Προς το περιεχόμενο

Αναζήτηση πολυμηχανήματος.


mikelamar

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ρε παιδια ψαχνω να αγορασω ενα πολυμηχανη για το σπιτι, συνηθως εκτυπώνω καθε βδομαδα απο 5-10 σελιδες.

Τωρα εχω ενα HP Officejet 45000 wireless το οποιο ειναι οτι ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ εγω αγορασει ως τωρα.

Μασαει τα φυλλα συνεχεια και ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ να απεμπλέξεις το χαρτί απο μεσα.

Αυτη τη στιγμη προσπαθω να βγαλω χαρτι απο μεσα ενδω και 45 λεπτα!!! Με κατσαβιδια μυτοτσιμπιδα κτλ ΕΛΕΟΣ με τη ΜΟΥΦΑ.

 

Παντα ειχα εκτυπωτες ΗΡ και ηταν σουπερ, τον ενα τον ειχα πανω απο δεκα χρονια κ ακομα δουλευει.

 

Αλλα το συγκεκριμενο πολυμηχανημα ειναι  Link.png Site: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/product?cc=us&lc=en&dlc=en&product=3986399">Π Α Τ Α Τ Α

 

Γι'αυτο χρειαζομαι τη βοηθεια σας εκ πειρας, οχι ετσι απλα.

 

Χρειαζομαι λοιπον ενα πολυμηχανημα ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ και οχι να μασαει τα χαρτια σε καθε εκτυπωση, χρειαζομαι κ το σκανερ κ το φωτοτυπικο ενω το φαξ δε με ενδιαφερει, ειτε εχει ή οχι.

 

Το καλο παντως που εχουν τα HP ειναι οτι στα 15 χρονια που τα χρησιμοποιώ δεν ειχα προβλημα ουτε με κεφαλες ουτε με μελανια ξεραμενα( δε προλαβαιναν να στεγνωσουν ) και μονο μια φορα εχω ασχοληθει με το service τους.

 

Απο μεριας χρηματικής δεν θα ηθελα να ξεπερασω τα 200-250€

 

Ευχαριστώ!

 

 

ΥΓ: Ακομα ματαια προσπαθω να βγαλω το μασημενο χαρτι απο μεσα, το βλεπω να φευγει για τα σκουπιδια ως εχει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχει η epson ενα πολυμηχανημα Α3 σκανερ+εκτυπωτη στα διακοσια ευρω. λεω να το δοκιμασω λογω μεγεθους και μονο. μεχρι τωρα ειχα canon κανενα προβλημα με τροφοδοσια χαρτιου μπορω να σου πω στα 4+ χρονια που εχω το mp780 δεν μου μασησε ποτε χαρτι αλλα οι κεφαλες καταρρεουν σιγα σιγα και δεν συμφερει η αλλαγη τους. οχι οτι ο epson θα τα παει καλυτερα. Γενικα απο οτι εχω καταλαβει τιποτα δεν ζει πανω απο 3-4 χρονια ανεξαρτητως χρησης. Σε αυτο το διαστημα οι canon αποδεικνυονται σκυλια με οτι μελανια τους ταισεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ εδώ και 3 χρόνια έχω πάρει το HP 6500

Το διάλεξα για 3 λόγους

1. Έχει φαξ (εγώ το χρειάζομαι)

2. Συνδέεται ασύρματα (πολύ χρήσιμο αυτό, μου έχει λύσει τα χέρια)

3. Είναι οικονομικό στα μελάνια (τουλάχιστον έτσι έλεγαν τα Reviews για το κόστος/σελίδα σε σχέση με τα υπόλοιπα μοντέλα)

 

Μέχρι στιγμής δεν μου έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα.

Η χρήση του ως φωτοαντιγραφικό είναι αρκετά καλή, ειδικά όταν έχω να αντιγράψω πολλά φύλα.

Η καινούργια έκδοση του HP 6500 είναι με οθόνης αφής (λεπτομέρειες :P)

 

Τώρα αν ήταν να ξαναπάρω καινούργιο μηχάνημα και πήγαινα προς HP θα έπαιρνα (εκτός από το 6500Α :P)

1. HP Officejet 7500A e-All-in-One Εκτυπώνει και σε Α3, είναι επίσης οικονομικό στα μελάνια και σε ενέργεια, αλλά είναι λίγο ακριβό (200€)

Μόλις τώρα πρόσεξα πως το συγκεκριμένο κατάστημα λέεε Με την αγορά του πολυμηχανήματος, η HP σας επιστρέφει 30 ευρώ :unsure:

Την επιστροφή δεν ξέρω αν την κάνουν όλα τα καταστήματα (και αν γίνετε από τα καταστήματα) αλλά αξίζει να το ψάξεις :-)

 

2. HP Officejet 6700 Premium e-All-in-One στο συγκεκριμένο το μόνο κακό που έχει είναι πως δεν έχει αυτόματη εκτύπωση διπλής όψεως. Έχεις και σε αυτό επιστροφή χρημάτων (20€)



Άκυρο για το πρώτο, τώρα είδα πως δεν υποστηρίζει εκτύπωση διπλής όψεως.

Για το δεύτερο όμως στην σελίδα τις HP λέει πως υποστηρίζεται Αυτόματη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...