Προς το περιεχόμενο

Σκληρός δίσκος κάτω απο dvd burner


upgrade2

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Γεια χαρα!

 

Έχω ένα παλιό κουτι midi tower innovator και εχω βαλει μια 8800GT με acceleroS1 και τα δυο τουρμπινακια.

Επειδή το hard drive bay "κοιτάει" παράλληλα με το κουτι, ο μονος σκληρος που εχω και μπορω να βαλω ειναι ενας στο κατω κατω μερος του hard drive bay. ΟΛΕΣ οι υπολοιπες θεσεις ειναι "πιασμένες" από την 8800 και το accelero.

Τωρα θα ηθελα να βαλω ενα δευτερο σκληρο αλλα δεν υπαρχει χωρος.

 

Το μονο που σκεφτομαι ειναι να βγαλω το floppy drive που εχει (εχει και floppy drive!!!) που ειναι εντελως αχρηστο πια και να βαλω εκει το δευτερο σκληρο δισκο.

Νομιζω οτι γινεται γιατι το bay ειναι ιδιο μεγεθος με εκεινα των σκληρων δικων.

 

Ομως το floppy ειναι ακριβως απο κατω απο το DVD burner το οποιο το δουλευω συχνα.

 

Για να μη παω για μαλι και βγω κουρεμενος, να ρωτησω: θα υπαρξει καποιο προβλημα θερμοτητας εαν βαλω το δευτερο σκληρο ακριβως κατω απο το dvd?

 

Ευχαριστω πολυ.

 

Υ.Γ.

 

Δεύτερη λυση ειναι να παρω ενα αλλο κουτι αλλα ειναι πολυ δουλεια πιστευω να βγαζω τα παντα και να τα ξαναβαζω στο νεο κουτι (και δεν το εχω ξανακανει)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μπορεις να τον βαλεις κατω απο το dvd...δεν πιστευω να εχει προβλημα με την θερμοτητα...ετσι και αλλιως ολη μα ολη την ωρα το χρησιμοποιείς το dvd;;; Βαλε τον απο κατω του και μετα εγκατεστησε το hard disk sentinel και βλεπε θερμοκρασιες, αν δεις καποια απαγορευτικη τιμη στην θερμοκρασια του σκληρου, βγαλε τον....αν και ειναι σπανιο αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...