Προς το περιεχόμενο

Το Nokia Lumia 920 διαθέσιμο στην ελληνική αγορά με τιμή €679


insomnia.gr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

όποιος μιλάει για τιμολογήσεις ξεχνάει το τέρας της κοροιδίας στις τιμές : Apple

 

ναι είναι ακριβή η Nokia για ΕΛΛΑΔΑ , αλλά τα ινία τα έχει η Apple. άρα όποιος έχει Apple και κράζει για τιμή να ανακαλέσει ;)



είμαστε σε κρίση και οι μισθοί είναι στα 500 ευρώ, αλλά ταυτόχρονα μέσα στη μιζέρια μας θεωρούμε βασική ανάγκη το να αποκτήσουμε ένα super smartphone

 

αυτά πες τα σε αυτούς που έχουν τα ακριβά κινητά οποιασδήποτε μάρκας

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 59
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

  • Super Moderators

όποιος μιλάει για τιμολογήσεις ξεχνάει το τέρας της κοροιδίας στις τιμές : Apple

 

ναι είναι ακριβή η Nokia για ΕΛΛΑΔΑ , αλλά τα ινία τα έχει η Apple. άρα όποιος έχει Apple και κράζει για τιμή να ανακαλέσει ;)

 

 

αυτά πες τα σε αυτούς που έχουν τα ακριβά κινητά οποιασδήποτε μάρκας

 

Η κάθε εταιρία μπορεί να κοστολογεί το προϊόν της όπως θέλει. Επίσης δεν μπορούμε να γνωρίζουμε (όσο κι αν το παίζουμε έξυπνοι) πως διαμορφώνεται η τελική μιας και δεν εξαρτάται μόνο από τα υλικά κατασκευής. Ο καναταλωτής επιλέγει αυτό που του ταιριάζει και δεν υπάρχει κανόνας για το τι είναι σωστό και τι όχι.

 

Δεν κατηγορώ κανέναν για τις επιλογές του και για το πως ξοδεύει τα χρήματά του. Αν μπορεί να αγοράσει ένα πολύ καλό smartphone, μαγκιά του. Εκνευρίζομαι με αυτούς που κράζουν ενώ ταυτόχρονα τρέχουν να το αγοράσουν (και αν όχι το προϊόν που κράζουν, κάτι άλλο με παραπλήσια τιμή).

 

Στο θέμα μας τώρα. Όταν ανακοινώθηκε το 920 και ειδικά όταν είδα το κίτρινο, είπα από μέσα μου πως αυτό θα έιναι το επόμενο κινητό. Θες γιατί ψιλοβαρέθηκα λίγο το μενού του ios, θες γιατί δεν συμπάθησα ποτέ το android, θες γιατί μου φάνηκαν όμορφα τα windows mobile από τα 7 και μετά...

 

Όσο περνούσε όμως ο καιρός άρχισα να ξενερώνω βλέποντας καταρχήν τις πατάτες που έκανε η Νοκια κατά την παρουσιάση του με fake φωτογραφίες και video. Στη συνέχεια μας είπαν πως θα το έχουμε μετά από πολλούς μήνες (έπρεπε να μπει ο Απρίλιος για να φτάσει τελικά εδώ), μετά άρχισαν τα πραγματικά reviews που έδειξαν πως η camera δεν είναι και τοσο wow και δεν προσεγγίζει καν την pure view, μετά είδαμε πως αναλόγως με το χρώμα αλλάζει και το υλικό κατασκευής (γυαλιστερό στο κίτρινο, ματ στο μάυρο κλπ) και στο καπάκι άρχισαν να εμφανίζονται και προβληματάκια με το λειτουργικό.

 

Ε πόσες ευκαιρίες να του δώσεις πλεον και ειδικά όταν από την ανακοίνωσή του μέχρι την κυκλοφορία του, ο ανταγωνισμός κυκλοφόρησε 2-3 νέα μοντέλα!

