Προς το περιεχόμενο

Σφάλμα κατα το firmware update


LOVExVOTKA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εεε ναι ξερεις μπορει να το προσπαθησω και αυτο να κατεβασω δηλαδη το A1 αντι του B1 που εχω... Δηλαδη θες να μου πεις πως εχουν βγαλει μια σειρα απο updates στο revision a1 και μετα μια δευτερη στο b2 αλλα με το ιδιο hardware? Αν και απο τι καταλαβα το B1 παιζει να ειναι το ποιο καινουριο αρα γιατι να παω στο A1 οπου πιθανως θα ειναι η ποιο παλια σειρα :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 164
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ναι για γελια λεμε.. οσων αφορα το revision σου βγαζει αλλο μηνυμα αν και πολλες φορες μου εχει τυχει να περαστει. Το αλλο revision στην ουσια σημαινει αναβαθμιση αλλα σε ιδιο hardware.

 

Τωρα τελευταια δε τοχω παλεψει για να εχω πληρη αποψη. Παντως κινδυνο ή αλλο θεμα δεν εχεις αν πας να σουταρεις αλλο revision.

δεν εχω πετυχει να μου το περασει.μου εχει τυχει σε 56κ modem να του περασω firmware απο αλλο μοντελο και να παιζει.αλλα σε revision πολλες φορες στο γραφει και στοsite Οτι προσεχε ποιο Revision εχεις αν και συνηθως αν πας να περασεις αλλο Revision σε κοβει.πχ Netgear.σε κατι Thomson κτλ που αλλαζει το version και το hardware εκει δεν το περναει καν.crossflash ναι μερικα παιρνουν αλλα θελει ιστορια.βεβεα σε καποια υπαρχουν και τα custom firmware αν θελει να δοκιμασει ο φιλος μας.

 

Εεε ναι ξερεις μπορει να το προσπαθησω και αυτο να κατεβασω δηλαδη το A1 αντι του B1 που εχω... Δηλαδη θες να μου πεις πως εχουν βγαλει μια σειρα απο updates στο revision a1 και μετα μια δευτερη στο b2 αλλα με το ιδιο hardware? Αν και απο τι καταλαβα το B1 παιζει να ειναι το ποιο καινουριο αρα γιατι να παω στο A1 οπου πιθανως θα ειναι η ποιο παλια σειρα :/

το α1 μπορει να ειναι χειροτερο σαν Hardware.επισης μπορει να μην στο περασει.ελπιζω βεβαια να μην σου κανει τιποτα χειροτερο μια που το ρουτερ ειναι παραξενο στον τροπο firmware και μεινεις χωρις ρουτερ και μετα ψαχνεις πως θα βρεις firmware να το xebrickarei.δεν ξερω αν εχουν ολα αρχειο για να το κανεις Recover.εγω για το 604 gt αν το θυμαμαι καλα ειχα βρει τοτε.δεν εχω δει για αλλα μοντελα.η αν το εχω δει θα το εχω δει για ακομα ενα απο τα παλια μοντελα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν εχω πετυχει να μου το περασει.μου εχει τυχει σε 56κ modem να του περασω firmware απο αλλο μοντελο και να παιζει.αλλα σε revision πολλες φορες στο γραφει και στοsite Οτι προσεχε ποιο Revision εχεις αν και συνηθως αν πας να περασεις αλλο Revision σε κοβει.πχ Netgear.σε κατι Thomson κτλ που αλλαζει το version και το hardware εκει δεν το περναει καν.crossflash ναι μερικα παιρνουν αλλα θελει ιστορια.βεβεα σε καποια υπαρχουν και τα custom firmware αν θελει να δοκιμασει ο φιλος μας.

 

το α1 μπορει να ειναι χειροτερο σαν Hardware.επισης μπορει να μην στο περασει.ελπιζω βεβαια να μην σου κανει τιποτα χειροτερο μια που το ρουτερ ειναι παραξενο στον τροπο firmware και μεινεις χωρις ρουτερ και μετα ψαχνεις πως θα βρεις firmware να το xebrickarei.δεν ξερω αν εχουν ολα αρχειο για να το κανεις Recover.εγω για το 604 gt αν το θυμαμαι καλα ειχα βρει τοτε.δεν εχω δει για αλλα μοντελα.η αν το εχω δει θα το εχω δει για ακομα ενα απο τα παλια μοντελα.

