Προς το περιεχόμενο

Το Nokia Lumia 920 διαθέσιμο στην ελληνική αγορά με τιμή €679


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

<p>ελεος και να θες να στηριξεις τη νοκια σε απομακρυνει με αυτες τις τιμές</p>

 

Ενώ η apple σου φωνάζει αγόρασε με!!! Τζάμπα πραμα

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ως τιμή ειναι καλή θα επρεπε να ειναι στα 600 πιστευω αλλά δεν ειναι ασχημη για αρχκη και πολλοι ξεχνανε οτι υποστηριζει LTE ας δουνε τιμες αντιστοιχων συσκευων . 

Παντως ηδη εχει ανακοινωθει το 928 με αλουμινενιο σωμα και xenon flash.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενώ το iphone 4s που κάνει 630 ευρώ,που έχει κατώτερο επεξεργαστή,πιο μικρή οθόνη,κατώτερη κάμερα,έχει και λογισμικό της apple που πάει να πει πως είναι μικρότερο το κόστος της apple για λογισμικό απο το να αγοράσει άδεια απο microsoft συν ότι το nokia είναι και πιο καινούριο.

εγώ αν θα έδινα τόσα λεφτά για κινητό(ποτέ δηλαδή)θα πήγαινα σε lumia λόγω κάμερας και λόγω του ότι είναι κάτι διαφορετικό απο τα android που τα έχω σκυλοβαρεθεί.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν έχω αγοράσει ποτέ i phone αλλά τουλάχιστον όση τιμή είχαν όταν πρωτοβγήκαν τόση έχουν και 2 χρόνια μετά πράγμα που σημαίνει ότι κρατάει την αξία του και ως μεταχειρισμένο. Αυτό το πράγμα με τη nokia (και τις άλλες εταιρίες) να βγαίνει η ναυαρχίδα στα 600+ ευρώ και σε 6 μήνες να είναι 40% κάτω για μένα τουλάχιστον σημαίνει ότι σε κοροϊδεύουν και προσπαθούν να εκμεταλλευτούν την κ@υλα καθενός μας για τη νέα τεχνολογία!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που το έχω ήδη 2 μήνες και το κακομεταχειρίζομαι είμαι super happy! (...εντάξει δεν κάρφωσα και καρφί όπως το τυπάκι στο video, αλλά σε ποτήρι το έχω χτυπήσει)

 

Extra tip για τους μηχανόβιους φίλους: Το touch του δουλεύει ακόμα και όταν φοράω γάντια!

 

Επίσης δοκίμασα το touch παίζοντας fruit ninja και με μαχαίρι (βλ. video) και ναι!! δουλεύει

 

Τέλος για του αθηναίους "ταξιτζίδες" το free Nokia Drive (Offline GPS) απλά τα σπάει.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δουλεύει με το μαχαίρι γιατί ότι είναι αγώγιμο σε ηλ. ρεύμα δουλεύει ;-) 

και ένα κέρμα να βάλεις και λίγο νερό(για σταγόνες μιλάω όχι για κατακλισμό)ψιλό τρελαίνεται η αφή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Συνοψίζοντας λοιπόν, θέλουμε μια συσκευή που να:

 

είναι το κορυφαίο μοντέλο μιας εταιρίας

είναι τουλάχιστον 5"

έχει ποιοτικά υλικά κατασκευής και προσοχή στη λεπτομέρεια

έχει το τέλειο λειτουργικό

έχει 8πύρηνο cpu με ξεχωριστό υποσύστημα γραφικών για 100fps σε full hd

έχει super ips οθόνη με 600ppi τουλάχιστον και τέλειες γωνίες θέασης

έχει bluetooth 5

έχει nfc

έχει 128gb μνήμης

έχει εξτρά micro sd

έχει pure view camera 45mpixels 

έχει 5.1 ηχεία

μπορεί να λειτουργήσει κάτω από το νερό και στα 35000 πόδια ταυτόχρονα

υποστηριζει LTE

έχει 5 μέρες αυτονομία

είναι 5mm το πάχος και 80gr το βάρος

 

και ΟΛΑ αυτά να κοστίζουν το πολύ 300-350 ευρώ γιατί εδώ είμαστε σε κρίση και οι μισθοί είναι στα 500 ευρώ, αλλά ταυτόχρονα μέσα στη μιζέρια μας θεωρούμε βασική ανάγκη το να αποκτήσουμε ένα super smartphone (άσχετα που δεν θα έχουμε να πληρώσουμε ούτε καν το εξτρά πάγιο για mobile data...)

 

:)

  • Like 12
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αντικειμενικά, η τιμή του είναι ελαφρά πεσμένη. Πρόκειται για την ναυαρχίδα της Nokia και των WP8 και κοστίζει φθηνότερα από τις ναυαρχίδες των άλλων. Τώρα αν τα WP8 αξίζουν €679, αν έχουμε τα χρήματα να το πάρουμε ή αν είναι πολλά ή λίγα χρήματα, αυτά είναι άλλη συζήτηση.

Για εμένα, θα έκανε πάταγο αν κόστιζε γύρω στα €450.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...