 

:)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν κατηγορώ κανέναν για τις επιλογές του και για το πως ξοδεύει τα χρήματά του. Αν μπορεί να αγοράσει ένα πολύ καλό smartphone, μαγκιά του. Εκνευρίζομαι με αυτούς που κράζουν ενώ ταυτόχρονα τρέχουν να το αγοράσουν (και αν όχι το προϊόν που κράζουν, κάτι άλλο με παραπλήσια τιμή).

 

το ίδιο πράγμα λέμε. κουμάντο στις επιλογές δεν κάνουμε σε κανέναν εννοείτε. απλά ειδικά στο θέμα τιμή, αυτοί που τα σκάνε (είτε σε Apple -κυρίως εκεί είναι το φαινόμενο- είτε σε Sony,Nokia,Samsung) δεν πρέπει να μιλάνε για υψηλές τιμές.

 

εννοείτε πως αρκετοί που κράζουν για τιμή, θα πάνε και θα το αγοράσουν,μπορεί όχι αυτό, αλλά κάποιο άλλο παραπλήσιας τιμής.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα γίνει ρε με τα σχόλια για την τιμή; Εντάξει, καταλάβαμε. Είναι ακριβό γι αυτά που προσφέρει.

ΜΗΝ ΤΟ ΠΑΡΕΤΕΕΕΕ!

 

Το μόνο χρήσιμο σχόλιο ήταν αυτό του κατόχου. Άντε και το πρώτο μέρος του billdanou, γιατί πέτυχε ακριβώς τα specs που ψάχνω. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες


Καλή τύχη σε όσους το προτιμήσουν . εγώ το
πήρα από ένα μαγαζί από αγία Παρασκευή και το κράτησα για ~10 μέρες  . Εμφανισιακά πολύ όμορφο αλλά για να είμαι σύντομος
θα πω τα υπέρ και τα κατά

Υπέρ:

Εμφάνιση,  ταχύτητα απόκρισης οθόνης ,ΦΟΒΕΡΗ ταχύτητα στο
3G ( έβαλα ένα speed test και μου έβγαλε ~16 download και ~6 upload (!!!!!!!!!!)), δεν πρόλαβα να δοκιμάσω κάπου
4G αφού το πήγα πίσω και για  4G πρέπει να γίνει ενεργοποίηση στην κάρτα SIM  , πολύ
καλές εφαρμογές από την Nokia καλός ήχος στης κλήσεις τηλεφώνου.


Κατά:

Διάρκεια μπαταριάς απογοητευτική , καθώς και πολύ υψηλή ανάπτυξη θερμοκρασίας

(Ρε παιδιά της Nokia έλεος  με την μπαταρία, που την μετρήσατε
και βρήκατε ότι κάνει για αυτό το κινητό )

 

Κάμερα. Για λήψη video αρκετά καλή, για φωτογραφία.. τι να πω εμένα δεν μου βγαίναμε καλές.

 

Βάρος.  Είναι αρκετά βαρύ και θα έλεγα ότι σε κουράζει
κάπως όταν είσαι ξαπλωμένος  .Στην μεταφορά
 αν δεν υπάρχει τσαντάκι τότε παιδιά δεν βολεύεται
πουθενά .

 

Σαν τελευταίο κατά
θα προσθέσω τα αποτελέσματα του search στο google  an ψάξει κάποιος με : ‘nokia lumia 920 restart problem‘  η κάτι παρεμφερές. Εμένα αυτό το πρόβλημα μου έτυχε
,το πήγα πίσω και πήρα κάποια άλλη μάρκα ( αφού λύσσαξα να πάρω W8)



 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εδω με το Nokia 620 μας έχει φάει η μαρμάγκα, απο τον Ιανουάριο μας είπαν οτι θα βγεί και ακόμα τίποτα και όχι μόνο αυτό, ανεβάζουν και την τιμή του κάθε μήνα, απο 160-190€ που είχαν ανακοινώση ως το φθηνότερο smartphone ever τώρα μας το παρουσιάζουν στα 270€ χωρίς ΦΠΑ.

Το ξέρω ότι μιλάμε για το 920 αλλά με έτρωγε, με τέτοιες τιμές αν είναι δυνατόν...

Όπως είπε και κάποιος αν το έβαζαν στα 400-450€ πιστεύω θα κτύπαγε την αγορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...