Προς το περιεχόμενο

e-shop newsletter εως 30/03


aekfc212

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

αν δεν απατομαι αποτι κοιταξα εχει 1 πλατερ 500gb γιαυτο κ ειναι κ τοσο λεπτος

να ενα Link.png Site: http://www.hgst.com/travelstar-z5k500">λινκ

θα μιλησουμε κ μεσω πμ 

πηγα σημερα κ ελτα θα σου εστελνα ουτως η αλλιως

 

Ξεχνα τον, στην εγγραφη πχ και σε latency ειναι αθλιος! :

 

hitachi_z5k500_500gb_2mb_sequentialtrans

 

hitachi_z5k500_500gb_write_latency.png

 

 

Θα σου δωσω σε πμ για να προλαβεις. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαρέθηκα ρε παίδες, βαρέθηκα... Σε καθε crazy sundays και σε καθε Newsletter του e-shop δημιουργείτε θέμα... Δεν ειναι αυτός ο λόγος ύπαρξης του τμήματος προσφορές... Προσφορά είναι το τάδε προιόν απο το τάδε shop στην τάδε τιμή με διαφορά τιμής απο skroutz, geizhals, idealo, amazon κλπ κλπ (οχι διαφορα απο όλα, καποιο απο αυτά για να δούμε οτι όντως αξίζει) . Το να βάζετε κάθε φορά τα newsletter του e-shop είναι spam στην καλύτερη...

Αν θελουμε να δουμε τι παιζει στο eshop γραφομαστε στο newsletter ή πατάμε κάθε κυριακή www.crazysundays.gr . Δεν χρειάζεται να ξεκινάμε καινούργιο θέμα.

 

 

ps: καποτε πριν 2-3 χρόνια μπαίναμε σε αυτό το thread και οντως βρίσκαμε προσφορές, τώρα έχει γίνει απαράδεκτο....

αν δεν σου αρεσει μην μπαινεις.και εγω δεν γουσταρω τα θεματακια απο το αμαζον που ξεφυτρώνουν καθε 2 δευτερα αλλα δεν μπαινω να γκρινιαξω..

 

οντοπικ εχω μπει στο πειρασμο για μερικα πραγματα..ειδικα η 7870 ειναι η χαμηλοτερη τιμη της αγορας.αλλα xfx αξιζει?

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγω πηρα τον ssd μιλαμε για τρελες ταχυτητες  http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.551074



Για αυτό το νέτμπουκ τι λέτε παιδιά; http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.908210

μια χαρα ειναι με μονο μειονεκτημα οτι δεν εχει  hdmi

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ok λοιπον. Επομενως δεν υπαρχει τρελη τιμη, αλλα μαλλον @@ τιμη. :-D

Ok σε σχεση με το skroutz και τ'@@ του καραμπελα να ειχε 70 κατω παλι τρελη τιμη θα ηταν :-D (οπως και τωρα δηλαδη) ;) .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό το νέτμπουκ τι λέτε παιδιά; http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.908210

Eίχα πάρει το dotse-102 Packard Bell πριν 2,5 χρόνια περίπου (με win 7 starter) και μέχρι σήμερα έχει βγει σκυλί. Συστήνεται ανεπιφύλακτα. Πόσο μάλλον αυτό το οποίο είναι πιο δυνατό απ'ότι βλέπω! Βέβαια εγώ το 'χα πάρει τότε 189...Ευρώ. Αλλά αν χρειάζεσαι netbook νομίζω είναι καλή επιλογή.

υγ.: Μόνο το λογισμικό linpus lite δεν ξέρω τι είναι...Τι είναι άραγε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

εγω πηρα τον ssd μιλαμε για τρελες ταχυτητες  http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.551074

 

μια χαρα ειναι με μονο μειονεκτημα οτι δεν εχει  hdmi

 

O ενας σε @@ τιμη λεει "τρελη τιμη", ο αλλος σε μαπα ταχυτητες λεει "τρελες ταχυτητες"! :blink: :wacko: :huh:

 

Ρε παιδια, πλακα μας κανετε; Ομαδικη παρακρουση; Δεν θελω να φανταστω οτι κατι αλλο συμβαινει και υπαρχει σκοπιμοτητα για να παρασυρετε κοσμο...

