Προς το περιεχόμενο

συστημα


xTHANERx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δες την υπογραφή μου,μου κόστισε 270€ το desktop και παίζει Colin MCRae DiRT 3 σε 1920x1080 με όλα τα details χαμηλά με περίπου 30 fps!



Θα σου κάνω μια λίστα από το e-shop που είναι ακόμη καλύτερο (εκτός τροφοδοτικού)

s34668465.png

Επεξ/σία από AMD Expert
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 41
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

να κάνει ερευνα αγορας προτεινα...

 

Τι εννοεις?? θα μου βάλεις ορια στο πιο πραγμα βρίσκω ενδιαφερον???

 

Έρευνα αγοράς να κάνει ή να παίξει με τα νεύρα του μελλοντικά ενώ συνήθως τα χει πληρώσει παραπάνω κιόλας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες την υπογραφή μου,μου κόστισε 270€ το desktop και παίζει Colin MCRae DiRT 3 σε 1920x1080 με όλα τα details χαμηλά με περίπου 30 fps!

 

Θα σου κάνω μια λίστα από το e-shop που είναι ακόμη καλύτερο (εκτός τροφοδοτικού)

 

s34668465.png

 

 

εννοεις οτι καλυτερο ειναι το thermaltake ετσι ?

γιατι ναι μεν ειναι CORSAIR (channel well) αλλα ειναι 430 watt

αλλα το αλλο ειναι THERMALTAKE (HEC)  530 watt  και εννοειται οτι ειναι καλη σειρα... οποτε δεν υπαρχει μετρο συγκρισης...

υπερεχει το thermaltake

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έρευνα αγοράς να κάνει ή να παίξει με τα νεύρα του μελλοντικά ενώ συνήθως τα χει πληρώσει παραπάνω κιόλας?

 

προφανώς έχεις πικρή εμπειρία απο τα μεγαλα μαγαζία, ok, απόλυτα δεκτο, αλλά αυτό δεν ισχύει για όλους...Προσωπικά προτιμώ τα επώνυμα, από τα ασχετα ηλεκτρονικά μαγαζάκια...αν θες πες με  κολλημένο, αλλά τα δευτερα δεν τα πολυ-εμπιστευομαι...Πχ παίζουν πολλές παραεισαγωγές και ισως έχεις θέμα με εγγυήσεις ....Τεσπα ειπα στον φιλο που ξεκινησε το θρεντ να ψαξει πρωτα στους μεγάλους γιατι απο τι καταλαβα.δεν είναι και ο πλεον εξοικιωμένος, για να επιλεξει χωρίς καθοδήγηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανώς έχεις πικρή εμπειρία απο τα μεγαλα μαγαζία, ok, απόλυτα δεκτο, αλλά αυτό δεν ισχύει για όλους...Προσωπικά προτιμώ τα επώνυμα, από τα ασχετα ηλεκτρονικά μαγαζάκια...αν θες πες με  κολλημένο, αλλά τα δευτερα δεν τα πολυ-εμπιστευομαι...Πχ παίζουν πολλές παραεισαγωγές και ισως έχεις θέμα με εγγυήσεις ....Τεσπα ειπα στον φιλο που ξεκινησε το θρεντ να ψαξει πρωτα στους μεγάλους γιατι απο τι καταλαβα.δεν είναι και ο πλεον εξοικιωμένος, για να επιλεξει χωρίς καθοδήγηση...

 

Λίγους θα βρεις που να ασχολούνται χρόνια και να μην έχουν κάποια άσχημη εμπειρία με τις μεγάλες αλυσίδες.Προσωπικά ναι είχα και εγώ ανάλογη εμπειρία αλλά και φίλοι.Αλλά δεν κρίνω μονάχα από αυτό.Δεν είναι "άσχετα" αγαπητέ όλα τα συνοικιακά μαγαζιά.Τι πάει να πει επώνυμο?Παραεισαγωγές κάνουν και οι "μεγάλοι".Όσο για τις εγγυήσεις και το after sales ακόμα και αν δεν σου χει τύχει εσένα ή σε κάποιον γνωστό σου μάλλον δεν έχει πέσει στην αντίληψη σου τα σχεδόν καθημερινά περιστατικά που βλέπουμε στο νετ.Τα προβλήματα,η κοροιδία,οι καταγγελίες.Ή μήπως έχουν πέσει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εννοεις οτι καλυτερο ειναι το thermaltake ετσι ?

