Προς το περιεχόμενο

Interstellar (2014) Christopher Nolan


NoisePollution

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις είδα κι εγώ τη ταινία. Το μεγαλείο και η υπερβατικότητα αυτού του κινηματογραφικού έργου με συγκίνησαν πολύ, περισσότερο από οποιαδήποτε άλλη ταινία που έχω δει. Ήταν ένα αριστούργημα που νομίζω ότι θα είναι πλέον ένα σημείο αναφοράς για τις ταινίες επιστημονικής φαντασίας. 

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω με την 2η και 3η θέαση το Interstellar μου άρεσε ακόμα πιο πολύ. Κάθε φορά θα εστιάζω σε άλλα σημεία της ταινίας. Έχει γίνει πολύ καλή δουλειά τελικά.

(ο Μακόναχι ακόμα δεν μου κάθεται καλά όμως :P)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

 

Ο πλανήτης αυτός φυσικά απείχε πολύ μακριά από τον ορίζοντα γεγονότων. Θα έπρεπε να περιστρέφεται φανταστικά γρήγορα αλλά σιγά μη μπορούσες να προσγειωθείς ή να έιχε νερό

 

Επειδη ο πλανητης στο Interstellar που προσγειωθηκαν ειχε οντως νερο. Τι ακριβως παιζει; Γιατι να υπαρχει τοσο νερο; Αφου ο χρονος κυλουσε τοσο γρηγορα σε εκεινο το πλανητη, δε θα επρεπε και να μην εχει τοσο νερο, και να υπαρχουν μεγαλες εκτασεις βουνων;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

Την ειδα χτες. 

 

 

Καποιες πραγματικα μαγευτικες σκηνες/ εφε που σε ταξιδευουν πραγματικα (φανταζομαι το 3D θα ελεγε αρκετα ) Dig the 5 dimension stuff (visually). Καποιοι διαλογοι θα μπορουσαν να μην ηταν οι κλασσικοι μελοδραματικοι ή το χιλιοπαιγμενο σεναριο με τον Δρ. Μανν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Το έκοψα στο σχόλιο για την μουσική του Τσίμερ.

Κανένας λογικός δεν θα βρει κάτι για να πει για το OST της ταινίας,όσο τρολhater-click bait whore και να είσαι...

 

Όπως και να έχει την είδα επιτέλους και πιστεύω ότι είναι από τις καλύτερες sci-fi όλων των εποχών,παρά τα plot holes.

Πολύ πάνω από τις προσδοκίες μου.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το έκοψα στο σχόλιο για την μουσική του Τσίμερ.

Κανένας λογικός δεν θα βρει κάτι για να πει για το OST της ταινίας,όσο τρολhater-click bait whore και να είσαι...

 

Όπως και να έχει την είδα επιτέλους και πιστεύω ότι είναι από τις καλύτερες sci-fi όλων των εποχών,παρά τα plot holes.

Πολύ πάνω από τις προσδοκίες μου.

μα δεν κρίνει την μουσική κρίνει ποσο δυνατά ηταν η μουσική
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μα δεν κρίνει την μουσική κρίνει ποσο δυνατά ηταν η μουσική

Όταν λέει "τον πήρε ο ύπνος στο όργανο του" τι λες να εννοεί; Ότι τα μπάσα είναι δυνατά;

Όπως και να έχει είναι καφροπαπαριά στυλ Μικύεους(ή όπως λεν τον κοντό που κάμει τέτοια καφροβίδεα) που έπεσε τελείως έξω στο θέμα.

Ούτε καν δίπλα δεν πέρασε,διότι το OST είναι σχεδόν η μισή ταινία, δένει απαράμιλλα με το περιεχόμενο και φυσικά εξαιρετική μουσική αυτή καθεαυτή.

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέει "τον πήρε ο ύπνος στο όργανο του" τι λες να εννοεί; Ότι τα μπάσα είναι δυνατά;

Όπως και να έχει είναι καφροπαπαριά στυλ Μικύεους(ή όπως λεν τον κοντό που κάμει τέτοια καφροβίδεα) που έπεσε τελείως έξω στο θέμα.

Ούτε καν δίπλα δεν πέρασε,διότι το OST είναι σχεδόν η μισή ταινία, δένει απαράμιλλα με το περιεχόμενο και φυσικά εξαιρετική μουσική αυτή καθεαυτή.

off εντελως το οτι συγκρινεις το honest trailers με τον αλλο τον πουθενα απλά τραγικό το χιουμορ που έχουν στις περισσότερες ταινίες είναι πολύ καλό (χώρια την φοβερή φωνή του jon)  όσο για τον σχολιασμό προφανώς και κράζουν (συμβουλή απλά δες αυτό με τους 300 και captain amerika για να καταλάβεις το χιουμορ τους)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...