Προς το περιεχόμενο

Interstellar (2014) Christopher Nolan


NoisePollution

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ το είδα το πρώτο.

Τι θες να πεις? ότι επειδή ήταν καλός στο ρόλο του ψυχάκια "κακού" ταιριάζει η Αμερικανόβλαχόφατσά του σε πρωταγωνιστικό ρόλο ταινίας επιστημονικής φαντασίας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η φάτσα του δεν με απασχολεί, ούτως ή άλλως και ο Κίλιαν Μέρφυ σαν ερμαφρόδιτο είναι, με απασχολεί το αν μπορεί γενικότερα να παίξει και νομίζω ότι έχει κάνει ένα πολύ καλό σερί ως τώρα + στο Contact που τον θυμάμαι ήταν επίσης πολύ καλός...

 

εμένα κοινώς, δεν με χαλάει...δεν φώναξαν δα και κανά Άνταμ Σάντλερ :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετράει και η φάτσα... ένα ωραίο προσωπάκι δίνει άλλη χάρη στη ταινία... :rolleyes:

 

Στο Contact ήταν το λιγότερο αδιάφορος και ο Κίλιαν Μέρφυ θα παίζει πάντα δεύτερους ρόλους (ή πρώτους σε δευτεροκλασάτες ταινίες).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Time Travel και ευρύ κοινό... Οι γνώσεις διίστανται όπως και οι γνώμες... σίγουρα θα προσπαθήσει και το εύπεπτο... αλλά το ότι εμείς βλέπουμε αυτά που μας προβάλλουν δεν πάει να πει ότι όλες οι "αμερικανιές" είναι έτσι...

 Και το Primer είχε παρόμοιο "επιστημονικό" περιεχόμενο, απλά δεν προβλήθηκε εδώ ποτέ νομίζω...

 

 Αμφίβολο νομίζω το τί θα βγει... Απλά αμφίβολο...

 

 Μακάρι κάτι καλό. Εγώ προσωπικά θα ήμουν πιο ενθουσιασμένος για μια συνέχεια του HHGTTG, αλλά τί να κάνουμε... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Memento, The Dark Knight, The Prestige ουτε να τα χεσεις και σε ενθουσιασε το Inception δλδ?

 

Οι συγκεκριμένες ταινίες είναι πολύ ανώτερες του Inception imo.

 

Η νεα ταινία φαίνεται οτι κινείται στον σωστό δρόμο, είμαι fan γενικά του time travel και περιμένω κάτι πολύ δυνατό γιατί το Looper με απογοήτευσε κάπως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Memento, The Dark Knight, The Prestige ουτε να τα χεσεις και σε ενθουσιασε το Inception δλδ?

το dark knight πραγματικα αδιαφορο, πραγματικα ομως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γιατί το Looper με απογοήτευσε κάπως.

Σοβαρα?

Ισως εξαρταται με τι προσδοκιες πας. Πηγα με προσδοκιες στο πατωμα, αλλη μια scifi ταινια Star Channel και γουσταρα. Ισως αν το περιμενες, οντως να σου φανηκε κατωτερο

 

το dark knight πραγματικα αδιαφορο, πραγματικα ομως...

Γελαω Εξω Δυνατα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα προσδοκίες, βέβαια κρατούσα πισινή γιατί παραδοσιακά σχεδόν όλα τα time travel films έχουν κάτι σεναριακές τρυπάρες άλλο πράγμα. Και δυστυχώς... δικαιώθηκα. Βέβαια δεν ήταν μόνο αυτό, οι ερμηνείες των δύο κυρίων πρωταγωνιστών ήταν αρκετά μέτριες, όπως και η πλοκή γενικότερα.



το dark knight πραγματικα αδιαφορο, πραγματικα ομως...


Το πρώτο Dark Knight, ή το Rises; Γιατί να δεχτώ οτι το sequel ήταν σαφώς πιο "αδύναμο" απο το Dark Knight, αλλά ακόμα και αν βγάλεις το superhero movie απο την εξίσωση, ήταν ΠΑΡΑ πολύ δυνατή ταινία σε όλους τους τομείς.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι ο Νολαν είναι σταθερή αξία και φτιάχνει έξυπνες ταινίες απαλλαγμένες από τα κλισέ του εκάστοτε είδους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι πρώτες του ταινίες ήταν στον σωστό δρόμο αλλά τα τελετυαία χρόνια φτιάχνει εύπεπτα PG-13. Και αν για τον μπατμαν αυτό ήταν αναμενόμενο καθώς πρόκειται για κόμιξ, για το ινσέπτιον δεν ήταν(από το πρεστιτζ είχε αρχίσει να φαίνεται αυτό). Οι παπαριές(κατά την γνώμη μου) όπως οι πυροβολισμοί και η έλλειψη αίματος κτλ την έριξαν 2 επίπεδα την ταινία και απότι φαίνεται θα το συνεχίσει έτσι και στις επόμενες ταινίες του. Όχι ότι δεν θα την δω και δεν θα μου αρέσει αλλά ντάξει, μαλακία. Μακάρι να μην γίνει βέβαια έτσι αλλά δεν το βλέπω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...