Προς το περιεχόμενο

Σφάλμα κατα το firmware update


LOVExVOTKA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειτε μεσα απο το μενου ειτε απο το κουμπακι το ιδιο.δεν εχεις θεμα να το κανεις και απο το κουμπακι.και πολλες φορες δεν χρειαζεται καν factory defaults.δεν μπορω να σκεφτω τι αλλο να φταιει.εκτος αν ειναι λαθος το firmware.

στο site Της dlnk που μπηκα βλεπω δυο Revision a1 kai b1 .,μπας και κατεβασες λαθος firmware?

http://www.dlink.com/gr/el/support/product/dsl-2640r-wireless-g-adsl2plus-modem-router

Εγω κατεβασα το b1 δηλαδη αυτην την εκδοση που μου γραφει και στο firmeware του ρουτερ μου ποιο συγκεκριμενα πανω πανω δεξια λεει : Firmware Version: EU_1.06 Hardware Version: B1... Εχω μια ιδεα: προτεινω να συνδεθουμε με teamviewer να δειται και σεις οι ιδιοι αμα υπαρχει καποιο λαθος... Εγω κατα ενα μικρο ποσοστο πιστευω πως φταινε τα windows

 

Το firewall των windows και το antivirus.... το εκλεισες ειπες? Για δε μια....

Το antivirus δεν το εκλεισα μονο το firewall... Και δεν νομιξω οτι το αντιβαιρους θα βοηθεισει καθως δεν μου πεταξε κανενα σφαλμα για φτο το θεμα τοσο καιρο που προσπαθω και συν οτι μου λεει οτι απετυχε το ανεβασμα του αρχεου οταν κανω reload στην σελιδα που μου γραφει το ERROR

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 164
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δοκιμασε με ΙΕ μονο να το περασεις και κοιτα τα settings του να ειναι default, να μην εχεις αλλαξει τπτ απο τα security settings.

 

 

 

edit:

Α κατι βασικο που ξεχασα για τα @@λο dlink...

 

Του κανεις hard reset, χωρις κανενα καλωδιο πανω παρα μονο το ethernet και παντα στη θεση 1. Προσεξε.. ουτε το τηλ. καλωδιο να εχεις πανω. ΕΙναι βασικο αυτο. Και το περνας μονο απο ΙΕ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε με ΙΕ μονο να το περασεις και κοιτα τα settings του να ειναι default, να μην εχεις αλλαξει τπτ απο τα security settings.

 

 

 

edit:

Α κατι βασικο που ξεχασα για τα @@λο dlink...

 

Του κανεις hard reset, χωρις κανενα καλωδιο πανω παρα μονο το ethernet και παντα στη θεση 1. Προσεξε.. ουτε το τηλ. καλωδιο να εχεις πανω. ΕΙναι βασικο αυτο. Και το περνας μονο απο ΙΕ.

Και γω με τον explorer το κανω τοσο καιρο και ειχα δοκειμασει και χωρις το καλοδιο οτε και γενακα αυτο που λες το εχω κανει απλα δεν καταλαβαινω τι μπορει να παει λαθος και επειδη εγω δεν εχω ξανακανει ποτε μου firmeware update μου ειναι δυσκολο να καταλαβω που μπορει να οφειλετε το λαθος... Να επισυμανω πως οταν εννοεις χωρις κανενα καλωδιο θα εννοεις μονο χωρις το καλοδιο οτε διοτι το power θα ειναι αναγκαιο λογικα... Και στο λαν1 το εχω το ethernet... Θα δοκειμασω και το PC που εχω τα xp γιατι κατι μου λεει πως αυτο ειναι και θα σας πω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασε απο xp αφου εχεις και αλλο pc Οπως λες.γιατι μπορει να τρωει καποιο κολλημα με τα 7αρια.εγω δεν εχω δοκιμασει με 7αρια.εχω δοκιμασει μονο με xp και ειχε παιξει μια χαρα,δοκιμασε και πες μας.

εγω παντως απο την σελιδα που εδωσα στον φιλο και εβαλα b1 Revision μου εβγαλε αλλο αρχειο.



εκτος επισης αν θελει να περαστει πρωτα το προηγουμενο firmware και μετα το τελικο.λεω μηπως.γιατι εγω βρηκα το προηγουμενο.1.09 κατι τετοιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το 1.09 δοκίμασα και ούτε αυτό το πέρασε τώρα το απόγευμα δοκίμασα και με τα εξπί αλλά και πάλι μάταια... Μήπως θέλει με αυτό που είπατε δηλαδή με htft?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω σηκωνω τα χερια ψηλα.και δεν ειδα καπου να εχει επιλογη για firmware με την μορφη του να κανει full restore ολο το ρουτερ σαν να ηταν brickarismeno.



απλα σιγουρεψου οτι εχεις αυτο το μοντελο που λες και αυτο το Revision.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω σηκωνω τα χερια ψηλα.και δεν ειδα καπου να εχει επιλογη για firmware με την μορφη του να κανει full restore ολο το ρουτερ σαν να ηταν brickarismeno.

 

απλα σιγουρεψου οτι εχεις αυτο το μοντελο που λες και αυτο το Revision.

