Προς το περιεχόμενο

Επιδότηση ανεργων πτυχιούχων ΑΕΙ/ΤΕΙ


REDODIN7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Είδα τώρα κάτι προγράμματα ΟΑΕΔ για μηχανικούς πάω με χαρά να δω και είχε μόνο όσους ήταν στο ΤΕΕ εμείς από τα ΤΕΙ μάλλον κατουρήσαμε σε πηγάδι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν νομιζω αφου σε ολα λεει αποφοιτους τριτοβαθμιας εκπαιδευσης ΑΕΙ και ΤΕΙ...

 

Το προγραμμα καταρτισης ανεργων με 450 ευρω αν εισαι πανω απο 23 και καπου λιγοτερα αν εισαι κατω απο τα 23.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω αφου σε ολα λεει αποφοιτους τριτοβαθμιας εκπαιδευσης ΑΕΙ και ΤΕΙ...

 

Το προγραμμα καταρτισης ανεργων με 450 ευρω αν εισαι πανω απο 23 και καπου λιγοτερα αν εισαι κατω απο τα 23.

Δεν λεω για αυτο λεω για ενα αλλο που ελεγε για μηχανικους και εννωουσε μονο απο ΤΕΕ

http://www.iekemtee.gr/images/130307_%CE%A5%CE%A0%CE%91%CE%9D_%CE%B5%CF%85%CF%81%CE%B5%CE%AF%CE%B1_%CF%80%CF%81%CF%8C%CF%83%CE%BA%CE%BB%CE%B7%CF%83%CE%B7.pdf

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα τρέξει καλά θα είναι.

Βέβαια τα λεφτά είναι ελάχιστα ειδικά για 25- ηλικίες και φυσικά δε θα θεωρούνται εργάσιμα για να πάρεις ταμείο ανεργίας μετά.

Αλλά από το να κάθεσαι ότι και να ναι θα το πάρουμε...

 

Άντε να δούμε :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα τρέξει καλά θα είναι.

Βέβαια τα λεφτά είναι ελάχιστα ειδικά για 25- ηλικίες και φυσικά δε θα θεωρούνται εργάσιμα για να πάρεις ταμείο ανεργίας μετά.

Αλλά από το να κάθεσαι ότι και να ναι θα το πάρουμε...

 

Άντε να δούμε :-)

Οταν εκανα πρακτικη επαιρνα 440 και υμουν και ευχαρηστημενος τωρα με 480 θα βαλω και κατι στην ακρη  :P 

 

Το θεμα βεβαια ειναι να ξεκινηση το πραγραμμα συντομα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν εκανα πρακτικη επαιρνα 440 και υμουν και ευχαρηστημενος τωρα με 480 θα βαλω και κατι στην ακρη  :P 

 

Το θεμα βεβαια ειναι να ξεκινηση το πραγραμμα συντομα

Καλά εγώ που δεν έκανα καν πρακτική γιατί κάτι είχε γίνει και κόλλησε ο κύκλος μου και δεν είχαν χρήματα;

Και μου λέει τώρα που τους λέω για ορκωμοσία (ΑΕΙ δεν έχουμε υποχρεωτική πρακτική) μου λένε αμά δηλώσεις ορκομωσία δε μπορείς να συμμετάσχεις στον επόμενο κύκλο πρακτικής που ΙΣΩΣ τρέξει ΑΝ έχουμε λεφτά και ΑΝ εγκριθεί το πρόγραμμα...

 

Και τους λέω @@ θα περιμένω εγώ αν και μήπως για 300 ευρώ επί 3 μήνες και θα καθυστερήσω το πτυχίο μου;

 

Οπότε ας εκμεταλευτούμε αυτό αν τρέξει για να πάρουμε λίγη εργασιακή εμπειρία.

Δε το συζητώ τη σήμερον ημέρα και 300 να είναι κάτι θα βάλεις στην άκρη.

Ένα 10άρι; Ένα 5ευρώ; Πάμε σε κατοχικές εποχές και συνήθειες :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά εγώ που δεν έκανα καν πρακτική γιατί κάτι είχε γίνει και κόλλησε ο κύκλος μου και δεν είχαν χρήματα;

Και μου λέει τώρα που τους λέω για ορκωμοσία (ΑΕΙ δεν έχουμε υποχρεωτική πρακτική) μου λένε αμά δηλώσεις ορκομωσία δε μπορείς να συμμετάσχεις στον επόμενο κύκλο πρακτικής που ΙΣΩΣ τρέξει ΑΝ έχουμε λεφτά και ΑΝ εγκριθεί το πρόγραμμα...