Εε ναι και γω αυτο λεω ειναι που ναι το μοντεμ...ας μην το χαρακτηρησω καλητερα... δεν θα το ξαναπειραξω τωρα θα το αφησω ως εχων αφου παλι καλα που τα καταφεραμε να του κανουμε και update ας μην το πουσαρουμε κιαλο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το update σε αυτην την περιπτωση θα ηταν το λιγοτερο για μενα... Το προβλημα θα ηταν να λειπουν μενου εκει τι κανεις... :P

μπαινεις με αλλο browser και τα βλεπεις ολα.το εχω δει πχ με ρουτερ της wind.Με explorer Ολα οκ me mozilla ελειπαν αριστερα τα μενου.και να λες του αλλου πηγαινε αριστερα στο ταδε μενου και να μην το βρισκει:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα και γω ενα ρουτερ της wind και καθε μερα κοβοτανε το wifi ειχα ανοιξει και θεμα με αυτο... Ετσι το αντικατεστησα με αυτο που εχω τωρα και ολα οκ... Γενκα δεν πολυ εμπιστευομαι τα ρουτερ που σου δεινουν δωρεαν μολις κανεις συνδεση ολα οσα μου τυχαν ηταν μουφα βαζουν φθηνες συσκεβες για να βγαζουν λευτο :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειχα και γω ενα ρουτερ της wind και καθε μερα κοβοτανε το wifi ειχα ανοιξει και θεμα με αυτο... Ετσι το αντικατεστησα με αυτο που εχω τωρα και ολα οκ... Γενκα δεν πολυ εμπιστευομαι τα ρουτερ που σου δεινουν δωρεαν μολις κανεις συνδεση ολα οσα μου τυχαν ηταν μουφα βαζουν φθηνες συσκεβες για να βγαζουν λευτο :P

λογικο σιγα μην δωσει 100 ευρω ο Provider να σου δωσει ρουτερ.τα περισσοτερα δωρεαν ειναι οτι πληρωνεις παιρνεις η μαλλον οτι πληρωνει ο Isp παιρνει και σου δινει.Κοινως τα ρουτερ που εχουν ουτε 20 ευρω δεν κανουν σε χονδρικη και πολλα λεω.

οσοι εδιναν καλυτερα ρουτερ μετα τα επαιρναν πισω οταν εληγε το συμβολαιο.εδω και τα πιο απλα ρουτερ πχ η οτενετ πλεον τα παιρνει πισω.οποτε οποιος θελει κατι καλο αγοραζει το δικο του.καποια ρουτερ ψιλοαξιζουν απο αυτα που εχουν δωθει κατα καιρους απο τους Isp αλλα και εκει τα ειχαν λιγο με κατι κομμενα firmware.

px vigor 2700.

avm fritz. κτλ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

λογικο σιγα μην δωσει 100 ευρω ο Provider να σου δωσει ρουτερ.τα περισσοτερα δωρεαν ειναι οτι πληρωνεις παιρνεις η μαλλον οτι πληρωνει ο Isp παιρνει και σου δινει.Κοινως τα ρουτερ που εχουν ουτε 20 ευρω δεν κανουν σε χονδρικη και πολλα λεω.

οσοι εδιναν καλυτερα ρουτερ μετα τα επαιρναν πισω οταν εληγε το συμβολαιο.εδω και τα πιο απλα ρουτερ πχ η οτενετ πλεον τα παιρνει πισω.οποτε οποιος θελει κατι καλο αγοραζει το δικο του.καποια ρουτερ ψιλοαξιζουν απο αυτα που εχουν δωθει κατα καιρους απο τους Isp αλλα και εκει τα ειχαν λιγο με κατι κομμενα firmware.

px vigor 2700.

avm fritz. κτλ

τι δηλαδη δεν καταλαβα εκανες συνδεση και μολς εληγε το συμβολαιο σου χρυπαγαν την πορτα και ελεγαν φερτε το ρουτερ αμα καταλαβα σωστα? :o

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως τωρα που το περασες, μη το ξαναπερασεις. Τα dlink ειναι και λιγο περιεργα τεμαχια.

Μπααα! τωρα δεν το πειραζω ουτε κατα διανεια το χω καταλαβει και γω αυτο με τα dlink

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι δηλαδη δεν καταλαβα εκανες συνδεση και μολς εληγε το συμβολαιο σου χρυπαγαν την πορτα και ελεγαν φερτε το ρουτερ αμα καταλαβα σωστα? :o

δεν σου χτυπανε την πορτα.αλλα με καποιο τροπο δεν ξερω πως πρεπει να το δωσεις πισω αλλιως σε χρεωνουν.το κανει η Hol με τα fritz Κτλ αλλα πλεον μου λενε οτι και ο οτε τα δινει με χρησιδανειο.βεβεα το καλο με το χρησιδανειο οσο ξερω του οτε ειναι οτι ακομα και αν χαλασει οταν εισαι εκτος εγγυησης στο αλλαζουν δωρεαν.απο την αλλη ρουτερ των 10 ευρω με χρησιδανειο ειναι βλακεια.οκ τα fritz η Hol τα μαζευε γιατι ηταν ακριβα.αλλα σε forthnet και το 788 και το 784 που ειναι πιο ακριβα απο τα απλα ρουτερ δεν στα παιρνουν πισω αμα διακοψεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το χρήσιδάνειο τι είναι πρώτη φορά το ακούω? :/ αυτό με τα ακριβά ρουτερ ισχύει ακόμα η όχι? Άμα είναι να κάνω και γω καμία τέτοια σύνδεση για να δω και γω επιτέλους κάνα ρουτερ της προκοπής... Καλά ντάξ όχι το ότι με αυτό που έχω δεν είμαι και αυτό μια χαρά ρουτεράκι είναι απλά μήπως λέω σου δίνουν κάτι καλύτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...