Προς το περιεχόμενο

Interstellar (2014) Christopher Nolan


NoisePollution

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή αν είχε προφορά Νέας Υόρκης δεν θα είχατε θέμα; 

 

Εγώ προσωπικά όχι. Σίγουρα θα προτιμούσα μία Γερμανοαυστριακή προφορά όμως (τύπου Arnold).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να πω την αλήθεια πρώτη φορά βλέπω ταινία με τον Μακόναχι! Είχα ακούσει διάφορα γι'αυτόν... κυρίως ότι παλιά ήταν άθλιος αλλά βελτιώθηκε πολύ.

 

Εμένα πάντως , ως πρώτη εντύπωση, μου φάνηκε πολύ δυνατή η ερμηνεία του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>Δηλαδή αν είχε προφορά Νέας Υόρκης δεν θα είχατε θέμα; </p>

 

Προσωπικά δεν με χάλασε η προφορά του, ίσα ίσα που μ'αρέσουν οι πιο 'ιδιαίτερες' προσφορές.

Αλλα ρε παιδί μου, νομίζω ειναι κάπως άχρωμος, μέτριος στην ερμηνεία του. Πρώτη φορά τον είδα τον συγκεκριμένο ηθοποιό και δεν μου γέμισε το μάτι. Στο εξής θα τον αποφεύγω μάλλον.

 

Sent from a galaxy far faaar away.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλoύλης είναι(σίγουρα όχι από τους καλύτερους για μένα) απλά έχει παίξει σε πολλές μαλακιάρες

Εμένα με το true detective ανέβηκε στα μάτια μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εν τω μεταξύ ο μακοναχι είναι από τους καλύτερους ηθοποιούς της γενιάς του.

 

Σιγα ρε μαν, λυσα το εκανες. Νταξει, στο true detective ηταν πολυ καλος και στα Mud και DBC. Πριν απο αυτα, beach boy ηταν. Εχει χρονια μπροστα του πριν τον χαρακτηρισουμε ως εναν απο τους καλυτερους!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγα ρε μαν, λυσα το εκανες. Νταξει, στο true detective ηταν πολυ καλος και στα Mud και DBC. Πριν απο αυτα, beach boy ηταν. Εχει χρονια μπροστα του πριν τον χαρακτηρισουμε ως εναν απο τους καλυτερους!

Μα δεν το λέω μόνο εγώ.

Καταρχάς εχει τσιμπήσει ήδη ένα οσκαρακι δημιουργώντας κόμπλεξ στον ντι καπριο που το παλεύει τόσα χρόνια :P

Απλά όπως σωστά λέτε,παλιά έπαιζε σε ότι να ναι ταινίες με ότι να ναι ρόλους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Σιγα ρε μαν, λυσα το εκανες. Νταξει, στο true detective ηταν πολυ καλος και στα Mud και DBC. Πριν απο αυτα, beach boy ηταν. Εχει χρονια μπροστα του πριν τον χαρακτηρισουμε ως εναν απο τους καλυτερους!

από την στιγμή που δεν είπε συγκεκριμένα στους πόσους καλύτερους, τον χαρακτηρίζουμε πανεύκολα από τους καλύτερους :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να βγαινει τωρα ο Ελληναρας και να κρινει τον Αμερικανο για την προφορα του (για την μητρικη του γλωσσα) ειναι ακομα πιο βλαχεια...Σαν να ερχεται καποιος ξενος που μαθαινει Ελληνικα και να σου λεει εσενα οτι κοβεις τις λεξεις και μιλας βλαχικα κτλ

Μερικοι εχουν ξεφυγει τελειως! Ο ενας λεει δεν μου αρεσε που στο κενο δεν ειχε ηχους (WTF?!?!), ο αλλος λεει οτι ο mcconaughey δεν παιζει καλα, και ο αλλος για την προφορα του.... Get your shit together..!