 

image022.png

image023.png

 

http://www.myce.com/review/adata-sp900-128gb-ssd-review-62160/Synthetic-Benchmarks-3/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δεν σου αρεσει μην μπαινεις.και εγω δεν γουσταρω τα θεματακια απο το αμαζον που ξεφυτρώνουν καθε 2 δευτερα αλλα δεν μπαινω να γκρινιαξω..

 

οντοπικ εχω μπει στο πειρασμο για μερικα πραγματα..ειδικα η 7870 ειναι η χαμηλοτερη τιμη της αγορας.αλλα xfx αξιζει?

 

Nαι οκ είναι η xfx απλά με λίγα παραπάνω παίρνεις 7870 Tahiti le.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Εισαι για πολλα παλαμακια, μπραβο σου εχεις επιπεδο και αντιληψη. Καθομουν και εψαχνα και μοιρογνωμονιο προχθες για την παρτη σου στο αλλο θεμα... Λες και σου μιλησα ασχημα. Επιμενεις για τρελη τιμη 280 ευρω για ενα μονιτορ 24αρι με ΤΝ πανελ. Με την ιδια λογικη εναν 500αρη δισκο  που τον εχει ξεχασμενη τιμη 150 ευρω το Χ μαγαζι, αν τον βαλει το Ψ στα 100 θα μας πεις τρελη τιμη. Τι να πεις ρε εδω μεσα μερικοι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλλον εισαι εσυ μου φαινεται για τα παλαμακια αφου εξηγω απο την αρχη οτι η τρελη τιμη αφορα μονο την διαφορα τιμης σε σχεση με το skroutz που η τιμη του ηταν 70 ευρω πιο πανω κι εσυ συνεχιζεις ακομα απο το πρωι και πιανεσαι απο μια λεξη και η ωρα εχει παει 9 το βραδυ και το συζηταμε ακομα.Πλακα μου κανεις και μου λες και τι να πεις κιολας?

Μου λες οτι παρασυρω και κοσμο.Ειπα εγω σε κανεναν να παει να το παρει?Μπορει καποιος να κοιτουσε την συγκεκριμενη να πεσει λιγο η τιμη της και να την παρει.Στα @@ απο εκει και περα.

Το αλλο το θεμα τι το αναφερεις για να δειξεις οτι εκανες κατι καλο και τωρα φταιω εγω?Σ'ευχαριστω που εκανες τον κοπο και με βοηθησες κι εγω το ιδιο θα εκανα αν χρειαζοσουνα κατι και μπορουσα να βοηθησω αλλα δεν εχει καμια σχεση το τι λεμε τωρα με το αν με βοηθησες.

Δεν εχω προβλημα μαζι σου αλλα μην κολλας με τις λεξεις οταν λεει κατο ο αλλος αλλα κοιτα την ουσια.Ποσο μαλλον οταν το εξηγω κιολας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O ενας σε @@ τιμη λεει "τρελη τιμη", ο αλλος σε μαπα ταχυτητες λεει "τρελες ταχυτητες"! :blink: :wacko: :huh:

 

Ρε παιδια, πλακα μας κανετε; Ομαδικη παρακρουση; Δεν θελω να φανταστω οτι κατι αλλο συμβαινει και υπαρχει σκοπιμοτητα για να παρασυρετε κοσμο...

 

image022.png

image023.png

 

http://www.myce.com/review/adata-sp900-128gb-ssd-review-62160/Synthetic-Benchmarks-3/

λοιπον εγκατασταση windows 7 σε laptop me sata2 controler στην αξιολογηση των windows μου βγαζει   7 . boot time 20 sec... ο αλλος ssd vertex4 που εχω και ειναι απο τους κορυφαιους μου βγαζει 6.7 στο ιδιο laptop μιλαμε παντα για σατα 2... αυτα πληροφοριακαα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

@herthan

Αστο να παει, δεν θα βγαλουμε ακρη με το να λεμε τα ιδια, μονο να κουρασει τους υπολοιπους θα καταφερει, το να δωσω χρονο για pm για να συννενοηθουμε δυστυχως δεν ειναι δυνατον γιατι δεν εχω τωρα χρονο. Οποτε αστο να παει αστο που λεει και το τραγουδι. ;)

 

add

φιλε timo63, σχολιασα το "τρελες ταχυτητες" γιατι οχι απλα απεχει απο την πραγματικοτητα αλλα μιλαμε για εναν ssd που εχει κακες ταχυτητες, ειναι απο τους πολυ αργους οπως ειδες στο review (υπαρχει και αλλο για τον 256αρη, και εκεινος ειναι πολυ πισω απο τους αλλους).