 

Και τους λέω @@ θα περιμένω εγώ αν και μήπως για 300 ευρώ επί 3 μήνες και θα καθυστερήσω το πτυχίο μου;

 

Οπότε ας εκμεταλευτούμε αυτό αν τρέξει για να πάρουμε λίγη εργασιακή εμπειρία.

Δε το συζητώ τη σήμερον ημέρα και 300 να είναι κάτι θα βάλεις στην άκρη.

Ένα 10άρι; Ένα 5ευρώ; Πάμε σε κατοχικές εποχές και συνήθειες :-)

Γιατι μονο 3 μηνες και οχι 6 ?

Δεν ξερω ποσο εχουν αλλαξει τα πραγματα αλλα νομιζω οτι ακομα μπορεις να πας σε μια δημοσια υπηρεσια για πρακτικη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Γιατι μονο 3 μηνες και οχι 6 ?

Δεν ξερω ποσο εχουν αλλαξει τα πραγματα αλλα νομιζω οτι ακομα μπορεις να πας σε μια δημοσια υπηρεσια για πρακτικη.

Για τα ΑΕΙ είναι μόνο 3 μήνες και με μειωμένες απόδοχες όπως και στα ΤΕΙ

 

Ας ελπίζουμε πως θα γίνει κανένα θαύμα και θα βρω επίτελους δουλειά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τα ΑΕΙ είναι μόνο 3 μήνες και με μειωμένες απόδοχες όπως και στα ΤΕΙ

 

Ας ελπίζουμε πως θα γίνει κανένα θαύμα και θα βρω επίτελους δουλειά

Πλακα κανεις ε αμα δεν κανεις θες ψυχολογο αμεσα  :lol:  :P 

Περα απο την πλακα κοιτα μηπως σε παρουν μεσω οαεδ εχει ενα προγραμμα για πτυχιουχους ΑΕΙ/ΤΕΙ αυτο κοιταω και εγω τωρα, επισης σε λιγο θα δωσουν επιταγες καταρτησης με προοπτικη να σε παρει εταιρεια στην δουλεια μονιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είδα τώρα κάτι προγράμματα ΟΑΕΔ για μηχανικούς πάω με χαρά να δω και είχε μόνο όσους ήταν στο ΤΕΕ εμείς από τα ΤΕΙ μάλλον κατουρήσαμε σε πηγάδι....

 

Μπα δεν είναι αυτό το πιο άδικο αλλά ότι πρέπει να είσαι γραμμενος στο ΤΕΕ για να συμμετάσχεις σε όλα αυτά.

Δηλαδή να δεσμευτείς να πληρώνεις αιώνια κάθε μήνα μια 200σάρα όντας άνεργος.

Αλλιώς δεν έχεις δικαιώματα μηχανικού. Λες και δίνει το ΤΕΕ τα πτυχία.

Ελλαδάρα ρε, παγκόσμια πρωτοτυπία. Κι ύστερα σου λένε να μην φύγεις έξω. Στο διάλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φίλε μου ακόμα δεν έχω τελειώσει ακόμα τη σχολή ,επίσης έχω ξαναδουλέψει περιστασιακά αλλά εδώ και 7 μήνες κάθομαι

Καλο πτυχιο τοτε  :-D

 

Μπα δεν είναι αυτό το πιο άδικο αλλά ότι πρέπει να είσαι γραμμενος στο ΤΕΕ για να συμμετάσχεις σε όλα αυτά.

Δηλαδή να δεσμευτείς να πληρώνεις αιώνια κάθε μήνα μια 200σάρα όντας άνεργος.

Αλλιώς δεν έχεις δικαιώματα μηχανικού. Λες και δίνει το ΤΕΕ τα πτυχία.

Ελλαδάρα ρε, παγκόσμια πρωτοτυπία. Κι ύστερα σου λένε να μην φύγεις έξω. Στο διάλο.

Καλα αυτα τα νταβατσιλικια ουτε και εγω τα καταλαβα, και με εμας πανω κατω το εετεμ τα ιδια ειναι.

Παιρνεις ενα κωλοπτυχιο και μετα σου λενε αν θες να βαζεις υπογραφει θα μας δυνεις ποσοστα και συνδρομη καθε χρονο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Σήμερα ήταν να ξεκινήσουν οι online δηλώσεις αλλά εδω δε βλέπω κάτι....

 

Άκυρο. Κάτω κατω στη σελίδα ήταν, αντι να το βάζουν πανω-πανω μιας και ειναι καινουργια.

Αλλά με το ζόρι μπαίνει....

 

:confused: Υπαρχει το λινκ κλπ αλλά λεει δεν εχει ξεκινησει ακομα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...