Προς το περιεχόμενο

PS3 ή Xbox 360;


Malthador

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Π.χ. το amazon.co.uk έχει superslim στις 147 λίρες + μεταφορικά και σου δίνουν και κάποια games ως bargain (σε χαμηλότερη τιμή). Κοίτα και εδώ : http://www.amazon.co.uk/Sony-PlayStation-12GB-Super-Console/dp/B009DL2TBK/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1363456685&sr=8-1

 

Συνολικά θα σου βγει στα 180 ευρώ περίπου. Ναι μπορεί να έχει 12gb μνήμη μόνο, αλλά πολύ εύκολα μπορείς να συνδέσεις ένα δεύτερο σκληρό εξωτερικό (μέσω usb είτε usb stick ακόμα) ή να βάλεις έναν εσωτερικό 2,5". Δε χρειάζεται να αγοράσεις τον επίσημο της Sony. Βάζεις και ένα ετήσιο PSN PLus με άλλα 25 ευρώ και με 200 ευρώ καθάρισες για ένα χρόνο.

Δεύτερο χειριστήριο μπορείς να αγοράσεις πιο μετά ή να βρεις μεταχειρισμένο ή να αγοράσεις τον αντάπτορα που σου πρότεινε ο Vole Maulder και να συνδέσεις το ενσύρματο χειριστήριο του 360 ή να αγοράσεις τρίτου κατασκευαστή πιο οικονομικά.

 

Επαναλαμβάνω σε καμία περίπτωση μην πληρώσεις 250άρες και 300άρες για ποιότητα superslim. Απλά δεν αξίζει.

 

Άλλη επιλογή είναι να βρεις ένα slim από αγγελία. Για τα μοντέλα με τα 120gb και τα 250gb είναι πιο λογικές οι τιμές.

 

Αν τα διαθέτεις τα λεφτά και θέλεις να δώσεις 300αρα, τότε πας σε Slim δαγκωτό.

Σε γενικες γραμμες συμφωνω απολυτα με κορταν.

Αλλα εχω 2 ενστασεις. Το ΠΣ3 δεν μπορει να δεχθει εξωτερικο σκληρο για εγκατασταση παιχνιδιων, εκτος εαν ειναι σπασμενο.

οποτε αναγκαστικα πρεπει να αγορασεις μαζι mounting bracket + σκληρο εσωτερικο 500αρη (320 δε συμφερει δεν ειναι vfm καθοτι οι τιμες ειναι παραπλησιες. Εξαλου αν παρεις και ΠΣΝ+ θα σου χρειαστει ο χωρος.)

 

http://www.amazon.co.uk/Sony-PlayStation-Replacement-Mounting-Bracket/dp/B009CV1OVC/ref=sr_1_1?s=videogames&ie=UTF8&qid=1363457938&sr=1-1

 

δισκος εδω με αυτες τις προδιαγραφες.

http://www.amazon.co.uk/Samsung-640GB-Cache-5400RPM-Internal/dp/B0031M9JCE/ref=sr_1_8?ie=UTF8&qid=1363458013&sr=8-8

http://www.amazon.co.uk/Samsung-640GB-Cache-5400RPM-Internal/dp/B0031M9JCE/ref=sr_1_8?ie=UTF8&qid=1363458013&sr=8-8

 

Επισης 3rd party controller μακρια. δεν εχει την αισθηση του ΔΣ3. Στον κωτσο ειχε ΔΣ3 με 40 ευρω η να βαλεις του ΧΒΟΧ αν εχεις. Υπαρχουν πατεντες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παίδες είμαι σε τεράστιο δίλημμα πάλι. Καινούριο PS3 Slim 320 GB bundled με game ή DS3 βγαίνει στα 310 ευρώ, ενώ καινούριο PS3 SuperSlim 500 GB(λευκό κιόλας!) bundled με δεύτερο DS3 βγαίνει στα 315 ευρώ.

 

Είναι τόσο τεράστια η διαφορά μεταξύ Slim και SuperSlim που να αξίζει να πάω στο προηγούμενο μοντέλο;

 

Κοιτάζω για καινούριο μοντέλο με το σκεπτικό να το πουλήσω, όταν παίξω τα games που θέλω και να πάω μελλοντικά σε WiiU (ή PS4/X720, να μου πάρει τόοοοοσο καιρό να τα παίξω :Ρ).

Δεν είχες πει ότι σε ενδιαφέρει το σπάσιμο? Αν ναι , το super slim το ξεχνάς , προς το παρόν και ως ένα άγνωστο χρονικό σημείο τουλάχιστον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσοπικα θα σου ελεγα χbox εχω το πσ3 super slim και δεν ειμαι καθολου ευχαριστιμενος οχι μονο κανει πολυ ορα να φορτισει κολαει κιολας το skyrim σκεφτομε να το πουλησω και να παρω το χβοχ

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω προσοπικα θα σου ελεγα χbox εχω το πσ3 super slim και δεν ειμαι καθολου ευχαριστιμενος οχι μονο κανει πολυ ορα να φορτισει κολαει κιολας το skyrim σκεφτομε να το πουλησω και να παρω το χβοχ

Βρηκες να κρινεις τωρα και συ απο ενα multiplatform τιτλο που θα παιξει στο πισι του, και ο οποιος ειναι οτι πιο fail multiplatform εχει βγει στο ΠΣ3 τα τελευταια χρονια. 

Εκει δεν ειναι θεμα κονσολας αλλα development καθαρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε γενικες γραμμες συμφωνω απολυτα με κορταν.

Αλλα εχω 2 ενστασεις. Το ΠΣ3 δεν μπορει να δεχθει εξωτερικο σκληρο για εγκατασταση παιχνιδιων, εκτος εαν ειναι σπασμενο.