Για το μοντελο ειμαι σιγουρος οπος και για το revision... Υπαρχει μηπως περιπτωση να υπαρχει καμια ρυθμηση οπου να απαγορευει το ανεβασμα αρχειων?? Τιποτα στα Andvans settings μην υπαρχει τιποτα γιατι βλεπω κατι περιεργα εκει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κατι υπαρχει... ελα που δε θυμαμε ομως και δεν εχω καποιο προχειρο να δω. Κατι ειχα κανει ομως σε συνδυασμο με ολα τα απο πανω και μου επαιξε. Για σηκωσε καμια εικονα με ολες τις ρυθμισεις μηπως και το θυμηθω.

 

Α κατι αλλο που δε διευκρινησα. κλεισε το μηχανακι, βγαλε το τηλ. καλωδιο και μετα ανοιξε το.

Δλδ να ξεκινησει χωρις το καλωδιο πανω.

 

εχε το αρχειο στο c:\ χυμα και προσπαθησε με κλειστα αντιβαιρους και firewall να το περασεις παλι απο IE.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι κατι υπαρχει... ελα που δε θυμαμε ομως και δεν εχω καποιο προχειρο να δω. Κατι ειχα κανει ομως σε συνδυασμο με ολα τα απο πανω και μου επαιξε. Για σηκωσε καμια εικονα με ολες τις ρυθμισεις μηπως και το θυμηθω.

 

Α κατι αλλο που δε διευκρινησα. κλεισε το μηχανακι, βγαλε το τηλ. καλωδιο και μετα ανοιξε το.

Δλδ να ξεκινησει χωρις το καλωδιο πανω.

 

εχε το αρχειο στο c:\ χυμα και προσπαθησε με κλειστα αντιβαιρους και firewall να το περασεις παλι απο IE.

Ωριστε φιλε δεν τις εβγαλα ολες εβγαλα μονο την αρχικη των advanced settings αμα δεις κατι απο τους τιτλους των πυθμησεων πες μου να σου ανεβασω φοτο απο αυτες.. ευχαριστω

 

 

 

Εεεε!!! Ντανξ φιλος το εκανα ετσι οπως ειπες εκλεισα το AVG εκλεισα το ρουτερ εβγαλα το καλωδιο οτε το ξανανοιξα μπηκα με εξπλορερ (δεν ξερω πως αντεξα με τον εξπλορερ τοσο καιρο) εκανα το update μια χαρα χωρις κανενα σφαλμα και κατα καποιον περιεργο τροπο οι πυθμησεις μου δεν αλλαξαν τουλαχιστον οχι ολες... Παντος ευχαριστω πολυ παιδια!!! :D :)

post-234774-0-59674900-1363282771_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ρεβιζιον δεν εχει σχεση... και με τα 2 μπορει να παιξει.

σε ολα τα ρουτερ που εχω δει να εχουν revision πχ thomson,tp link και κατι τετοια δεν σε αφηνει να περασεις αλλο Revision για αυτο το λογο σου λεει ποιο Revision εχεις.τουλαχιστον σε οσα εχω πετυχει να εχουν διαφορετικο version η revision

 

Για το μοντελο ειμαι σιγουρος οπος και για το revision... Υπαρχει μηπως περιπτωση να υπαρχει καμια ρυθμηση οπου να απαγορευει το ανεβασμα αρχειων?? Τιποτα στα Andvans settings μην υπαρχει τιποτα γιατι βλεπω κατι περιεργα εκει

προσωπικα δεν εχω πετυχει τετοια ρυθμιση σε ρουτερ.σε bios nai σε ρουτερ οχι.αν και το λυσες το θεμα

 

Ωριστε φιλε δεν τις εβγαλα ολες εβγαλα μονο την αρχικη των advanced settings αμα δεις κατι απο τους τιτλους των πυθμησεων πες μου να σου ανεβασω φοτο απο αυτες.. ευχαριστω

 

 

 

Εεεε!!! Ντανξ φιλος το εκανα ετσι οπως ειπες εκλεισα το AVG εκλεισα το ρουτερ εβγαλα το καλωδιο οτε το ξανανοιξα μπηκα με εξπλορερ (δεν ξερω πως αντεξα με τον εξπλορερ τοσο καιρο) εκανα το update μια χαρα χωρις κανενα σφαλμα και κατα καποιον περιεργο τροπο οι πυθμησεις μου δεν αλλαξαν τουλαχιστον οχι ολες... Παντος ευχαριστω πολυ παιδια!!! :D :)

οι παλιες ρυθμισεις δεν χανονται.username Κτλ συνηθως τα κραταει

 

Ναι αυτο ηταν φιλος.. επρεπε να το ανοιξεις χωρις το καλωδιο πανω.

για γελια δηλαδη κατασταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι για γελια λεμε.. οσων αφορα το revision σου βγαζει αλλο μηνυμα αν και πολλες φορες μου εχει τυχει να περαστει. Το αλλο revision στην ουσια σημαινει αναβαθμιση αλλα σε ιδιο hardware.

 

Τωρα τελευταια δε τοχω παλεψει για να εχω πληρη αποψη. Παντως κινδυνο ή αλλο θεμα δεν εχεις αν πας να σουταρεις αλλο revision.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...