Προς το περιεχόμενο

Interstellar (2014) Christopher Nolan


NoisePollution

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 953
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

λεει τιποτα αυτο; εχω δωρεαν εισιτηρια να το δω, αλλα δεν ξερω αν αξιζει το χρονο μου.

 

Άρτια ταινία με ωραία σκηνικά, εφέ που για μένα αξίζει το 8άρι της στο imdb και με στιγμές χιούμορ. Μου άφησε όμως ένα αίσθημα ανολοκλήρωτου, θα περίμενα κάτι παραπάνω στο τέλος. Λόγω τρέλας με την ιστορία του β' παγκοσμίου πολέμου και ειδικά με άρματα μάχης γούσταρα γενικά. Και στους άλλους δύο της παρέας τους άρεσε. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσε πολυ, ειδικα η αριστη μουσικη του.

 

ΥΓ Μετα απο αυτην την ταινια αποφασισα να ασχοληθω με την... αστρολογια. :)

 

http://www.imdb.com/title/tt1513168/?ref_=nv_sr_1Ό,τι πρέπει για όσους δεν είμαστε γνώστες του αντικειμένου (και πολλών άλλων)!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου αρεσε πολυ, ειδικα η αριστη μουσικη του.

 

ΥΓ Μετα απο αυτην την ταινια αποφασισα να ασχοληθω με την... αστρολογια. :)

 

Wait... What?

 

Λίτσα Πατέρα = Stephen Hawking

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Ναι γιατι καλυτερο ηταν αυτο που ειδα απο την στιγμη που αποκοληθηκε απο τον σταθμο και επεσε στην μαυρη τρυπα ο σουπερ ηρωας; Τετοια παλαβα λεει και η Λιτσα.


Παρολαυτα εξακολουθω να την θεωρω πολυ καλη ταινια, με προσεγμενη εικονα, ιδιαιτερο υφος και επικη μουσικη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίο ήταν, με χάλασε λίγο η ενοχλητική ομιλία του μακ κοναχι, με θύμισε τον γκιωνακη στο ρόδα τσάντα και κοπάνα.Έχω και μια ερώτηση, τελικά μόνος του ξεκίνησε γιατί τον έτρωγε από μέσα του ως παλιός εξερευνητής ή λόγο επειδή της κατάστασης ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Kαλη η ταινια, αλλα το γεγονος οτι  κοτζαμαν επιστημονες τους παρουσιαζει ηλιθιους για να δημιουργησει δυνατες σκηνες για τον θεατη με ξινισε. Για παραδειγμα , εγω ο ταπεινος forumer του insomnia, μολις ειδα το πλανητη διπλα στη μαυρη τρυπα σκεφτηκα "γιατι δεν εχει τσουναμι? Που διαολο ειναι τα τσουναμι", ενω ενα τσουρμο απο τους καλυτερους επιστημονες της Γης σφυριζαν αδιαφορα, και επρεπε ασφαλως να προσγειωθουν και να φανε το τσουναμι στη μαπα. 

 


Ισχυει στα αληθεια ή γινεται μονο στη ταινια;

 

Κανεις δεν μπορει να ναι σιγουρος..

Ολα ειναι θεωριες.

Εδω τωρα αρχιζουν να υποστηριζουν πως δεν υπηρχε bing bang και πως το συμπαν τελικα ειναι ενα ολογραμμα.


LOL!. Προφανως και ισχυει, καθε σωμα που εχει μαζα διαστρεβλωνει το χρονο. Για παραδειγμα, οι αστροναυτες οσο καιρο ειναι στο διαστημα γερνανε πιο αργα απο οτι εμεις στη Γη. Η διαφορα ειναι πολυ μικρη, τοσο μικρη που δεν ξερω αν ειναι δυνατον να ειναι παρατηρησιμη, αλλα υπαρχει. Για να το μελετησεις καλυτερα θες ενα σωμα με μεγαλη μαζα, και μιας και η Γη ειναι μια κουτσουκελα, δυκολα τα πραματα.Τωρα το 1 λεπτο που ισοδυναμει με 27 χρονια δεν παιζει, κρινωντας απο το μεγεθος της μαυρης τρυπας σε σχεση με το σκαφος. Καταρχας, δεν γινεται να υπαρχει μαυρη τρυπα τοσο μικρου μεγεθους οσο αυτη της ταινιας, και με τετοιο μικρο μεγεθος δεν παιζει τοσο μεγαλη επιβραδυνση του χρονου.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Kαλη η ταινια, αλλα το γεγονος οτι κοτζαμαν επιστημονες τους παρουσιαζει ηλιθιους για να δημιουργησει δυνατες σκηνες για τον θεατη με ξινισε. Για παραδειγμα , εγω ο ταπεινος forumer του insomnia, μολις ειδα το πλανητη διπλα στη μαυρη τρυπα σκεφτηκα "γιατι δεν εχει τσουναμι? Που διαολο ειναι τα τσουναμι", ενω ενα τσουρμο απο τους καλυτερους επιστημονες της Γης σφυριζαν αδιαφορα, και επρεπε ασφαλως να προσγειωθουν και να φανε το τσουναμι στη μαπα.

 

 

 

 

 

 

LOL!. Προφανως και ισχυει, καθε σωμα που εχει μαζα διαστρεβλωνει το χρονο. Για παραδειγμα, οι αστροναυτες οσο καιρο ειναι στο διαστημα γερνανε πιο αργα απο οτι εμεις στη Γη. Η διαφορα ειναι πολυ μικρη, τοσο μικρη που δεν ξερω αν ειναι δυνατον να ειναι παρατηρησιμη, αλλα υπαρχει. Για να το μελετησεις καλυτερα θες ενα σωμα με μεγαλη μαζα, και μιας και η Γη ειναι μια κουτσουκελα, δυκολα τα πραματα.Τωρα το 1 λεπτο που ισοδυναμει με 27 χρονια δεν παιζει, κρινωντας απο το μεγεθος της μαυρης τρυπας σε σχεση με το σκαφος. Καταρχας, δεν γινεται να υπαρχει μαυρη τρυπα τοσο μικρου μεγεθους οσο αυτη της ταινιας, και με τετοιο μικρο μεγεθος δεν παιζει τοσο μεγαλη επιβραδυνση του χρονου.

Ηταν 7 χρόνια καθε μια ωρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...