Προς το περιεχόμενο

Το Dropbox αναβαθμίζεται με νέο γραφικό μενού στην desktop έκδοσή του


dimitris2006

Προτεινόμενες αναρτήσεις

κ

 

Ωραιο το dropbox αλλα το google drive κανει πιο καλη δουλεια μιας και εχει και 5gb δωρο, επισης αν εχει κανεις xperia τοτε το box sync ειναι μονοδρομος μιας και σου δινει δωρο 50gb για παντα ναι καλα διαβασατε

Καλησπέρα στην παρέα.

Έχω ένα Sony Xperia. Ποιό πρόγραμμα δίνει 50Gb ρε παιδιά? Μήπως και σωθούμε. :-)

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κ

 

Καλησπέρα στην παρέα.

Έχω ένα Sony Xperia. Ποιό πρόγραμμα δίνει 50Gb ρε παιδιά? Μήπως και σωθούμε. :-)

Ευχαριστώ

 

το box.com. Κάτέβασε το app από το play store https://play.google.com/store/apps/details?id=com.box.android κάνε έναν νέο λογαριασμό ή μπες σε έναν που ήδη έχεις και θα σου δώσει 50GB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μου βγάλει προτροπή για αναβάθμιση ή πρέπει να κάνω χειροκίνητα τη μεταφόρτωση;

Κάποια στιγμή την κάνουν μόνοι τους την αναβάθμιση από ότι λένε στο site αλλά ίσως περάσουν μια δυο εβδομάδες.Αλλιώς μπορείς να τρέξεις το installation file (αφού έχεις βγει από το dropbox) και αυτό καταλαβαίνει ότι υπάρχει προηγούμενη version και την κάνει update.
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από referrals και διάφορα άλλα που είχε βγάλει κατα καιρούς, έχω φτάσει τα 12gb στο dropbox.

 

Έχω και άλλα 25gb στο skydrive λογω παλαιότητας account(μια προσφορά που είχαν κάνει και έτσι έχω μόνιμα 25 gb) και είμαι υπερκαλυμένος από cloud storage.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ έχω 28.4 Gb στο dropbox και πιάνω μόνο το 12.7%...

 

Το θεωρώ το καλύτερο. Η απλότητα του είναι αξιοσημείωτη. Το γεγονός ότι στον φάκελο με δεξί κλικ κάνεις share ή παίρνεις το public link αντί να πρέπει να πας στο site του skydrive-google drive για να το κάνεις είναι πολύ χρήσιμο.

 

Εγώ έχω φτιάξει όλους τους φακέλους που θέλω στο dropbox και πετάω συντομεύσεις στην επιφάνεια ή όπου αλλού θέλω...

 

Πλας, η εφαρμογή για android είναι απλά super μιας που ανοίγει τα αρχεία live χωρίς να κατεβούν και κάνει άμεσο upload ότι τραβήξεις με την κάμερα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι?Εχω 5 gb φωτογραφίες.Εστω οτι τις ανεβάζω στο dropbox μέσω του σταθερού pc μου ωστε να μπορω να τις βλέπω και απο το android κινητο μου.Αν χαλάσει για τους χ ψ  λόγους ο σκληρός δίσκος του υπολογιστη η αναγκαστω να κανω format αυτό σημαίνει οτι μόλις πάω να μπω στο dropbox του κινητου μου δε θα υπάρχει καμια φωτογραφία απο αυτες που εβλεπα πριν σωστά?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οταν ξεκινησε το dropbox, οι αλλοι κοιμοντουσαν...

τωρα τρεχουν να το πιασουν, ακομη κ αν καποιο προσφερει κατιτις παραπανω ή περισσοτερο χωρο, το dropbox αξιζει την επιλογη των χρηστων γιατι αυτο αλλαξε τα δεδομενα του cloud storage κ προσεχει τους χρηστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά να ρωτήσω κάτι?Εχω 5 gb φωτογραφίες.Εστω οτι τις ανεβάζω στο dropbox μέσω του σταθερού pc μου ωστε να μπορω να τις βλέπω και απο το android κινητο μου.Αν χαλάσει για τους χ ψ  λόγους ο σκληρός δίσκος του υπολογιστη η αναγκαστω να κανω format αυτό σημαίνει οτι μόλις πάω να μπω στο dropbox του κινητου μου δε θα υπάρχει καμια φωτογραφία απο αυτες που εβλεπα πριν σωστά?

 

υπαρχουν τα παντα στον σερβερ, δεν χανεις κατι, μπορεις να κανεις οσα φορματ θελεις ή να προσθεσεις οσους υπολογιστες/tablet/κινητα θελεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι πίνετε νερό στο όνομα του Google Drive, κάνετε έναν κόπο και διαβάστε και τα TOS του. Ούτε με 100g δωρεάν δεν θα το προτιμούσα.

 

όσο για το skydrive, έχουν σημειωθεί από απελπιστικές έως τραγικές ταχύτητες, τις οποίες έχω «απολαύσει» κι εγώ. Δεν ξέρω αν το έφτιαξαν καθόλου. Επίσης, είναι τραγικοί που ο client τους δεν λειτουργεί σε Snow Leopard.

 

Έχω πάρει τα 50g από την πρόσφατη προσφορά του Box, αλλά για την ώρα το Dropbox μου φαίνεται πιο seamless.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

το dropbox αξιζει την επιλογη των χρηστων γιατι αυτο αλλαξε τα δεδομενα του cloud storage κ προσεχει τους χρηστες.

Heavy user του Dropbox εδω, αλλα ξερω οτι δεν ζουμε σε ενα κοσμο αγγελικα πλασμενο.

Wired:Dropbox lied to users about data security

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υπαρχουν τα παντα στον σερβερ, δεν χανεις κατι, μπορεις να κανεις οσα φορματ θελεις ή να προσθεσεις οσους υπολογιστες/tablet/κινητα θελεις.

 

 

Ευχαριστώ Φαγούρα τώρα κατάλαβα πως δουλεύει το πράγμα.Εντάξει απαιχτη υπηρεσία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...

Dropbox οχι λόγω λίγου χώρου.

Skydrive ναι λόγω 25GB και καλού client σε android που κάνει προεπισκόπηση των φωτογραφιών.

Box ναι λόγω 50 GB. Αλλα θέλω ένα πολύ απλό feature. Επιλογή φακέλου --> clone folder.

Αυτό που θα το βρώ σε τσάμπα και με άνω των 20 gb χώρου;

 

Αυτό με το 50GB για 2 χρόνια είναι πολύ πατάτα. Φαντάσου λίγες μέρες πριν ερθει η διετία να παλεύεις να σώσεις τα δεδομένα σου αλλού μην τα χάσεις και το ιnternet να σέρνεται γιατι ο κάποιος εργολάβος έκοψε τα καλώδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...