ο οτε με τα δικα του που βαζει μεσα ενα γενικο [email protected] η τα τραβηξε μονο του που αυτο δυσκολο αφου ειναι γενικα τα στοιχεια.



αν ειχες τωρα σεταρειτο νεο ρουτερ με τα στοιχεια του παλιου Provider λογικο μεσα να βρηκες στοιχεια forthnet.Να μπηκαν μονα τους δεν γινεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το ρούτερ που έχω τώρα το είχα ποιο παλιά μόλις είχα φόρθνετ. Μόλις άλλαξα σύνδεση όμως άλλαξα και το ρούτερ και έβαλα εκείνο που μού δώσαν δωρεάν. Τώρα για εκείνο δεν θυμάμαι καλά τι στοιχεία είχε πάντως όπως λες και εσύ αποκλείεται να τελείωνε με [email protected] αφού δεν το ξαναχρησιμοποίησα παλιότερα για να έχω αποθηκευμένα τα στοιχεία της φόρθνετ... Μόλις όμως αλλάξα το ρούτερ της γουίντ και έβαλα αυτό θυμάμαι ότι είχε και αυτό στοιχεία αλλά παίζει να είχε της φόρθνετ έμπαση περίπτωση μόλις έκανα το firmware update μηδενισηκαν και τα στοιχεία μου οπότε τώρα δεν ξέρω ούτε καν το γιούζερνειμ... Αυτό που μου πές με τον οτε και το @forthnet και το @wind για να καταλαβαίνει που ανήκεις δεν το ξερά θενκξ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το ρούτερ που έχω τώρα το είχα ποιο παλιά μόλις είχα φόρθνετ. Μόλις άλλαξα σύνδεση όμως άλλαξα και το ρούτερ και έβαλα εκείνο που μού δώσαν δωρεάν. Τώρα για εκείνο δεν θυμάμαι καλά τι στοιχεία είχε πάντως όπως λες και εσύ αποκλείεται να τελείωνε με [email protected] αφού δεν το ξαναχρησιμοποίησα παλιότερα για να έχω αποθηκευμένα τα στοιχεία της φόρθνετ... Μόλις όμως αλλάξα το ρούτερ της γουίντ και έβαλα αυτό θυμάμαι ότι είχε και αυτό στοιχεία αλλά παίζει να είχε της φόρθνετ έμπαση περίπτωση μόλις έκανα το firmware update μηδενισηκαν και τα στοιχεία μου οπότε τώρα δεν ξέρω ούτε καν το γιούζερνειμ... Αυτό που μου πές με τον οτε και το @forthnet και το @wind για να καταλαβαίνει που ανήκεις δεν το ξερά θενκξ

οχι απο το παλιο στο νεο δεν πανε τα στοιχεια μονα του.εκτος αν καποιος τα ειχε βαλει.μπορει να περασες εσυ στο νεο της forthnet.η forthnet ενα δυο ρουτερ σεταρει αυτοματα και αυτα φορανε firmware forthnet και ειναι thomson>αλλιως πρεπει να τα περασεις εσυ manual.ναι αυτο που σου ειπα με το @forthnet.gr και @otenet.gr ειναι για οταν εισαι σε arys δικτυο δηλαδη στου οτε και οχι σε ιδιοκτητο.εκει αν δεν το βαλεις ο οτε δεν ξερει ποιανης εταιρειας εισαι για να σε δρομολογησεις στον bbras πχ της forthnet Κτλ.αλλα εφοσον η wind μπαινει ετσι αχρηστα τα στοιχεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα όχι δεν τα είχα περάσει πότε μου μάνιουαλ από το ένα στο άλλο... Εεε στην τελική άμα τα χρειαστω για τίποτα άλλο βάζω το παλιό μόντεμ στην πρίζα και τα βλέπω από κει αφού θα έχουν αποθηκευτεί... Ή ανεβάζω το αρχείο που εκανα save τις ρυθμίσεις πριν από το update... Όλα λύνονται :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα όχι δεν τα είχα περάσει πότε μου μάνιουαλ από το ένα στο άλλο... Εεε στην τελική άμα τα χρειαστω για τίποτα άλλο βάζω το παλιό μόντεμ στην πρίζα και τα βλέπω από κει αφού θα έχουν αποθηκευτεί... Ή ανεβάζω το αρχείο που εκανα save τις ρυθμίσεις πριν από το update... Όλα λύνονται :D

παντως απο το ενα στο αλλο αυτοματα σιγουρα δεν περαστηκαν.στο παλιο παλι δεν θα φαινεται το Password.θα ειναι με αστερακια και εκει.και μεσα στο αρχειο επισης συνηθως ειναι το Password encrypted αν πας να το δεις με edit.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εε ναι τοτε αυτο θα κανω με το που θα βρω χρονο θα συνδεσω το ρουτερ της wind και θα τα δω...αλλιως αν δεν πετυχει τοτε μονο με τηλεφωνο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παντως αν δεν εχει τιποτα το νεο ρουτερ τοτε δεν τα χρειαζεσαι οποτε εισαι οκ.ρωτα τον sarandi να σου πει τι παιζει με την wind.δεν μπορω να θυμηθω εχω κολλησει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...