Προς το περιεχόμενο

Pro Evolution Soccer 2014


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οταν παιζω ranking match, υπαρχει τροπος να ξαναπαιξω με τον ιδιο αντιπαλο; 

Και σε γεννικες γραμμες μπορει καποιος να εξηγησει πως δουλευει το ranking match.  Γιατι παντα ειμαι εγω "home" και διαλεγω μπαλα, γηπεδο κτλ.?  μπορω να ψαξω για συγκεκριμενο ατομο να παιξω;   Οταν ψαχνω για αντιπαλο (searching for opponent) πολλες φορες δε βρισκει κανεναν, δε γινετε να μην ειναι κανενας αλλος ονλινε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 486
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν είσαι πάντα εσύ γηπεδούχος!

Πόσες φορές έχεις παίξει;

 

Το ranking match δουλεύει ως εξής:
 

Προφανώς δεν μπορεί να υπάρξει πρωτάθλημα που να παίξουν ολοι με όλους.

Άρα κάθε παιχνίδι έχει την δική του βαθμολογία για να μπορεί να υπάρξει διαβάθμιση.

Όσο περισσότερο απέχεις από τον αντίπαλο

αν είσαι μεγαλύτερος τόσο λιγότερα τα κερδη/απώλειες με βάση το αποτέλεσμα.

αν είσαι μικρότερος τόσο μεγαλυτερα τα κερδη/απώλειες με βάση το αποτέλεσμα.

 

Η σειρά που παίζουμε είναι τυχαία μεν, αλλά βασίζεται σε ένα εξισσοροπηστικό αλγόριθμό.

Παίζεις τυχαία αλλά το παιχνίδι προσπαθεί να σε βάλει να παίξεις με κακούς, μέτριους, καλούς και άριστους παίκτες σε ίση αναλογία,

έτσι ώστε να μην υπάρχει κανείς που να έχει φτιάξει όνομα μόνο με κακους παικτες ή το ανάποδο να έχει χαντακωθεί γιατι τυχαίνει διαρκώς παικταράδες. Αυτός είναι ο λόγος που κάποιες σπανιες φορές δεν βρίσκει αντιπαλο. Ψάχνει τον κατάλληλο για τη σειρά σου.

 

Δεν μπορείς άρα να διαλέξεις σε ranking παιχνίδι κάποιον φίλο ή γνωστό σου. Αυτο θα δημιουργούσε πρόβλημα καθώς θα παίζαμε στημένα συνεχώς παιχνίδια μέχρι να ανέβουμε στη 1η δεκάδα... Μπορείς όμως να παίξεις φιλικό με όποιον άλλον έχει αγοράσει το παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σαι καλα ευχαριστω. Αυτο που λες οτι δε μπορεις να διαλεξεις αντιπαλο για να μη στηνονται αγωνες makes sense, δε το ειχα σκεφτει ετσι.  Το οτι παιρνω περισσοτερους βαθμους αν εχω κερδισει και ο αντιπαλος ειναι καλυτερος το εχω παρατηρησει.

Γηπεδουχος ειμαι παντα ναι.  Μονο μια φορα νομιζω δεν ημουν..εχω παιξει πανω απο 100 παιχνιδια.

Στον ελληνικο room δε ειναι ποτε κανεις ομως για φιλικο, κριμα-η εγω δε πετυχαινω ποτε κανεναν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ελληνικό room; Με πιάνεις αδιάβαστο εδώ. Έτσι κι αλλιώς αφού δεν έχει τσατ ονλαιν (έλεος...) δεν έχει σημασία και πολύ με ποιόν παίζεις.

 

Εγώ συνήθως είμαι φιλοξενούμενος πάντως (το οποίο είναι εκνευριστικό αν ο γηπεδούχος ξεχάσει να βάλει νυχτα το ματς...).

 

Πάντως εδώ και 1 εβδομάδα δεν έχω πετύχει cheater, και έχω reestablished Α courtesy, το οποίο δεν το περίμενα.

 

υγ. κρίμα που τώρα έχει συντήρηση θα σε επαιζα ένα ματσακι. τι ranking είσαι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει ελληνικο νομιζω. Λεει EU και GR αν θυμαμαι καλα.  Καπου στα 200 ειμαι, παντα χανω στο τελος για αυτο...