γιατι ναι μεν ειναι CORSAIR (channel well) αλλα ειναι 430 watt

αλλα το αλλο ειναι THERMALTAKE (HEC)  530 watt  και εννοειται οτι ειναι καλη σειρα... οποτε δεν υπαρχει μετρο συγκρισης...

υπερεχει το thermaltake

το ξέρω ότι είναι της CWT αλλά είναι σχεδόν αθόρυβο (αθόρυβο θα'ταν αν ήταν passive cooled) 430W και Modular!

Τσπ,το thermaltake θα'παιρνα αλλα πηρα αυτο γιατι το e-shop μ'εκνεύρισε (3 βδομάδες περίμενα και τίποτα) είδα εκείνο στο visionstudio και κόλλησα :) Μάλλον έχεις δίκιο για τα +100w!

 

Και στον φίλο που λέει για τους Caviar Green : Δεν έχω πάρει ποτέ κάποιον (απλά είδα οτι είχε 64MB Buffer) και θα'θελα να μου πεις γτ δεν θα'βαζες OS.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανώς έχεις πικρή εμπειρία απο τα μεγαλα μαγαζία, ok, απόλυτα δεκτο, αλλά αυτό δεν ισχύει για όλους...Προσωπικά προτιμώ τα επώνυμα, από τα ασχετα ηλεκτρονικά μαγαζάκια...αν θες πες με  κολλημένο, αλλά τα δευτερα δεν τα πολυ-εμπιστευομαι...Πχ παίζουν πολλές παραεισαγωγές και ισως έχεις θέμα με εγγυήσεις ....Τεσπα ειπα στον φιλο που ξεκινησε το θρεντ να ψαξει πρωτα στους μεγάλους γιατι απο τι καταλαβα.δεν είναι και ο πλεον εξοικιωμένος, για να επιλεξει χωρίς καθοδήγηση...

 

Την καθοδήγηση θα την πάρει από εδώ φίλε μου για αυτό μπήκε, πίστεψε με θα πάρει την καλύτερη δυνατή.

Τα δεύτερα που λες εσύ δεν τα εμπιστεύεσαι γιατί δεν τα ξέρεις ενώ αυτοί που ασχολούνται με το θέμα τα ξέρουν πολύ καλά και τα προτείνουν γιατί τα εμπιστεύονται. Αν πας στα μεγάλα μαγαζιά για καθοδήγηση είσαι χαμένος από χέρι γιατί έστω και να τύχεις στο 1% των υπαλλήλων που τυχαίνει να ξέρει τι του γίνεται είναι δασκαλεμένος να σου προτείνει τα τουβλο-innovator-multirama-x

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλύτερη ανταπόκριση, μικρότερο load, γρηγορότερος γενικά κάποιος 7200 και παίζει στην ίδια τιμή.

 

 Και στον φίλο που λέει για τους Caviar Green : Δεν έχω πάρει ποτέ
κάποιον (απλά είδα οτι είχε 64MB Buffer) και θα'θελα να μου πεις γτ δεν
θα'βαζες OS.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λίγους θα βρεις που να ασχολούνται χρόνια και να μην έχουν κάποια άσχημη εμπειρία με τις μεγάλες αλυσίδες.Προσωπικά ναι είχα και εγώ ανάλογη εμπειρία αλλά και φίλοι.Αλλά δεν κρίνω μονάχα από αυτό.Δεν είναι "άσχετα" αγαπητέ όλα τα συνοικιακά μαγαζιά.Τι πάει να πει επώνυμο?Παραεισαγωγές κάνουν και οι "μεγάλοι".Όσο για τις εγγυήσεις και το after sales ακόμα και αν δεν σου χει τύχει εσένα ή σε κάποιον γνωστό σου μάλλον δεν έχει πέσει στην αντίληψη σου τα σχεδόν καθημερινά περιστατικά που βλέπουμε στο νετ.Τα προβλήματα,η κοροιδία,οι καταγγελίες.Ή μήπως έχουν πέσει?