Τις ταχυτητες δεν θα τις δεις απο τον δεικτη των windows βασικα. Τωρα τι συμβαινει και ο κατα πολυ (μερα με την νυχτα) καλυτερος vertex4 σου δινει χαμηλοτερο δεικτη στο λαπτοπ σου, δεν ξερω. Ενας παραγοντας ειναι οτι εισαι σε sata2 στο οποιο το οριο ειναι λιγο πανω απο τις ταχυτητες του adata, αρα τα 500αρια του vertex τα παιρνεις σχεδον ιδια με τα 213αρια του adata. Παντως δεν υπαρχει καμια σχεση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βαρέθηκα ρε παίδες, βαρέθηκα... Σε καθε crazy sundays και σε καθε Newsletter του e-shop δημιουργείτε θέμα... Δεν ειναι αυτός ο λόγος ύπαρξης του τμήματος προσφορές... Προσφορά είναι το τάδε προιόν απο το τάδε shop στην τάδε τιμή με διαφορά τιμής απο skroutz, geizhals, idealo, amazon κλπ κλπ (οχι διαφορα απο όλα, καποιο απο αυτά για να δούμε οτι όντως αξίζει) . Το να βάζετε κάθε φορά τα newsletter του e-shop είναι spam στην καλύτερη...

Αν θελουμε να δουμε τι παιζει στο eshop γραφομαστε στο newsletter ή πατάμε κάθε κυριακή www.crazysundays.gr . Δεν χρειάζεται να ξεκινάμε καινούργιο θέμα.

 

 

ps: καποτε πριν 2-3 χρόνια μπαίναμε σε αυτό το thread και οντως βρίσκαμε προσφορές, τώρα έχει γίνει απαράδεκτο....

Μην μπαινεις βρε αδερφε αφου σε εκνευριζει τοσο,εγω ειμαι γραμμενος στο newsletter και μειλ μου ερχεται 3 μερες πριν ληξει και εχουν εξαντληθει ολες οι καλες προσφορες,να ειναι καλα τα παλικαρια που το ανεβαζουν  οταν πρωτοβγαινει και προλαβαινουμε και καμια καλη προσφορα η κατι που μας ενδιαφερει.Φιλικα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για αυτό το νέτμπουκ τι λέτε παιδιά; http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.908210

πάρε το acer με celeron 1007u έχει 2+ φορές πιο γρήγορο επεξεργαστή (1620 chubenchmark) κανονική οθόνη 1366Χ768 (και όχι 1024Χ600) και 4gb δίσκο. Οι atom και τα 10.1 πέθαναν.

έχω τον ίδιο και είμαι ικανοποιημένος. Πρέπει να του βάλεις εσύ λειτουργικό δεν εχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν την εβαλα την συγκεκριμενη επειδη θελω να την παρω εγω αλλα για καποιον που ψαχνει για οθονη μπορει να τον ενδιαφερει.

Για να καταλαβει λοιπον τι σου λενε και οι αλλοι, καποιος που "ψαχνει για οθονη" θα κοιταξει και θα βρει και αλλα μοντελα σε καλυτερες τιμες (τοσα εχω δει εδω μεσα για μερικες Dell για παραδειγμα). Αρα ειτε εννοουσες οτι απλα το ανεφερες μονο για οποιον εψαχνε το συγκεκριμενο μοντελο και μονο (!) - και οχι "επειδη στο σκρουτζ λεει τοσο" - ειτε οφειλεις να παραδεχθεις οτι μονο "τρελη" δεν ειναι η τιμη.

Τα 'μεγαλα' λαπτοπακια με τις GT635M καρτουλες ειναι σε τιμες που "τρωγονται" αν καποιος ενδιαφερεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...