Ποσο κραταει η συντηρηση να παιξουμε; Καμια ωρα; Ειχα δοκιμασει να μπω πριν 45 λεπτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο σιτε τις κοναμι λεει ειναι απο τις 2200 μεχρι 2500 PST time η συντηρηση...10 με 1 δηλαδη; Σε 7 λεπτα θα ειναι 1 εδω, μενω αμερικη. Θα δοκιμασω σε λιγο και αν δουλευει θα σου πω.

Ναι μεσο steam


Γνωστο το nick..ισως εχουμε παιξει. Εγω ειμαι hellaslover

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το είδα, και είσαι Αμερική, αυτό εξηγεί και το nick...

 

Δεν θα προλάβω δυστυχώς, αλλά θα σου στείλω friend invitation, ok?

 

edit:

This user has not yet set up their Steam Community profile.
If you know them encourage him/her to set up their profile and join in on the gaming!

 

Φτιάξε λίγο το προφιλ σου να βρισκόμαστε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδια να ρωτησω κατι....εχω να παιξω κανα 2 χρονια καθως δε το ειχα ακουμπησει απο τοτε που αλλαξε ο χειρισμος (το γυρισα στο 2Κ μετα....) ...εκτος του οτι δεν εχω οπαδους σε κανενα γηπεδο (ισως φταιει το σπασιμο γιαυτο) ο χειρισμος μου θυμισε το προ του 2010 αλλα με νεους παιχτες. εχει ακουσει κανενας τιποτα?? μηπως φταιει αυτο που κατεβασα? πως σας φαινεται σαν χειρισμος το προ το 2014 σε εσας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χα! έτσι νομίσαμε κι εμείς στην αρχή... Μήπως είναι λάθος του πειρατή. Ομώς τελικά όχι, αγορασμένο το game είναι πάλι ετσι.

Βγάλε το antialiasing και θα έχεις κοινό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω χρόνια Pro. Το αρνητικό μου είναι ότι δυστυχώς παίζω με το πληκτρολόγιο! Αν και στο playstation μπορώ να παίζω με keypad..στο PC με πιάνει μια άρνηση!! (ο καθένας έχει τα κολλήματα και τα ψυχολογικά του :P ).

 

Παίζοντας λοιπόν με το πληκτρολόγιο..το πάλεψα...το ξαναπάλεψα....το άφησα για λίγες εβδομάδες...το ξαναέπιασα αυτήν την εβδομάδα...έπαιξα αρκετά παιχνίδια...φτάνει! Δεν θα μου χαλάσει την ζαχαρένια μου! Το 2014 απλά ΔΕΝ μπορώ να το παίξω! Παραιτούμαι !!

 

Ξαναγύρισα εδώ και λίγη ώρα στο 2013 και μάλλον βρήκα την υγειά μου! Μάλλον θα καταφέρω να κοιμηθώ ήσυχος σήμερα :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίζω χρόνια Pro. Το αρνητικό μου είναι ότι δυστυχώς παίζω με το πληκτρολόγιο! Αν και στο playstation μπορώ να παίζω με keypad..στο PC με πιάνει μια άρνηση!! (ο καθένας έχει τα κολλήματα και τα ψυχολογικά του :P ).

 

Παίζοντας λοιπόν με το πληκτρολόγιο..το πάλεψα...το ξαναπάλεψα....το άφησα για λίγες εβδομάδες...το ξαναέπιασα αυτήν την εβδομάδα...έπαιξα αρκετά παιχνίδια...φτάνει! Δεν θα μου χαλάσει την ζαχαρένια μου! Το 2014 απλά ΔΕΝ μπορώ να το παίξω! Παραιτούμαι !!

 

Ξαναγύρισα εδώ και λίγη ώρα στο 2013 και μάλλον βρήκα την υγειά μου! Μάλλον θα καταφέρω να κοιμηθώ ήσυχος σήμερα :)

Βρες και κατέβασε το KeyExtender.v3.9. Θα ξανανιώσεις σαν keyboard user

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...