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν έκοβε τις λέξεις και μιλούσε βλάχικα τότε σωστά θα του έλεγε ο ξένος που μαθαίνει ελληνικά...

οι ίδιοι οι αμερικανοί πρώτοι από όλους κρίνουν τους ηθοποιούς τους για τις προφορές που έχουν ή χρησιμοποιούν

αλλά ούτως ή άλλως οι περισσότερες αμερικάνικες προφορές είναι βλάχικες εξ' ορισμού, απλά κάποιες είναι υπερβολικά gekio shii tsougee

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα δεν το λέω μόνο εγώ.

Καταρχάς εχει τσιμπήσει ήδη ένα οσκαρακι δημιουργώντας κόμπλεξ στον ντι καπριο που το παλεύει τόσα χρόνια :P

Απλά όπως σωστά λέτε,παλιά έπαιζε σε ότι να ναι ταινίες με ότι να ναι ρόλους..

 

Καλα τον Ντι Καπριο τον τρολαρουν ρε δεν εξηγειται αλλιως!  :-D  :-D

 

από την στιγμή που δεν είπε συγκεκριμένα στους πόσους καλύτερους, τον χαρακτηρίζουμε πανεύκολα από τους καλύτερους :P

 

Στους 20 καλυτερους σιγουρα!

 

Να βγαινει τωρα ο Ελληναρας και να κρινει τον Αμερικανο για την προφορα του (για την μητρικη του γλωσσα) ειναι ακομα πιο βλαχεια...Σαν να ερχεται καποιος ξενος που μαθαινει Ελληνικα και να σου λεει εσενα οτι κοβεις τις λεξεις και μιλας βλαχικα κτλ

Μερικοι εχουν ξεφυγει τελειως! Ο ενας λεει δεν μου αρεσε που στο κενο δεν ειχε ηχους (WTF?!?!), ο αλλος λεει οτι ο mcconaughey δεν παιζει καλα, και ο αλλος για την προφορα του.... Get your shit together..!

 

Συγνωμη ρε μαν που διαφωνουμε μαζι σου, δεν θα ξαναγινει. Πες μου αν ειναι και τι ομαδα υποστηριζεις αν ειναι να αλλαξω γιατι σε βλεπω και χαλιεσαι.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και συνεχίζω να λέω οτι ο Μακοναχι δεν παίζει τόσο καλα όσο άλλοι της γενιάς του! Σορρυ δηλαδή αλλα τί να κάνουμε;

 

Και επίσης ένα Όσκαρ δεν σημαίνει απαραίτητα οτι ο άλλος ειναι ταλέντο. Να τα λέμε αυτα!

 

Sent from a galaxy far faaar away.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν άργησα αλλά την είδα. Πολύ καλή αλλά όχι πάρα πολύ καλή, πόσο μάλλον τέλεια. Εγώ που σαν Nolan enthusiast ήθελα μια ταινία σταθμό μπορώ να πω πως σε καμία περίπτωση δεν είδα κάτι τέτοιο. Η ταινία δεν έχει καμία σχέση με 2001 και το θετικό είναι ότι το ξέρει και το δείχνει.

 

Αστροφυσικός δεν είμαι αλλά απ'ότι διάβασα και απ'όσα είπε το αλάνι ο Neil o DeGrasse η ταινία στέκει επιστημονικά πολυ περισσότερο από ότι η πλειοψηφία των παρόμοιων ταινιών. Τώρα η όλη αίσθηση που σου αφήνει η ταινία αρκετά mindblowing αλλα κάποια αρνητικά, που λίγο πολύ τα είπατε, την ρίχνουν. Συνεπώς δεν είναι έπος αλλά είναι πάνω από το μέτριο και πολύ ανώτερη από τη μέση σαβούρα που βλέπουμε κάθε χρόνο.

 

Καλή μουσική. Πολύ καλή φωτογραφία και γενικότερα άριστη τεχνικά. Αυτά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...