Προς το περιεχόμενο

Σφάλμα κατα το firmware update


LOVExVOTKA

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το χρήσιδάνειο τι είναι πρώτη φορά το ακούω? :/ αυτό με τα ακριβά ρουτερ ισχύει ακόμα η όχι? Άμα είναι να κάνω και γω καμία τέτοια σύνδεση για να δω και γω επιτέλους κάνα ρουτερ της προκοπής... Καλά ντάξ όχι το ότι με αυτό που έχω δεν είμαι και αυτό μια χαρά ρουτεράκι είναι απλά μήπως λέω σου δίνουν κάτι καλύτερο...

χρησιδανειο οταν σου δινει ο παροχος το ρουτερ και μετα το παιρνει πισω.

οχι δεν κανεις καποιο συμβολαιο και παιρνεις καλυτερο ρουτερ.απλα ετυχε καποιον καιρο καποιος παροχος να δινει καλυτερο ρουτερ απο οτι τα φτηνα.απλα ετυχε να το πω ετσι.απλα δεν στα χαριζε.η altec εδινε to vigor επειδη ηθελε ενα ρουτερ να παιζει και voip.το fritz το εδιναν παλι επειδη ειχε voip και ηταν ακριβο ρουτερ.καποιες φορες σε ατομα που εχουν voip παιζουν λιγο καλυτερα ρουτερ χωρις να ειναι κανονας.

 

αν ειναι για καλο ρουτερ πας και παιρνεις ενα δικο σου και τελειωνεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 164
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ααα ναι καταλαβα εγω προσωπικα ειμαι ευχαριστιμενος απο το δικο μου το ρουτερ και γενικα δεν εχω παραπονο απο την λειτουργεια του απλα αντιμετοπισα λιγη δυσκολεια τωρα με το update αλλα αφου λυθηκε δεν υπαρχει λογος.. Και με την συνδεση που εχω ευχαριστημενος ειμαι.. Απλα ελεγα καποια στιγμη να εκανα συνδεση με 54 mbps αφου τωρα εχω 24σαρα αλλα και παλι δεν ξερω αμα η διαφορα ειναι αισθητη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ασυρματο λεει τπτ?

Και απο ασυρματο μια χαρα ειναι σε ολο τον χορο του σπιτιου τουλαχιστον πιανει χωρις κανενα προβλημα και να φανταστεις οτι το transmit power το χω στο medium με high πιανει καλυτερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ααα ναι καταλαβα εγω προσωπικα ειμαι ευχαριστιμενος απο το δικο μου το ρουτερ και γενικα δεν εχω παραπονο απο την λειτουργεια του απλα αντιμετοπισα λιγη δυσκολεια τωρα με το update αλλα αφου λυθηκε δεν υπαρχει λογος.. Και με την συνδεση που εχω ευχαριστημενος ειμαι.. Απλα ελεγα καποια στιγμη να εκανα συνδεση με 54 mbps αφου τωρα εχω 24σαρα αλλα και παλι δεν ξερω αμα η διαφορα ειναι αισθητη

30 η 50mbps εννοεις σε vdsl.εκει θα σου δωσουν αλλο ρουτερ.σε surfing μην περιμενεις να δεις την τρελλη διαφορα.αλλα σε κατεβασματα και σε ανεβασματα ναι θα εχεις διαφορα.σε Online games μην περιμενεις να δεις διαφορα.βεβαια η θα πρεπει να εισαι μεχρι 1 Km απο το αστικο κεντρο η να πεφτεις στα νεα Kv για να βαλεις vdsl.

 

Και απο ασυρματο μια χαρα ειναι σε ολο τον χορο του σπιτιου τουλαχιστον πιανει χωρις κανενα προβλημα και να φανταστεις οτι το transmit power το χω στο medium με high πιανει καλυτερα

