Προς το περιεχόμενο

Επανεγκατατσταση εσωτ.σκληρου(μανισιου)σε λαπτοπ?


petran66

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά έχω ένα Toshiba qosmio f750-e12 και του έβαλα πάλι τον δικό του δίσκο,τον οποίο και βλέπει κανονικά.Προσπαθησα λοιπόν να του βάλω από την αρχή τα win 8 pro(νόμιμα)και αργεί παρά πολύ να τα φορτώσει!!Σχεδον δε προχωράει.Μετα από 8 ώρες,δείχνει να φορτωθηκε το 34%!!!!Εχω δοκιμάσει 3-4 φορές και τα ίδια!Εννοειται ότι το φορμαρω κάθε φορά...Τι μπορεί να συμβαίνει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 38
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάνε αυτό που είπε το ξωτικό :P

Κατέβασε το Hard Disk Sentinel και δες την υγεία του σκληρού...

Λοιπον το εκανα και λεει υγεια 18% επιδοσεις 100% λεει στην αναφορα οτι υπαρχουν 256 κατεστραμμενοι τομεις στην επιφανεια του δισκου κλπ.Το λαπτοπ ειναι αγορασμενο εν το μεταξυ το περασμενο Μαιο...Και επισης του εχω και το λειτουργω αψογα με ssd.Απλα επειδη ειναι μικρος,σκεφτηκα να του βαλω παλι τον Toshiba!!Τι μπορει να γινει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλεις την πλήρη έκδοση του Sentinel για να κάνεις disk->Surface Test->Reinitialize disk surface που ίσως φτιάξει μερικά ή και όλα από αυτά τα bad sectors ίσως και όχι,σβήνει τα πάντα οπότε κράτα αντίγραφα αν έχεις αρχεία που τα θες.

Αν δεν τα φτιάξει το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να δώσεις πίσω ολόκληρο το laptop με τον χαλασμένο δίσκο και να περιμένεις μέχρι να σου τον επιστρέψουν(βάλε κάνα 1-2 μήνες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν μπορείς να στείλεις πίσω μονο τον σκληρο...μην αλλάξεις τον ssd. Είτε βάλε τον για αποθήκη (αλλα να κρατάς αντίγραφα σε άλλο γιατι κάποια στιγμή θα τα κακαρωσει) είτε να τον περάσεις κάπως απο εγγύηση και να σου στείλουν άλλο.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Λοιπον,τον εβαλα σαν εξωτερικο με θηκη κλπ.σε αλλο λαπτοπ και τον ειδε μια χαρα!!!Μονο χρειαστηκε ενα φορματ σαν ntfs(ετσι τον εκανα).Τωρα που τον συνεδεσα(σαν εξωτερικο)στο δικο μου,τον βλεπει αλλα λεει δεν ειναι συνδεμενος!!!Εχει λεει μια διενεξη υπογραφων με αλλον δισκο που βρισκετε σε συνδεση!!!

Τι κανω?Edit:Τελικα μεσα απο τη διαχειριση δισκων κλπ.πατησα σε συνδεση και φαινεται κανονικα!!!Τωρα θα δοκιμασω να βαλω τα 8αρια παλι,αφου πρωτα δω την υγεια του κλπ.Τελικα τα νεα δεν ειναι καλα!!Ενω οπως ειπα,ολα δειχνουν οκ,παλι το προγραμμα που ειπατε πιο πανω,μου λεει 18% υγεια και 252 κατεστραμμενους τομεις κλπ....

Επεξ/σία από petran66
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα, κανε Reinitialize disk surface οπως σου ειπε ο TheElf να δεις αν θα βελτιωθει η υγεια του δισκου.

Το ξέρω.Το θέμα είναι πως?Θελει τη πλήρη έκδοση λέει.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ξέρω.Το θέμα είναι πως?Θελει τη πλήρη έκδοση λέει.

 

Δεν χρειάζεται να την αγοράσεις...μπορείς και με ενα free trial να κανεις αυτο που λενε οι απο πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερα να πάρεις τηλέφωνο στο service και να τους το πεις...

TheElf είσαι σίγουρος ότι θα κάνει 1-2 μηνες?

Τόσο πολύ καθυστερούν για έναν σκληρό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...