 

Προφανώς έχουν πέσει, δεν ζω στο διάστημα. Απλώς λέω ότι εγώ δεν είχα ποτέ κανένα θέμα… Όσο για το θέμα των  παρεισαγωγών, απ’ ότι ξέρω οι μεγάλες αλυσίδες δεσμεύονται με ρήτρες απαγόρευσης παράλληλων εισαγωγών. Και δεν λέω ότι  ντε και σώνει  έχεις πρόβλημα με τα προϊόντα παρεισαγωγής, αλλά αν πχ σου κάτσει προϊόν που δεν ήταν για χώρα ΕΕ, για τι εγγύηση μιλάμε;

 

Την καθοδήγηση θα την πάρει από εδώ φίλε μου για αυτό μπήκε, πίστεψε με θα πάρει την καλύτερη δυνατή.

Τα δεύτερα που λες εσύ δεν τα εμπιστεύεσαι γιατί δεν τα ξέρεις ενώ αυτοί που ασχολούνται με το θέμα τα ξέρουν πολύ καλά και τα προτείνουν γιατί τα εμπιστεύονται. Αν πας στα μεγάλα μαγαζιά για καθοδήγηση είσαι χαμένος από χέρι γιατί έστω και να τύχεις στο 1% των υπαλλήλων που τυχαίνει να ξέρει τι του γίνεται είναι δασκαλεμένος να σου προτείνει τα τουβλο-innovator-multirama-x

 

Αν τσεκαρισμένα έχεις παραγγέλλει από κάπου ξάνα και ξανά και όλα καλά και έβγαλες και εύκολα άκρη σε περίπτωση προβλημάτων, πάω πάσο...Αν θες πες μου και ποια μαγαζιά προτείνεις για να τα έχω υπόψη μου. Και εγώ λεφτά θέλω να γλυτώνω, φτάνει να έχω το κεφάλι μου ήσυχο… 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Αν τσεκαρισμένα έχεις παραγγέλλει από κάπου ξάνα και ξανά και όλα καλά και έβγαλες και εύκολα άκρη σε περίπτωση προβλημάτων, πάω πάσο...Αν θες πες μου και ποια μαγαζιά προτείνεις για να τα έχω υπόψη μου. Και εγώ λεφτά θέλω να γλυτώνω, φτάνει να έχω το κεφάλι μου ήσυχο… 

 

Δεν λέω ότι δεν ψωνίζω από eshop ( στο eshop όταν βάζουν το τηλ μου στην αναζήτηση κολλάει η βάση δεδομένων)  η πλαίσιο απλά λέω ότι δεν είναι να τους εμπιστεύεσαι σε τίποτα ειδικά στην γνώμη τους για αγορά...

Θα σου δώσω ένα πρόσφατο παράδειγμα κοίτα στο ποστ #557 τον υπολογιστή που έφτιαξε το παλικάρι με τα πράγματα που του πρότειναν εδώ τα παιδιά με 1000€ περίπου αν θυμάμαι καλά, αν είχε πάει στις αλυσίδες θα του είχαν προτείνει ένα τουβλο-χ η ότι αλλά παρόμοια πασάρουν που δεν θα είχε ούτε τις μισές δυνατότητες...

Για τα καταστήματα δεν είμαι και ο πλέον κατάλληλος να σου πω γιατί τα περισσότερα πράγματα που έχω αγοράσει έχουν βγάλει την εγγύηση τους χωρίς να χαλάσουν αλλά αν θες συγκεκριμένα μπορώ να σου στείλω π.μ. μην κάνουμε και διαφήμιση..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...