απλα αν ενα pc δεν πιανει καλα σημα επειδη το εχεις στο medium υπαρχει περιπτωση ναι μεν να εχει ιντερνετ αλλα να μην πετυχαινει τις μεγιστες ταχυτητες ειτε προς το ιντερνετ ειτε σε τοπικο δικτυο με αλλο pc.εγω παντως θα το βαζα στο max μια που η διαφορα 100mw και 80mw ειναι μικρη.συνηθως το medium ειναι 80 και το low 50.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεε ναι ντάξ για για 20mw δεν είναι και θέμα... Όχι για σερφίνκγ ξέρω αφού είδη με αυτό είναι τέλεια πόσο ποιο τέλεια? Εκτός και άμα γίνετε πριν ακόμα πατήσω ENTER σε μια διεύθυνση να μπενει και να βρίσκει μάλιστα αυτό που ήθελα, τότε το βλέπω :D ... Εγώ άμα αλλάζα μόνο για το downloading θα το κάνα.. Αλλά και πάλι δεν το λέω και σίγουρα διότι αν ήταν να πήγαινε πχ στα 2 mb/s αντί στου 1,5 πές που είναι τώρα, ε για 0,5 διάφορα δεν λέει ,αλλά αν διπλασιάζοταν με αποτέλεσμα να υποδηπλασιαζόταν και ο χρόνος τότε θα το σκεφτόμουν αλλά και πάλι δεν ξέρω της τιμές :/ ... Τώρα όσο από online gaming θα το σκεφτόμουν άμα άλλαζε το ping αλλά και τωρινό μου μια χαρά είναι στα 80 με 100 κατά μέσω ορο περίπου... Αλλά σε αυτά πιστεύω ότι πεζούν και αλλά ρόλο όπως λες και συ δηλαδή πόσο κοντά είσαι από τον server ή άμα είσαι σε χωριό ή πόλη γιατί εδώ σου μένω εγώ μέσα στην πόλη είμαστε άρχοντες σε σχέση με την ταχύτητα ιντερνετ αλλά άμα πας σε τριγύρω χώρια ούτε καν 3 χιλιόμετρα δηλαδή άσε καλύτερα πάει το μπουνιδι στο PC σύννεφο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλα στο εγραψα για να ξερεις.αυτο που θες θα αργησει να κανει και θα πρεπει να σε συνδεσουμε με τιποτα καλωδιακια στο κεφαλι.
σε φορτωμα σελιδας μην περιμενεις να δεις τιποτα τρελλες διαφορες ακομα και με μεγαλυτερη συνδεση.αν ηταν κανα μισθωμενο ναι θα ηταν καπως καλυτερα.σε θεματα download πχ τορρεντ κτλ ναι μια vdsl θα ειχε διαφορα.πχ αν ειχες 50 mbit ειναι 5 mbyte/sec αντι για 1,5 που μπορει να εισαι τωρα.Ping Θα δεις διαφορα αν ζητησης fast παρα αν ζητησεις vdsl.το θεμα με την αποσταση ειναι παντου οχι μονο στην επαρχια αλλα ακομα και εδω αθηνα.ειναι περιοχες που εχουν 1 mbit ταχυτητες ακομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μου χούν πει και γνωστοί μου ποιο πολύ για το σερφάρισμα ότι διάφορα από αυτό που έχω τώρα εγώ αν αλλάζα για το downloading θα το έκανα κ μόνο αφού και από ping είμαι ευχαριστημένος και καλά από σερφάρισμα δεν το συζητώ ότι είναι οκ τώρα από downloading νταξ δεν λέω καλά είναι στα 1,3 με 1,5 mbit δεν λέω ότι συγκρίνονται όμως και με το 5άρι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι μου χούν πει και γνωστοί μου ποιο πολύ για το σερφάρισμα ότι διάφορα από αυτό που έχω τώρα εγώ αν αλλάζα για το downloading θα το έκανα κ μόνο αφού και από ping είμαι ευχαριστημένος και καλά από σερφάρισμα δεν το συζητώ ότι είναι οκ τώρα από downloading νταξ δεν λέω καλά είναι στα 1,3 με 1,5 mbit δεν λέω ότι συγκρίνονται όμως και με το 5άρι

αν δεν κατεβαζεις τοτε ναι ειναι αχρηστο εκτος αν θες οπως μερικοι μεγαλυτερο Upload αντι για download.οποτε εκει ναι ειναι μονοδρομος το vdsl.τωρα οπως σου ειπαν και αυτοι σε surfing δεν θα δεις κατι.πιο μεγαλη διαφορα θα δεις σε surfarisma με fast path παρα με vdsl.για surfarisma και τα 15 mbit ειναι οχι απλα τελεια αλλα super duper.ακομα και τα 5 ειναι πολλα.ποσα kilobytes να ειναι μια σελιδα  που να φανει η διαφορα απο καποια Mbit και πανω?επισης με vdsl δεν σημαινει οτι θα κερδισεις στο ping.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έτσι ακριβώς είναι τα kilobytes τα κατεβάζεις γρήγορα σχετικά ότι και ταχύτητα και αν έχεις (εκτός και αν η ταχύτητα πέσει κάτω από τα kb της σελίδας) το upload τώρα λογικά θα είναι απαραίτητο αν έχεις servers ανοιχτούς και πρέπει να κάνεις upload και τέτοια... Τώρα για το αν θες να ανεβάσεις torrents και γενικά αρχεία στο ιντερνετ δεν ξέρω αν εχει να κάνει με upload i με τα seeds

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με το Upload Εχει να κανει το τορρεντ και βεβαια να τραβανε απο σενα και τα αναλογα ατομα.και ναι αμα τρεχεις καποιο service απο πισω θες καλο upload.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεε ναι ετσι ακριβως το σκεφτηκα και γω αφου οποτε θελω αλλαζω... Το μονο που βαριεμαι ειναι η αλλαγη και η αγορα του ρουτερ vdsl γιατι των εταιριων δεν τα εμπιστευομαι καθολου εχουν αποδιχθει τουλαχιστον σε μενα πολυ προβληματικα και απο τοτε προτειμω να παιρνω ρουτερ δικα μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εεε ναι ετσι ακριβως το σκεφτηκα και γω αφου οποτε θελω αλλαζω... Το μονο που βαριεμαι ειναι η αλλαγη και η αγορα του ρουτερ vdsl γιατι των εταιριων δεν τα εμπιστευομαι καθολου εχουν αποδιχθει τουλαχιστον σε μενα πολυ προβληματικα και απο τοτε προτειμω να παιρνω ρουτερ δικα μου...

η εταιρεια επειδη πρεπει να δωσει πολλα ρουτερ και πολλες φορες χωρις να τα παρει πισω(αν και ο οτε αλλαξε την πολιτικη του λενε) για αυτο θα δωσουν κατι απλο οχι κατι xtreme.μερικες φορες μπορει να ειναι καποιο καλο ρουτερακι σε νορμαλ επιπεδα.πχ thomson που ειναι σταθερο ρουτερ σε adsl κτλ αλλες φορες ο ιδιος παροχος μπορει να δωσει οτι χειροτερο.πχ crypto,gennet,siemens, και διαφορα αλλα που εχουν δωσει διαφοροι παροχοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...