οποτε αναγκαστικα πρεπει να αγορασεις μαζι mounting bracket + σκληρο εσωτερικο 500αρη (320 δε συμφερει δεν ειναι vfm καθοτι οι τιμες ειναι παραπλησιες. Εξαλου αν παρεις και ΠΣΝ+ θα σου χρειαστει ο χωρος.)

 

http://www.amazon.co.uk/Sony-PlayStation-Replacement-Mounting-Bracket/dp/B009CV1OVC/ref=sr_1_1?s=videogames&ie=UTF8&qid=1363457938&sr=1-1

 

δισκος εδω με αυτες τις προδιαγραφες.

http://www.amazon.co.uk/Samsung-640GB-Cache-5400RPM-Internal/dp/B0031M9JCE/ref=sr_1_8?ie=UTF8&qid=1363458013&sr=8-8

http://www.amazon.co.uk/Samsung-640GB-Cache-5400RPM-Internal/dp/B0031M9JCE/ref=sr_1_8?ie=UTF8&qid=1363458013&sr=8-8

 

Επισης 3rd party controller μακρια. δεν εχει την αισθηση του ΔΣ3. Στον κωτσο ειχε ΔΣ3 με 40 ευρω η να βαλεις του ΧΒΟΧ αν εχεις. Υπαρχουν πατεντες.

 

Ωραιος! 

 

Ευχαριστω για τα δυο συμπληρωματα, ειδικα για τον εξωτερικο δισκο που δεν ειχα υποψη μου ουτε εγω πως δε μπορεις να φορτωσεις παιχνιδια. (καθως στο 360 μπορεις να φορτωσεις παιχνιδια σε εξωτερικο δισκο που εχεις διαμορφωσει με το φορματ του 360 - συνολικα μεχρι 2 usb drives x 32gb ο καθενας).

 

Για τα χειριστηρια 3rd party, εγω εχω ως δευτερο ενα της PDP και με εχει βολεψει πολυ. Ειναι ισως πιστευω το καλυτερο χειριστηριο 3rd party για PS3, εχει παρει πολυ καλες κριτικες, ειναι φθηνο, πολύ όμορφο και βολικό design και κανει μια χαρα τη δουλεια του. Επισης εχει τη διαταξη του 360 με τον αναλογικο ψηλα (κατι που το προτιμαω) και εχει και πολυ καλο rumble. Τελος εχει και led φωτισμό που εχει τρια modes λειτουργιας (στο πρώτο mode φωτιζει συνεχως, στο δεύτερο αναβοσβήνει μόνο όταν ενεργοποιείται το rumble, κάτι που δημιουργεί και ατμόσφαιρα όταν παίζεις το βράδυ :P και στο τρίτο ο φωτισμός είναι απενεργοποιημένος).

 

Φυσικα δε φτανει την αποκριση του dualshock 3 σε καμια περιπτωση ουτε εχει six-axis, αλλα ως δευτερο χειριστηριο βολευει απιστευτα σε τιτλους που δεν απαιτουν ακριβεια τρελη.

 

Δες εδω το λινκ:

http://www.amazon.co.uk/PDP-Afterglow-Wired-Controller-Blue/dp/B003IU01LC/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1363563098&sr=8-1

 

Ίσως φυσικά για τον malthador, θα βόλευε να πάρει τον αντάπτορα της XCM που του πρότεινε o Vole Maulder και να συνδέσει το ενσύρματο χειριστήριο του 360.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι αυτο και σε αλα παιχνιδια πσηλολαgari Πχ στο assassins greed. 3 ενω στου φηλου μου. Που εχει το σλιμ πεζει μια χαρα . Τορα ηθελα να σε ροτισω διλαδη. Το. Σκυριμ πεζει σκατα κ. Στο xbox?

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ειναι αυτο και σε αλα παιχνιδια πσηλολαgari Πχ στο assassins greed. 3 ενω στου φηλου μου. Που εχει το σλιμ πεζει μια χαρα . Τορα ηθελα να σε ροτισω διλαδη. Το. Σκυριμ πεζει σκατα κ. Στο xbox?

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

Το Skyrim ειναι ασχημο port για το PS3. Τα περισσορα multiplatform στο PS3 τα τελευταια χρονια βρισκονται ειτε πολυ κοντα στην εκδοση του 360 ειτε ισαξια ειτε σε καποιες λιγες περιπτωσεις ειναι λιγο καλυτερα.

Για το Assassin's Creed 3 δεν γνωριζω.

 

Υπαρχει περιπτωση ομως να εχεις πεσει σε ελαττωματικο μοντελο superslim και γι αυτο το λογο να σου λαγκαρουν τα παιχνιδια.

Ψαξτο λιγο στο google και στα forums της Sony και αν δεις πως αντιμετωπιζεις τα ιδια προβληματα με αλλους χρηστες, τοτε παιρνεις την κονσολα και την πας πισω με την εγγυηση για αλλαγη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θενξ παίδες, τελικά τσίμπησα ένα ελάχιστα χρησιμοποιημένο slim.

 

Noobικη ερώτηση: Το remote play psv-ps3 σε τι στάδιο βρίσκεται; Το υποστηρίζουν όλα τα games του PS3;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θενξ παίδες, τελικά τσίμπησα ένα ελάχιστα χρησιμοποιημένο slim.

 

Noobικη ερώτηση: Το remote play psv-ps3 σε τι στάδιο βρίσκεται; Το υποστηρίζουν όλα τα games του PS3;

Μην το δοκιμάσεις καν... Πολύ λίγα παιχνίδια υποστηρίζονται και μια φορά που το δοκίμασα με το ICO φαίνοταν χάλια και έφαγα και disconnect.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...